Java + Supla = jSupla

magx2
Posty: 348
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Cześć Wszystkim,

W końcu udało mi się zrelesować mój mini projekt związany z Suplą. Od dzisiaj można już pisać klienta i serwer, który będzie komunikował się natywnie w Javie z urządzeniami/serwerem Supli.

Więcej można znaleźć na https://github.com/magx2/jSupla

Jako że są już solidne podstawy dla Javy, napisałem też binding to OpenHABa żeby móc postawić serwer Supli (bez korzystania z supla.org). Binding ukaże się gdy mój pull request zostanie zaakceptowany https://github.com/openhab/openhab2-addons/pull/4049
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

nextanimal
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 31, 2018 12:49 pm

Czy da się do zainstalować jakoś ręcznie?
Nie bardzo wiem jak dodać "Big Boy maven repository to your build.gradle".

Jakiś mikro manual dla nie linuxowca?
magx2
Posty: 348
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Gdzie chcesz to dodać?
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

nextanimal
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 31, 2018 12:49 pm

magx2 pisze: pn lis 19, 2018 12:10 pm Gdzie chcesz to dodać?
no własnie nie bardzo wiem ;) Obecnie mam OpenHABa zainstalowanego na Windows 10 przez chocolate (tak dla testów zanim zapnę to na RPi 3 wraz z supla-cloud - chcę mieć możliwość lokalnego serwera supla choć jak na razie nie wiem czy dobrze kombinuję)

No i chciałbym zamiast z apki Supla sterować Sonoffami z HABPanelu. Obecny Twój binding, który znalazłem przez Eclipse IoT ma tylko kanał Switch (szkoda ze firmware od @Espablo nie wystawia kanałów) a chciałbym również używać DH22 no i innych rzeczy które daje soft od @Espablo (oczywiście jak zacznie wystawiać kanały dla OpenHABa)

Rozumiem, że jSupla ma więcej możliwości?
magx2
Posty: 348
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Ten temat nie ma nic wspólnego z open hab. Wejdź tutaj
viewtopic.php?f=17&t=2106
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

nextanimal
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 31, 2018 12:49 pm

magx2 pisze: pn lis 19, 2018 2:01 pm Ten temat nie ma nic wspólnego z open hab. Wejdź tutaj
viewtopic.php?f=17&t=2106
No patrz, to ja jakiś nie ogarnięty. Jakoś wydawało mi się że to inny Binding. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”