8 x DS na ESP (GUI) by Duch__ + THINGSPEAK

Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jeśli jest problem z odczytem DS na dużych odległościach to proponuje zastosować rezystor PULLUP nie 4.7k, a nawet 1k ohm - ja taki u siebie musiałem zastosować.
Obrazek
Maniek913
Posty: 491
Rejestracja: czw lut 22, 2018 9:46 pm

Dziś już mam dość biegania- ale dzięki, sprawdzę jutro. ja zeszedłem do 2k
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

I jak wymiana rezystora? Moduł dogadał się z wszystkimi czujnikami?
Obrazek
kamaz8
Posty: 39
Rejestracja: pt cze 30, 2017 12:03 pm

chciał bym użyć tego softu do odczytywania temperatury powrotu z rozdzielacza podłogówki, zamontowałem 6 czujników i działa tak jak powinno, dodatkowo jeden z czujników chciał bym by załączał mi pompkę, dodałem przycisk i przekaźnik ale nie wiem co wpisać by działało mi coś takiego if (Temp_SUPLA_DS0 >40){zalacz_pompke;poczekaj ;wylacz_pompke;}
nie bardzo wiem co wpisać zamiast czujnik1 i digitalWrite(5) tak bym widział czy jest przekaźnik załączony w supli.
Ostatnio zmieniony sob gru 08, 2018 1:07 pm przez kamaz8, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

Aktualnie zainstalowane na budowie: 8x SRW-01, 1x ROW-02, SUPLA BUTTON V2.0, 1x YUNSHAN (jako dzwonek),16 x DS na ESP (GUI) by MŁA ;).
Masz 16 na jednym module? Supla sobie radzi z odczytami? Zastanawiam się włąśnie nad takim rozszerzeniem Twego kodu i nie wiem, czy jest sens... czy supla to uciągnie... bo 10 przekaźników + 8 DS to sobie radzi...
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Tego soft nie udostępnie, dopóki zarząd nie wyrazi na niego zgody, bo on w żadnym wypadku nie obsługuje Supli, za to potrafi o wiele więcej, włącznie z wykresami. Nie chcę być konkurencją dla Supli i promować oprogramowania wspierającego trzecich producentów, bez wyraźnej zgody.
Obrazek
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

I wszystko jasne... ;)
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

a podpowiesz jak zrobiłeś dzwonek: "1x YUNSHAN (jako dzwonek)"
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jest to bardziej system przywoławczy Yunshan + Supla Gate + buzzer z generatorem wykorzystywany przez moją żonę wobec mnie jak jestem na budowie i nie mam telefonu przy sobie. Żona naciska przycisk Dzwonek z symbolem "Furtki"😒 i lecę do telefonu. Od takie rozwiązanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jest pozytywna zgoda zarządu na prezentację na forum nowego softu w wersji 16CH. Szczegóły wkrótce.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”