SUPLA Scripts

Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

W usuwaniu profilu
Clip_4.jpg
Clip_4.jpg (8.5 KiB) Przejrzano 3305 razy
nie pojawia się okno dialogowe potwerdzające usunięcie profilu - jak klikniemy nawet niechcący "USUŃ " profil znika na zawsze .
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Dlatego przycisk jest czerwony :twisted:
Shenko
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 17, 2019 6:59 am

Witam.

Piszę tutaj w dwóch sprawach dotyczących funkcjonalności Termostatu w Supla Scripts

1. Chciałem zapytać co sądzicie o potencjalnym dodaniu dodatkowego warunku, mianowicie - priorytetu?

Mając nawet dwa priorytety bylibyśmy w stanie wykonać o wiele przystępniejsze sterowanie termostatem.

Nie mam pojęcia jak bardzo zmieniłoby to kod i jak wiele pracy by to wymagało.

O co mi dokładnie chodzi?

Wyobraźmy sobie ustawienie profilu Nocny, który ma priorytet 0 , najniższy. Jest on ciągle aktywny.
Jednak dodajemy sobie inne profile np. Dzienny, który ma priorytet 1 . Pokrywa się on czasowo z profilem Nocny, jednak ze względu na priorytet, jest uznawany za nadrzędny i to on jest aktywowany. Oprócz tego dodatkowy profil Śniadanie, który pokrywa się z obydwoma powyższymi profilami czasowo, jednak ma priorytet 2 i jest uznawany za "ważniejszy" i to on jest aktywowany.

Dlaczego o to pytam? Myślę o wykorzystaniu wielu różnych zmian temperatury, a dodawanie warunku od-do jest lekko irytujące, gdy można by pokryć czasowo profile, nadając im priorytety. Ustawilibyśmy sobie wtedy tylko ogólne warunki jako nadrzędne, np. profil dzienny i nocny na priorytecie 0, a później możemy sobie dodawać ważniejsze profile, które po dezaktywowaniu wracają do profilów dzienny/nocny automatycznie.

Ktoś w ogóle o czymś takim myślał?


2. W profilach na stronie skryptów po dodaniu nowego profilu i ustalenia jego harmonogramu, możemy w liście profili - pod jego nazwą - zobaczyć, że jest aktywny. Przewidywał ktoś możliwość dezaktywacji danego profilu na życzenie?

Utworzylibyśmy np. 5 profili, dwa byśmy dezaktywowali. Później jak byłyby jakieś zmiany, po prostu dezaktywowalibyśmy inne profile, a aktywowali te, które przygotowaliśmy wcześniej.


Gdy obecnie przeglądałem skrypty nie widziałem powyższych opcji. Może jestem po prostu dureń.

Pozdrawiam.

EDIT. Jeżeli wysłałem post w złym temacie, proszę o przeniesienie.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Bardzo dobrze sobie radzisz i wszystko znalazłeś. Opisywanych przez Ciebie opcji nie ma, a są to dobre pomysły. Niestety w najbliższym czasie nie planuję inwestować czasu w skryptowy termostat ze względu na pracę przy scenach i rozwoju głównej gałęzi supli, więc musisz niestety skonfigurować profile na podstawie tego co jest.
Shenko
Posty: 3
Rejestracja: wt gru 17, 2019 6:59 am

Dziękuję za odpowiedź.

Mam nadzieję, że w przyszłości możemy spodziewać się tego typu funkcjonalności.

[Edit]

Jeżeli chodzi o sceny, myślał ktoś o dodaniu opcji dla termostatu - powrotu do profilu wynikającego z harmonogramu, jako scenę?
Pablo1
Posty: 9
Rejestracja: śr lis 27, 2019 12:54 pm

Witam.
Mam pytanie dotyczące działania termostatu na własnej instancji supla-script.

Z tego co rozumiem skrypt sprawdza stan czujnika w odstępach 5 minutowych. Chciałbym to zmniejszyć do 30 sekund, gdzie w kodzie mógłbym to zmienić?
andrew01
Posty: 162
Rejestracja: pt maja 24, 2019 6:49 am

Panowie, zaczynam dopiero przygodę z Suplą Script więc moje pytanie może być banalne ale mam mały problem :) Mam dodane testowe powiadomienie i jako tako ono działa, w sensie pokazuje się ale brakuje dźwięku, wibracji, diody i wybudzenia pomimo tego, że to wszystko jest zaznaczone. Czy brakuje mi jakichś uprawnień i Android to blokuje? Android 8.0.
eradek
Posty: 81
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 5:32 pm

Witam, mam problem ze scenami termostatu. Scena wygląda tak, że zmienia profil termostatu na profil 'Grzej' i po upływie czasu ma zmienić profil na 'Nie Grzej'. Niestety po upływie czasu profil termostatu się nie zmienia, wszystkie logi wskazują na to, że profil został zmieniony jednak tak się nie dzieje, czy ktoś jeszcze zaobserwował taki problem?
miko1282
Posty: 538
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:15 pm
Lokalizacja: Brodnica

Czy można robić jakieś pętlę na scenach ? Chciałbym aby pętla działała przez no godzinę, i co 2 sekundy ,,klikała" kolor losowy na diodach rgb
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Nie można.

Możesz napisać sobie cos takiego w bashu, co zawoła direct link z supli w ten sposób ;)
Zablokowany

Wróć do „SUPLA Scripts”