SUPLA Scripts

Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

Czujnik otwarcia drzwi. Ale w s umie na tym czujniku nie potrzeba powiadomienia bo po zamknięciu drzwi powiadomienie już by nie przyszło. Zależało by mi aby powiadomienie działało na automacie schodowym jest to wirualny przekaźnik.
Mam tak zrobione ze czujnik otwarcia drzwi wysyła linka bezpośredniego na automat schodowy ten podtrzymuje 3 minuty. W innym miejscu mam zrobiłem układ na ATmega8 krltory informuje mnie diodą LED i dźwiękiem że zostały otwarte drzwi. To wszystko fajnie sprawnie dziala ale niestety jest stacjonarny tzn trzeba byś w pobliżu sygnalizatora by to dostrzec I teraz chciałbym powiadomienie na telefon że ten wirtualny przekaźnik się załączył . Dałem ten automat schodowy by nie ominąć odczytu zmiany stanu bo tak by było z czujnikiem otwarcia drzwi. A w ten sposób nawet chwilowe otworzenie i zamknięcie drzwi pozwoliło by odczytać skryptowi że nastąpiła zmiana stanu. No ale scrypt na automacie schodowym nie chce działać
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Czujników otwarcia jest masa... na RF, WiFi, Zigbee itd.
Rozumiem że masz jakiś WiFi.
Jak masz ustawiona scenę ?
Jaki masz wyzwalacza sceny w oparciu o czas ?
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

Czujnik drzwi to zwykła krańcówka.
Ona uruchamia link bezpośredni który włącza automat schodowy i to działa bo w domu do staje sygnalizację na układzie który zrobiłem na ATmega8
Powiadomienie ma przyjść jak automat schodowy jest włączony
Załączniki
Screenshot_2021-04-15-10-17-54-340_com.opera.browser.jpg
Screenshot_2021-04-15-10-17-54-340_com.opera.browser.jpg (416.94 KiB) Przejrzano 1624 razy
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Ustaw wyzwalanie względem czasu na

Kod: Zaznacz cały

* * * * *
I powinno działać jak masz skonfigurowane poprawnie powiadomienia PushOver.
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

Ok. Ustawie.
Skonfigurowane jest dobrze bo z czujnika temperatury dostaję powiadomienia
Pico
Posty: 115
Rejestracja: czw lis 01, 2018 11:00 am

Dodałem w oparciu o czas i powiadomienie działa tylko że interwał czasowy nie za bardzo mi odpowiada. Wysłanie powiadomienia następuje co około 10 minut. Po tym czasie zanim zdążę zareagować intruza już nie będzie.
Coś źle ustawiam czy to tak poprostu ma być ?
marcinkrysk
Posty: 16
Rejestracja: wt gru 04, 2018 3:27 pm

Ustawilem scenę coś takie : w opraciu o czas co 10 minut zeby sprawdzac , dodatkowo o stan kanału {{not state(xxxxx).connected}} i warunek wykonania sceny : {{not state(xxxx).connected}} i powiadomienie push przez pushover. Wszystko by było spoko ogolnie działa ale czasami jest taka sytuacja iż pokazuje się mimo tego iż zasilanie jest i scena nie powinna się wykonać a jednak się wykonuje i push przychodzi . Wygląda to jakby na jakąś chwilke tracił zasilanie albo to blad sceny.
NetAs
Posty: 136
Rejestracja: pn maja 28, 2018 7:06 am
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Pytanko: czy można ustawić w skryptach włączanie ściemniacza o konkretnych parametrach np. 50% jasności czy tylko włącz/wyłącz/przełącz?
mirizag
Posty: 121
Rejestracja: pn sty 02, 2017 6:36 pm

Witam. Mam problem ze scrips taki że jak wchodzę w termostat i chcę ustawić urządzenie aby zamknęło okna to nie można jego wybrać. Ale na głównej stronie Supła scrips jest widoczne. Czym to jest spowodowane ?
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

W termostacie niestety nie przewidziałem otwierania okien jako chłodzenia ;-)
Zablokowany

Wróć do „SUPLA Scripts”