SUPLA Scripts

juras
Posty: 102
Rejestracja: pn lut 03, 2020 5:39 am

Mam pytanko
Czy mozna/da się tak ustawić powiadomienia żeby zaraz po wykonaniu zdarzenia poinformował o zmianie stanu a później wg ustawień np.co 15 minut.
Sprawdzałem teraz i dosyć późno powiadomienie zmieniło status.

Może tak działa jak napisałem, ale długo nie zmieniał mi statusu w powiadomieniach.
Wykonanie zadania otwarcia bramy zadziałało szybko, więc to nie była wina lacza/netu

Co ciekawe nawet zamknięcie ze strony skryptów nie zmieniło się od razu i dłuższy czas widziałem otwartą bramę
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Aktualnie niestety nie można tego przyspieszyć.
juras
Posty: 102
Rejestracja: pn lut 03, 2020 5:39 am

To jest "wina" skryptu czy hardware/lacza?
Czy zmieni cos np. instalacja na lokalnej instancji supli?
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Wynika to z braku funkcjonalności zdarzeń w supli.
juras
Posty: 102
Rejestracja: pn lut 03, 2020 5:39 am

Jako laik mam kolejne pytanie - moze jeszcze komus sie przyda taka informacja

1. Instalacja (postawienie) na swoim urzadzeniu servera scripts
Jesli na QNAP'ie mam zainstalowany server proxy (od Qnap'a) to da sie "odpalic" z nim dwa servery tj. scripts i suple czy musze instalowac proxy dodatkowo wg instrukcji ktora podales gdzies indziej?
2. Czy instalujac cokolwiek z terminala (SSH) (np. SUPLA-PUSHOVER, Supla Scripts) to robie to na systemie Qnap'a czy na jakims wewnetrznym syst. docker'ow itp? (o ile docker'y to jakis microsystem a nie aplikacja)

Uzupelnie informacje tutaj zeby nie dodawac postow
Mam QNAP HS-453DX z 16GB RAM i czterordzeniowy procesor Intel® Celeron® J4105 o taktowaniu 1,5 GHz (zwiększanym do 2,5 GHz) (64-bitowy x86)
Ostatnio zmieniony czw lut 20, 2020 10:56 am przez juras, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

To może ja... trochę w podobnym temacie walczyłem :)

Ogólnie dużo zależy na jakiej architekturze masz swojego QNAP'a ARM czy x86. Ja mam ARM'a i przez to trochę więcej "barier".

1. Proxy z QNAP'a się nie nada.
2. Zainstalować z terminala da się bez problemów, ale o ile postawienie Supli jest proste i działa, niestety ze skryptami sporo się namęczyłem i działały tak sobie. Robiłem to już jakiś czas temu, ale tam były problemy ze ścieżkami itp. nawet po skorygowaniu środowisko QNAP'a dla skryptów nie jest zbyt "przyjazne". Prościej było mi zrobić wirtualkę na LXC i w niej dopiero Docker''a :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
juras
Posty: 102
Rejestracja: pn lut 03, 2020 5:39 am

To slabo, ze pod gore z QNAP'em jest
Teraz sie zastanawiam czy nie wstrzymac sie do zmiany systemu ( o ile przekonam sie do niego) na QTS Hero bo pewnie wszystko i tak trzeba bedzie od nowa robic
Czy upgrade systemu (poki co QTS 4.4.1) do nowszych wersji nie usuwa doinstalowanych serverow (np. proxy) albo docker'ow ? (np. jakies linki etc.)
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Pomóżcie proszę,
Chciałbym uruchomić scenę jako akcja do wydarzenia w QVR PRO, ale za chiny nie wiem jak mam wpisać link do sceny aby się wykonała:

Obrazek
Obrazek
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Jeśli scena jest publiczna, wybierz metodę GET i podaj tylko adres URL.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

Tak, publiczna. Próbowałem i niestety nie działa. Jak wkleiłem samą nazwę domeny z portem to dostałem info: Successful. HTTP status code : 200. Po wstawieniu całego publicznego linku mam: Unsuccessful.

EDIT
Pomimo niepomyślnego testu, "fizycznie" scena się uruchamia :) Dzięki za podpowiedź.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Zablokowany

Wróć do „SUPLA Scripts”