SUPLA Scripts

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Takiego potwora będzie się dało zrobić jeśli będzie się dało
  1. dodać warunki do scen, co już mam zaimplementowane w głowie, ale nie ma kto tego przepisać do projektu :roll:
  2. w tych warunkach oprzeć się na zachodach i wschodach, co jest proste
  3. Uruchamiać inne sceny ze sceny... Co jest tricky, ale fajne :)
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

fracz pisze: sob lis 24, 2018 7:06 am Takiego potwora będzie się dało zrobić jeśli będzie się dało
  1. dodać warunki do scen, co już mam zaimplementowane w głowie, ale nie ma kto tego przepisać do projektu :roll:
  2. w tych warunkach oprzeć się na zachodach i wschodach, co jest proste
  3. Uruchamiać inne sceny ze sceny... Co jest tricky, ale fajne :)
Tak , widziałem ten post w którym piszesz o pomyśle wprowadzenia tych warunków. Takie warunki to byłby rzeczywiście czad, potwór :) wielkie pole do popisu dla projektantów domów inteligentnych . Zdaje sobie sprawę ile to wymaga pracy , implementacji , testów...a uruchamianie sceny ze scen ... to już w ogóle hiper , ale trzeba uważać na rekurencję , żeby się nie zapętlić.

W tym moim poście z rana , bardziej myślałem o czymś w rodzaju "przedbiegu" do warunków na zasadzie : dodać jedno pole w bazie danych w rekordzie opisującym akcję sceny który mówiłby czy uruchamiać jak jest już ciemno czy nie.

Powodzenia przy implementacji tych warunków w przysłości ! :)
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

IMO bez sensu. Punkt 1 i 2 dodam pewnie do końca roku. Z 3 może być problem, bo faktycznie tam się trzeba ufortyfikować przed cyklami w scenach... Niedługo trzeba bedzie na diagramie wizualizować co się dzieje gdy wciskasz przycisk :-D
wsosniak
Posty: 726
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

fracz pisze: sob lis 24, 2018 7:53 am ….. Punkt 1 i 2 dodam pewnie do końca roku............
Opisując dzisiaj ten mój problem , nawet mi sie nie sniło że do końca roku będę to miał rozwiązanie a nawet więcej:) dzieki! :)
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Fracz zrobiłem sobie w każdym pokoju termometr i siłownik na kaloryferze. Termostat otwiera siłownik i załącza pompę przy piecu jak spadnie temperatura w danym pokoju. Mam tylko taki problem, że jak w jednym pokoju temperatura wzrośnie już do zadanej to termostat wyłącza pompę, przez co pozostałe pokoje nie mogą się dogrzać. Jest jakaś możliwość ustawienia, że jak przynajmniej 1 siłownik jest włączony to pompa pracuje?
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Dodaj pompę do każdego pokoju
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Zrób tak jak na zrzucie.
Pompa wyłączy się dopiero z ostatnim wyłączającym się grzejnikiem
Załączniki
Screenshot - 2018-12-02 , 17_03_55.jpg
Screenshot - 2018-12-02 , 17_03_55.jpg (61.32 KiB) Przejrzano 2698 razy
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Tylko, ze chcę w rożnych godzinach grzać rożne pomieszczenia. W twoim przypadku (tak mi się wydaje) jest jeden harmonogram dla wszystkich pomieszczeń z jedną temperaturą.
Ja np w sypialni w dzień chcę mieć profil "NOC" bo nikogo tam cały dzień nie ma. W pokoju syna chcę profil dzień mieć od 12:00, bo wraca ze szkoły, a u drugiego dopiero o 15:00, gdy wraca z przedszkola.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

To nie ma znaczenia.
Jeśli dodasz pompę do każdego pomieszczenia (do urządzenia grzejącego pokój, czyli siłownik zaworu w twoim przypadku) - to włączy się z każdym pomieszczeniem (chyba, że jest już włączona przy okazji innego pomieszczenia) i wyłączy się z ostatnim wyłączanym siłownikiem.
Reasumując - pompa będzie pracować dopóty, dopóki nie nagrzeje wszystkich pomieszczeń do nastawionego poziomu.
Temperatury i godziny mogą być różne.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Zrobiłem 5 profili -Noc, przedpołudnie, południe, popołudnie, weekend i w każdej porze dnia poustawiałem odpowiednie temperatury dla danego pokoju. Powinno być ok. Ufff. Narobiłem się :)
Czy można jakoś zmienić nazwę dla termostatu? Zrobiłem na próbę i dałem kiepską nazwę. Namęczyłem się i nie chce mi się od nowa robić już z prawidłową nazwą.
Zablokowany

Wróć do „SUPLA Scripts”