[DIY] SUPLA V2 do puszki instalacyjnej podtynkowej

Sibikk
Posty: 366
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:42 pm
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Espablo pisze: pn lip 24, 2017 3:40 pm
Sibikk pisze: pn lip 24, 2017 3:25 pm Czołem @Espablo mam kilka spraw odnośnie InCan v2.1
Potrzebuję uruchomić moduł w trybie - ROLLER SHUTTER ale w trochę innym zastosowaniu,*( kilkukrotnie pytałem na forum o możliwość skompilowania dostosowanego softu- bezowocnie)
Chcę tym softem zakręcać wodę i potrzebuję na jednym termianlu sensor mieć sygnał z zaworów 0/1 a drugim przycisk button do otwierania w razie problemow z siecią.
Jak to zrealizować, które zworki połączyć* aby mieć sygnał, mam wszystko ustawione w sofcie ale jak zwieram sensor to przekaźnik się załącza.
:-)
#tak przy okazji myślę ze warto abyś przy montażu wlutował te dwa terminale żeby zworki dało się w razie potrzeby modyfikować bez potrzeby włączania lutownicy
Wejścia typu button załączają lub wyłączają przekaźniki. Wejścia typu sensor informują o stannie zamknięcia lub otwarcia.
Wersja inCan v3 ma te wyprowadzenia (2 ×BUTTON i 2 × SENSOR) przygotoeane. Wersja modułu v2 ma złącza tylko BUTTON, a wejścia SENSOR są wyprowadzone na goldpinach
[*]Ok, więc pod które piny muszę wpiąć sygnały? Sygnał 3,3 czy gnd

@Espablo opanowałem ;-)
Obrazek
roblad
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 19, 2017 9:40 am

Witam,

Jak by ktos chcial sam budowac sobie soft w oparciu o najlepszy soft do sonoff to przygotowalem dzialajace zrodla do ESP-07 (dla ESP-12 - modyfikacja platformio.ini - board = esp07 na board = esp12) LED jest na GPIO16 - trzeba sobie dolutowac w V1 w V2 trzeba zmienic odpowiednio w template opisanym nizej.

nalezy zainstalowac sobie Athom PlatformIO

http://docs.platformio.org/en/latest/ide/atom.html

sclonowac GITA otworzyc i wgrac do SUPLA v1, v2 v3 wymaga nieznacznych modyfikacji sonoff_template.h

a reszta jest dziecinie prosta. NIe potrzeba serwera posredniczacego supli, przyjazny interfejs WWW MQTT DOMOTICZ pelna konfigurowalnosc GPIO i ADC, tzw. BUTTON ustaiamy na button1 i dziala jak w tasmocie z jego funkcjami. Jak nic nie jest skonfigurowane to pin flash do masy robi za button1.

Dla V1 nalezy zmienic RELAY na INVERTED - supla v1 wyzwalana jest "plusem" tasmota wyzwala minusem, wiec albo przecinanie sciezek jak ja to zrobilem (oczywiste wtedy jest ze wywalamy R3 i R1 mozna dac tam kondensatory 1uf do debouncingu, tasmota robi pullup doplusa wiec zadne dodatkowe rezystory podciagajace do plusa nie sa potrzebne do resetu itp.)
mod.jpg
mod.jpg (1.3 MiB) Przejrzano 5102 razy
bo caly czas bedzie przy starcie zalaczony przekaznik, mozna to ominac modyfikujac
/sonoff/sonoff_template.h

sekcje
"Tas-Supla-R.L.P.B.", // RL_PB_TASMOTA hardware (ESP8266)

GPIO_REL1, // GPIO05 D1 Wemos I2C SCL / Wemos Relay Shield (0 = Off, 1 = On) / Wemos WS2812B RGB led Shield
GPIO_REL2, // GPIO13 D7

odpowiednio

GPIO_REL1_INV,
GPIO_REL2_INV,

https://github.com/roblad/Sonoff-Tasmota-supla-RL-5.5.1

Milej zabawy :-)

Zerknijcie tu :-)

http://www.wykop.pl/ramka/3325399/diy-s ... supla-org/
Załączniki
www.jpg
www.jpg (55.24 KiB) Przejrzano 5108 razy
tasmota.jpg
tasmota.jpg (432.81 KiB) Przejrzano 5113 razy
Ostatnio zmieniony ndz sie 06, 2017 9:53 pm przez roblad, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

roblad pisze: ndz sie 06, 2017 8:52 pm Witam,

Jak by ktos chcial sam budowac sobie soft w oparciu o najlepszy soft do sonoff to przygotowalem dzialajace zrodla do ESP-07 (dla ESP-12 - modyfikacja platformio.ini - board = esp07 na board = esp12)

nalezy zainstalowac sobie Athom PlatformIO

http://docs.platformio.org/en/latest/ide/atom.html

sclonowac GITA otworzyc i wgrac do SUPLA v1, v2 v3 wymaga nieznacznych modyfikacji sonoff_template.h

a reszta jest dziecinie prosta. NIe potrzeba serwera posredniczacego supli, przyjazny interfejs WWW MQTT DOMOTICZ pelna konfigurowalnosc GPIO i ADC, tzw. BUTTON ustaiamy na button1 i dziala jak w tasmocie z jego funkcjami. Jak nic nie jest skonfigurowane to pin flash do masy robi za button1.

Dla V1 nalezy zmienic RELAY na INVERTED - supla v1 wyzwalana jest "plusem" tasmota wyzwala minusem, wiec albo przecinanie sciezek jak ja to zrobilem
bo caly czas bedzie przy starcie zalaczony przekaznik, mozna to ominac modyfikujac
/sonoff/sonoff_template.h

sekcje
"Tas-Supla-R.L.P.B.", // RL_PB_TASMOTA hardware (ESP8266)

GPIO_REL1, // GPIO05 D1 Wemos I2C SCL / Wemos Relay Shield (0 = Off, 1 = On) / Wemos WS2812B RGB led Shield
GPIO_REL2, // GPIO13 D7

odpowiednio

GPIO_REL1_INV,
GPIO_REL2_INV,

https://github.com/roblad/Sonoff-Tasmota-supla-RL-5.5.1

Milej zabawy :-)

Zerknijcie tu :-)

http://www.wykop.pl/ramka/3325399/diy-s ... supla-org/
To chyba nie to forum
roblad
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 19, 2017 9:40 am

To to forum - alternatywa softu
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

roblad pisze: ndz sie 06, 2017 9:04 pm To to forum - alternatywa softu
To może powinieneś założyć osobny temat.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
roblad
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 19, 2017 9:40 am

Jest to modyfikacja Twojego pomyslu z zastosowaniem lepszego softu. Mysle ze zainteresowanie Twoim pomyslem wzrosnie :-)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Piszesz o sprzęcie, a Supla to pierwotnie Soft. Tak więc proponujesz zastąpienie Supli własnym oprogramowaniem.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Espablo pisze: ndz sie 06, 2017 9:42 pm
roblad pisze: ndz sie 06, 2017 9:04 pm To to forum - alternatywa softu
To może powinieneś założyć osobny temat.
Albo osobne forum ;)
roblad
Posty: 17
Rejestracja: pn cze 19, 2017 9:40 am

Witam,

Ktos bedzie chcial to skorzysta, po co zakladac osobne forum skoro 80 % tyczy sie tego :-)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wiesz... to trochę jak na stronach google-a reklamować iPhone-a i odwrotnie ;)
Nie usuwam tego, ale wypadałoby zapytać ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”