SUPLA Scripts

Albert
Posts: 580
Joined: Fri Jan 04, 2019 8:32 pm
Location: Chełm

Post

rav20 wrote: Thu Oct 07, 2021 6:58 am zobacz tutaj: viewtopic.php?p=106668#p106668
Faktycznie dobry pomysł. Dzięki :)
Lomax1983
Posts: 185
Joined: Tue Mar 09, 2021 8:29 pm
Location: Małe Trójmiasto

Post

Albert wrote: Thu Oct 07, 2021 6:51 am Chłopaki podrzuci ktoś jak napisać regułę (czy się da w ogóle), żeby scena wykonywała się gdy stan czujnika otwarcia zmieni się na dłużej niż np. 1 min? Osuplowałem drukarkę 3D i chciałbym, aby wyłączało się jej zasilanie gdy skończy drukować (głównie w nocy) - gdy czujnik pokaże że głowica dojechała do punktu startowego, ale drukarka musi mieć kilka minut na schłodzenie stołu i głowicy. A boję się, że przy szerszych wydrukach czujnik może "łapać" i wyłączy w międzyczasie drukarkę :lol:
Jaką masz drukarkę 3D??
User avatar
PuteR
Posts: 1422
Joined: Wed Dec 06, 2017 10:07 am

Post

Witam, mam własną instację supla scripts, dziś chciałem zaktualizować certyfikat dla domeny i taka niespodzianka przy restarcie scripts wywaliło mi coś takiego

Code: Select all

Starting SUPLA Scripts containers
Building suplascripts
Step 1/10 : FROM php:7.1.27-apache-stretch
 ---> 42b69c7f2cf1
Step 2/10 : WORKDIR /var/www
 ---> Using cache
 ---> 9f21f0d0bd00
Step 3/10 : RUN apt-get update     && apt-get install -y --no-install-recommends       libicu-dev       libpq-dev       ca-certificates       ssl-cert       libcurl4-gnutls-dev       git       unzip       mysql-client       supervisor       cron       wget       zlib1g-dev     && update-ca-certificates     && docker-php-ext-install       pdo_mysql       opcache       curl       zip     && apt-get autoremove     && rm -r /var/lib/apt/lists/*
 ---> Using cache
 ---> 85bb4637404a
Step 4/10 : COPY utils/crontab /etc/cron.d/suplascripts
 ---> Using cache
 ---> 8193e3fcb216
Step 5/10 : RUN {               echo 'opcache.memory_consumption=128';          echo 'opcache.interned_strings_buffer=8';               echo 'opcache.max_accelerated_files=4000';              echo 'opcache.revalidate_freq=2';               echo 'opcache.fast_shutdown=1';                 echo 'opcache.enable_cli=1';    } > /usr/local/etc/php/conf.d/opcache-recommended.ini     && a2enmod rewrite expires deflate ssl cgi alias env && a2ensite default-ssl     && chmod 0644 /etc/cron.d/suplascripts
 ---> Using cache
 ---> 41171dcf1b2c
Step 6/10 : ENV SUPLA_SCRIPTS_VERSION=4.3.0
 ---> Using cache
 ---> 540a8b6385de
Step 7/10 : RUN wget -nc https://github.com/fracz/supla-scripts/releases/download/v${SUPLA_SCRIPTS_VERSION}/supla-scripts-${SUPLA_SCRIPTS_VERSION}.tar.gz     && tar -xzf supla-scripts-${SUPLA_SCRIPTS_VERSION}.tar.gz -C .     && rm -f supla-scripts-${SUPLA_SCRIPTS_VERSION}.tar.gz     && chown -hR www-data:www-data .
 ---> Using cache
 ---> 403d0e283cfd
Step 8/10 : COPY utils/supervisord.conf /etc/supervisor/conf.d/supervisord.conf
 ---> Using cache
 ---> 2af8f37797ce
Step 9/10 : COPY utils/entrypoint.sh /usr/local/bin/docker-php-entrypoint
 ---> Using cache
 ---> 90e8c9b92266
Step 10/10 : CMD ["/usr/bin/supervisord", "--nodaemon", "--configuration", "/etc/supervisor/conf.d/supervisord.conf"]
 ---> Using cache
 ---> bb5614ccd831
Successfully built bb5614ccd831
Successfully tagged suplascripts_suplascripts:latest
suplascripts-db is up-to-date
Recreating a007edb70cc9_suplascripts ... error

ERROR: for a007edb70cc9_suplascripts  Cannot create container for service suplascripts: unknown log opt 'max-size' for journald log driver

ERROR: for suplascripts  Cannot create container for service suplascripts: unknown log opt 'max-size' for journald log driver
ERROR: Encountered errors while bringing up the project.
pi@RPI-4:~$ 
co z tym zrobić żeby ponownie ruszyło??
User avatar
lesny8
Posts: 2814
Joined: Mon Dec 11, 2017 9:43 pm

Post

Dodaj do serwisu

Code: Select all

logging:
  driver: "json-file"
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
bigthomas
Posts: 234
Joined: Mon Aug 12, 2019 3:35 pm

Post

Pomóżcie proszę, co robię nie tak?
Ustawienie sceny:
Wyzwalacz sceny w oparciu o stan kanałów: {{state(xxxxx).phases[0].powerActive<5}}
Warunek wykonania sceny: {{state(xxxxx).connected and state(xxxxx).phases[0].powerActive<5}}
Akcje Na czym chcesz wykonać akcję? -> ustawiam kanał aby się włączył

I niestety ale pomimo spełnienia warunku, akcja włączenie nie działa.

Aktualizacja:
Znalazłem pewną zależność, akcja jednak się wykona, ale dopiero po ponownym odczycie stanu kanału.
W historii stanu kanału (który jest w warunku) zauważyłem że jeśli to nastąpi i warunki są spełnione to akcja się wykona.

@fracz czy jest możliwa zmiana aby akcja wykonywała się zaraz po spełnieniu warunku, aby nie czekać do następnej zmiany stanu kanału?
Albert
Posts: 580
Joined: Fri Jan 04, 2019 8:32 pm
Location: Chełm

Post

Panowie mam jednak problem. Myślałem, że wczoraj go rozwiązałem ale coś mam nie tak z warunkiem

Wyzwalacz to:

{{not state(1342573).hi}}

- czujnik otwarcia bramy garażowej, jak zmieni się stan to ma zapalić światło w garażu (odpala kolejną scenę z warunkiem sprawdzenia czy brama na pewno otwarta)

Warunki:

{{(time() > '18:00') and (time () < '23:59') and not state(1342573).hi and state(1342573).connected}}

Ma to z założenia działać dopiero jak robi się ciemno więc wstępnie chciałem między 18:00 a 00:00 - dalej w nocy nie ma sensu bo raczej nie siedzę w garażu o takich porach :mrgreen:

Scena mimo to z jakiegoś powodu odpala się w samoistnie w dzień. O co kaman? :D
and111
Posts: 294
Joined: Sun Feb 18, 2018 3:54 pm

Post

Albert wrote: Thu Oct 21, 2021 7:44 am Panowie mam jednak problem. Myślałem, że wczoraj go rozwiązałem ale coś mam nie tak z warunkiem

Wyzwalacz to:

{{not state(1342573).hi}}

- czujnik otwarcia bramy garażowej, jak zmieni się stan to ma zapalić światło w garażu (odpala kolejną scenę z warunkiem sprawdzenia czy brama na pewno otwarta)

Warunki:

{{(time() > '18:00') and (time () < '23:59') and not state(1342573).hi and state(1342573).connected}}

Ma to z założenia działać dopiero jak robi się ciemno więc wstępnie chciałem między 18:00 a 00:00 - dalej w nocy nie ma sensu bo raczej nie siedzę w garażu o takich porach :mrgreen:

Scena mimo to z jakiegoś powodu odpala się w samoistnie w dzień. O co kaman? :D
Ja mam zrobione to w nieco inny sposób: przy pomocy dwóch scen:

1 scena, to warunek oparty na zmianie stanu czujnika otwarcia, która to scena wyzwala drugą.
scena1.png

2 scena, to "czujnik zmierzchowy" działający o wschód i zachód słońca dla danych współrzędnych geograficznych. Ta scena wyzwala dopiero funkcje kanałów (załączenie oświetlenia, gdy jest po zachodzie słońca).
scena2.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Albert
Posts: 580
Joined: Fri Jan 04, 2019 8:32 pm
Location: Chełm

Post

Dzięki - spróbuję tak, choć dziwi mnie, że nie działa to tak jak niby powinno w widełkach czasowych.
pbrys
Posts: 17
Joined: Sun Mar 07, 2021 7:27 pm

Post

Albert wrote: Thu Oct 21, 2021 7:44 am Panowie mam jednak problem. ....
mam ten sam problem , wyzwalanie sceny poprzez zmianę stanu kanału czujnika np. {{state(1111).hi}}, poprostu nie działa,
jeżeli tu zmienię na {{state(1111).on}} - np stan przekaźnika to wszystko gra i scena sie wykonuje.
and111
Posts: 294
Joined: Sun Feb 18, 2018 3:54 pm

Post

pbrys wrote: Sun Oct 24, 2021 1:21 pm
Albert wrote: Thu Oct 21, 2021 7:44 am Panowie mam jednak problem. ....
mam ten sam problem , wyzwalanie sceny poprzez zmianę stanu kanału czujnika np. {{state(1111).hi}}, poprostu nie działa,
jeżeli tu zmienię na {{state(1111).on}} - np stan przekaźnika to wszystko gra i scena sie wykonuje.
Wpisujesz ID czujnika, czy ID kanału powiązanego z czujnikiem?
Scena ma się wykonać gdy czujnik ma stan niski (kontaktron oddalony od magnesu), czy stan wysoki (obwód kontaktronu zamknięty)?

Ja mam wpisane ID czujnika, scena wykonuje się przy otwarciu, dlatego w wyzwalaczu sceny mam:
-> Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów: {{not state(xxxxx).hi}}
-> Warunek wykonania: {{not state(xxxxx).hi and state(xxxxx).connected}}

Return to “SUPLA Scripts”