Supla Button 2.0 i kolejne wersje...

Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1772
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Były pytania o podział sterowania na przyciski, tak więc kolejna odsłona na razie w wersji BETA V 2.2.3 ze względu na brak czasu na 100% testy. Jak ktoś potwierdzi prawidłowość działania to będzie ALPHA.

Zmiany:
  • Liczba przycisków w systemie = max 3, deklaracja z poziomu konfiguratora.
    Przycisk S1 = GPIO 0
    Przycisk S2 = GPIO 4
    Przycisk S3 = GPIO 5
  • Wybranie 1: Sterowanie przy pomocy jednego przycisku wszystkich scen w konfiguracji S1=1,2,3,4,5,6,7,8
    Wybranie 2: Sterowanie przy pomocy dwóch przycisków wszystkich scen w konfiguracji S1=1,2,3,4 S2=5,6,7,8
    Wybranie 3: Sterowanie przy pomocy trzech przycisków wszystkich scen w konfiguracji S1=1,2,3 S2=4,5,6 S2=7,8
  • Przycisk S1 jest nadrzędny i wchodzi w tryb konfiguracji po 10 kliknięciach.
  • Rozbudowano podgląd pamięci EEPROM z poziomu terminala do przeglądu bierzącej sytuacji
  • Zmodyfikowano zapis i kasowanie EEPROM. Jeśli komórka uległa zmianie to jest kasowana, jeśli nie to pozostaje bez zmian - ma to na celu ochronę przed uszkodzeniem pamięci EEPROM przed zbyt częstym zapisywaniem.
  • Dodano konfigurację IP, Maska, Brama - pozwala to zachować porządek w domowej sieci komputerowej (wymagana wszystkie pola, wybranie 0.0.0.0 lub pozostawienie któregokolwiek pola pustego uruchamia DHCP).
  • Rozbudowano WEB Konfigurator na potrzeby w/w elementów.
Proszę o wszelkie uwagi odnośnie działania tej wersji softu.
V2.2.3.zip
(7.24 KiB) Pobrany 355 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Dziś przyszedł do mnie NodemCu v3 może mi ktoś powiedzieć jak trzeba to wgrać do tego modułu??
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Alfa jest przed betą ;) Po becie to raczej release lub RC (release candidate)
percy
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 02, 2017 8:11 pm

Na wstępie zaznaczę, że jestem zielony.
Chciałbym osiągnąć coś takiego:
- w puszce włącznika jednego obwodu schowany "przekaźnik", który traktuje jako sygnał wejściowy włączenie światła w tym obwodzie (czyli zakładam, że musi akceptować wejście o napięciu 230V)
- pozostałe obwody włączane są przez sygnał z "przekaźnika"

O ile dobrze rozumiem, wall button byłby tu rozwiązaniem. Jakiego sprzętu użyć w roli przekaźnika?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1772
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Wyjaśnij jeszcze raz co zamierzasz osiągnąć, bo mimo usilnych starań nic nie zrozumiałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 830
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

percy pisze: śr cze 06, 2018 12:53 pm Na wstępie zaznaczę, że jestem zielony.
Chciałbym osiągnąć coś takiego:
- w puszce włącznika jednego obwodu schowany "przekaźnik", który traktuje jako sygnał wejściowy włączenie światła w tym obwodzie (czyli zakładam, że musi akceptować wejście o napięciu 230V)
- pozostałe obwody włączane są przez sygnał z "przekaźnika"

O ile dobrze rozumiem, wall button byłby tu rozwiązaniem. Jakiego sprzętu użyć w roli przekaźnika?
Przypuszczam, że kolega @percy ma na myśli, że jak moduł wykryje włączenie światła to uruchomi swój przekaźnik i włączy urządzenia do niego podłączone.
Czyli w praktyce np. taki Sonoff Basic zasilany z tego samego obwodu co światło, z softem Zybiego i przekaźnikiem ustawionym na automatyczne włączenie po podaniu zasilania.
percy
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 02, 2017 8:11 pm

Może rzeczywiście namieszałem. Potrzebuję Wall Button, który zmieści się w puszce za tradycyjnym włącznikiem. Co ma robić? Po podaniu sygnału na wejściu z klawisza włącznika (po zastanowieniu nie musi być tam napięcia 230V):
- włączy światło na swoim wbudowanym fizycznym przekaźniku
- przy użyciu supla.fracz.com włączy kilka innych modułów ROW/Sonoff/cokolwiek

Mam nadzieję, że teraz jaśniej.
Wydaje mi się, że to jest właśnie funkcjonalność Wall Button tylko zastanawiam się, jakiego sprzętu w tym celu użyć.
cdxa
Posty: 65
Rejestracja: pn maja 14, 2018 10:08 pm
Lokalizacja: Poznań

percy pisze: czw cze 07, 2018 4:57 am Może rzeczywiście namieszałem. Potrzebuję Wall Button, który zmieści się w puszce za tradycyjnym włącznikiem. Co ma robić? Po podaniu sygnału na wejściu z klawisza włącznika (po zastanowieniu nie musi być tam napięcia 230V):
- włączy światło na swoim wbudowanym fizycznym przekaźniku
- przy użyciu supla.fracz.com włączy kilka innych modułów ROW/Sonoff/cokolwiek

Mam nadzieję, że teraz jaśniej.
Wydaje mi się, że to jest właśnie funkcjonalność Wall Button tylko zastanawiam się, jakiego sprzętu w tym celu użyć.
Teoretycznie pewnie dało by się przerobic na gotowy moduł Zamel ROW-01, nie wiem co tam dokładnie siedzi, ale pewnie też jakiś ESP obsługiwany przez Arduino, tak żeby pasowął program Supla Button
percy
Posty: 31
Rejestracja: czw lut 02, 2017 8:11 pm

YUNSHAN jest obecnie do dostania?
cdxa
Posty: 65
Rejestracja: pn maja 14, 2018 10:08 pm
Lokalizacja: Poznań

percy pisze: czw cze 07, 2018 7:52 am YUNSHAN jest obecnie do dostania?
Ten YUNSHAN troche duży jak do puszki, ja zamówiłem sobie takie maluchy 37x25mm
moduł.png
moduł.png (740.17 KiB) Przejrzano 4173 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”