SUPLA Scripts

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

andrzejano pisze: wt cze 19, 2018 8:10 am Nie trzymają terminow
W ustawieniach powiadomienia zaznacz sobie
Wyłącz algorytm częstszego sprawdzania spełnionego warunku (powiadomienie pokaże się tylko w wybranych interwałach)
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1772
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

fracz pisze: śr cze 20, 2018 10:10 am
Duch__ pisze: pn cze 18, 2018 8:23 pm Na dzień dobry po logowaniu
@Duch__, w logach do Twojego konta mam "Invalid username and password combination". Nie zmieniałeś hasła w cloud? Jeśli zmieniałeś, zaktualizuj swoje dane w ustawieniach skryptów.
Właśnie w tym sęk że nic nie zmieniałem.

EDIT--------------------------------------------------------

Dobra, mój błąd. Bawiłem się przecież API i generowałem nowe hasło. Już wszystko gra.
Obrazek
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

W termostatach nie można dodać kanału na którym jest ustawiony "automat schodowy"
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

wojtas567 pisze: śr cze 27, 2018 3:36 pm W termostatach nie można dodać kanału na którym jest ustawiony "automat schodowy"
Chcesz się chłodzić żarówką? ;)
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Wolałbym wentylatorem ;), jak do tej pory.
ale na szczęście jest też przełącznik :)
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

wojtas567 pisze: śr cze 27, 2018 3:36 pm W termostatach nie można dodać kanału na którym jest ustawiony "automat schodowy"
Jak by to miało działać skoro automat włącza się na określony czas? Termostat włączy, automat się sam wyłączy po ustalonym czasie a termostat nadal będzie myślał że grzeje/chłodzi.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

wojtas567 pisze: śr cze 27, 2018 3:36 pm W termostatach nie można dodać kanału na którym jest ustawiony "automat schodowy"
Zadam mega głupie pytanie :)
Gdzie się ustawia automat schodowy? :lol:

Szukam tej opcji i nie widzę nigdzie :oops:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
kospan
Posty: 25
Rejestracja: sob lut 13, 2016 1:11 pm

A ja mam takie pytanie gdzie znajdę soft do NodeMCU V3 najlepiej jakby obsługiwał 3 czujniki temp ds18b20 oraz 3 przekaźniki. Fajnie by było gdyby można było czytać dane z dwóch czujników temp i na podstawie różnicy temperatur coś załączać ;)
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

fracz pisze: pn lip 02, 2018 8:45 am
Jak by to miało działać skoro automat włącza się na określony czas? Termostat włączy, automat się sam wyłączy po ustalonym czasie a termostat nadal będzie myślał że grzeje/chłodzi.
No tu jest faktycznie konflikt musiałby ponownie go włączyć po zadanym czasie.
Chodzi mi dokładnie o wentylator w łazience który mógłbym włączyć ręcznie na 5 min ale jeżeli przekroczy zadaną wilgotność to też się włączy ale dotąd aż spadnie poniżej.
Chyba muszę pozostać przy timerze wmontowanym w wentylatorze bo tu faktycznie może być problem :(.
Pozdrawiam
Wojtek
mzw
Posty: 25
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 6:50 am

Zauważyłem problem z supla scripts. Chodzi o odczyt stanu włącznika (sonoff basic) za pomocą sceny {{2|on|bool:zaświecone,zgaszone}}
Jeśli zmienię stan za pomocą sceny z supla scripts i odczytam stan to pokazuje poprawnie. Jeśli natomiast zmienię stan za pomocą aplikacji supla na android, a następnie odczytam stan za pomocą sceny supla scripts to niestety ale odczyt pozostaje nie zmieniony. Krótko mówiąc odczyt stanu za pomocą sceny z supla scripts nie zauważa wykonania operacji przez aplikację na androidzie. Oczywiście stan faktycznie się zmienia (żarówka zapala się i gaśnie). W drugą stronę wszystko działa ok. Aplikacja na androidzie zauważa zmiany stanu wywołane przez sceny z supla scripts. W czym może być problem?
Pozdrawiam
mzw
Zablokowany

Wróć do „SUPLA Scripts”