[DIY] SUPLA V2 do puszki instalacyjnej podtynkowej

mielu
Posty: 10
Rejestracja: wt gru 06, 2016 11:49 am

Dzięki za info.
michu9010
Posty: 8
Rejestracja: pn lis 07, 2016 12:48 pm

Polecam zasilanie tej płytki taki modułem z ładowarki Samsung 5v 700mA.
Załączniki
IMG_20161209_144637.jpg
IMG_20161209_144637.jpg (1.67 MiB) Przejrzano 4037 razy
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Zbyt duży rozmiar...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
moondec
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 30, 2016 7:54 pm

Mam pytanie o to czy ktoś może ma pomysł na "sensor"? Czyli zastanawiam się nad tym jaki panel dotykowy zastosować i gdzie można takie coś nabyć?
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Zybi pisze:Soft do v2 już gotowy.
Szczegóły w pliku Readme.txt w załącznikach.
EDIT: - przycisk wejścia w tryb konfiguracji jest jako BUTTON, czyli zwarcie do masy na 5 sekund.
- SENSOR1 i SENSOR2 (sterowanie ręczne) możemy ustawić jako "switch" lub "button" przy konfiguracji.

Soft dostępny na Github-ie:
https://github.com/SUPLA/ESP8266/tree/m ... tSwitch-x2
Zybi widzę, że dodałeś całą gamę softu do V2 :D . Możesz wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy softem z rozszerzeniem "reset", "restore" i "noFota"?

Jeszcze jedno pytanko, albo prośba. W pliku readme.txt jest LED RED - GPIO15. Ja daję białą diodę , żeby odróżnić tą diodę led od RGB stosowanych w innych modułach i podłączonych pod inne GPIO. Czy można to zamienić na LED WHITE - GPIO15, ewentualnie LED CONFIG - GPIO15
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Espablo pisze:
Zybi pisze:Soft do v2 już gotowy.
Szczegóły w pliku Readme.txt w załącznikach.
EDIT: - przycisk wejścia w tryb konfiguracji jest jako BUTTON, czyli zwarcie do masy na 5 sekund.
- SENSOR1 i SENSOR2 (sterowanie ręczne) możemy ustawić jako "switch" lub "button" przy konfiguracji.

Soft dostępny na Github-ie:
https://github.com/SUPLA/ESP8266/tree/m ... tSwitch-x2
Zybi widzę, że dodałeś całą gamę softu do V2 :D . Możesz wyjaśnić jaka jest różnica pomiędzy softem z rozszerzeniem "reset", "restore" i "noFota"?

Jeszcze jedno pytanko, albo prośba. W pliku readme.txt jest LED RED - GPIO15. Ja daję białą diodę , żeby odróżnić tą diodę led od RGB stosowanych w innych modułach i podłączonych pod inne GPIO. Czy można to zamienić na LED WHITE - GPIO15, ewentualnie LED CONFIG - GPIO15
1. "noFOTA" to znaczy kompilacja bez opcji Firmware Over The Air - obecnie proszę nie zwracać na to uwagi.
2. "LED_RED" - to jest związane z funkcjonalnością diody tak nazwanej, a nie jej kolorem tak naprawdę (tak jest w źródłach), a jaki kolor zostanie użyty praktycznie, to według uznania.
3. "reset" to znaczy bez pamięci stanu przekaźników w przypadku zaniku napięcia zasilania, zakłóceń, etc.
4. "restore" to znaczy z pamięcią stanu przekaźników, a w tych konkretnych kompilacjach dodatkowo z opcją FORCE, czyli nie tylko w przypadku zaniku napięcia zasilania, ale również w przypadku resetu, crash-u, etc.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

"Każde urządzenie działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:"
Espablo - mr Mehran Tavakoli Keshe twierdzi coś wręcz odwrotnego :P
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

slawek pisze:
"Każde urządzenie działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:"
Espablo - mr Mehran Tavakoli Keshe twierdzi coś wręcz odwrotnego :P
Ha! Pisane na komórce na kolanie i jest tego efekt. Miało być tak jak teraz poprawione.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
moondec
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 30, 2016 7:54 pm

Witam. Mam problem z działaniem softu na esp07 (GPIO5 jest pod RX - rozumiem że to wersja 54) Udaje mi się załadować binaria, esp włącza się w trybie AP, ale nie mogę go skonfigurować. Po wybraniu Save wyskakuje Error. Dla sprawdzenia wgrałem soft 'socket-firmware' i to zadziałało. Czy może ktoś ma pomysł? ESP jest z Nettigo więc ma 1MB pamięci.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Nie mam 07 ale TX/RX to są piny 1 i 3 a port 5 i 4 są pod nimi na płytce co najwyżej potrafią być zamienione miejscami
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”