Automatyczna instalacja supla (server,cloud,dev)

Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

andras
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 30, 2016 5:51 pm

Dzięki za pomoc

Ale w dalszym ciągu wyrzuca mi błąd

TASK [supla : Enable apache modules] *******************************************
failed: [localhost] (item=ssl) => {"failed": true, "item": "ssl", "msg": "Error executing /usr/sbin/apache2ctl: AH00526: Syntax error on line 159 of /etc/apache2/apache2.conf:\nDocumentRoot not allowed here\n"}
failed: [localhost] (item=rewrite) => {"failed": true, "item": "rewrite", "msg": "Error executing /usr/sbin/apache2ctl: AH00526: Syntax error on line 159 of /etc/apache2/apache2.conf:\nDocumentRoot not allowed here\n"}

i strona się nie uruchamia .
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Zainstaluj ARMBIAN, ale Debian Jessie nie Ubuntu. Doinstaluj git-a (u mnie chyba nie było)
Uaktualnij system.
Dadaj użytkownika "supla" (skrypt też go zakłada, ale wtedy będziesz miał jednego mniej)
Poźniej z root-a to:

Kod: Zaznacz cały

apt-get update

apt-get install python-pip python-dev libffi-dev libssl-dev libxml2-dev libxslt1-dev libjpeg8-dev zlib1g-dev -y
lub
apt-get install python-pip python-dev libffi-dev libssl-dev libxml2-dev libxslt1-dev libjpeg62-turbo-dev zlib1g-dev -y

pip install --upgrade pip
pip install ansible
A po wyjściu z root-a to:

Kod: Zaznacz cały

mkdir -p ~/ansible/roles
cd ~/ansible
git clone https://github.com/alv91/ansible-role-supla roles/supla
Utwórz i uzupełnij plik "playbook.yml". Ma on być w katalogu home/supla/ansible.

Następnie:

Kod: Zaznacz cały

ansible-playbook -i "localhost," -c local playbook.yml -k -K -s -D
Hasło jak dla użytkownika "supla"

Po zakończeniu instalacji na wszelki wypadek:
sudo /etc/init.d/supla-server start
sudo update-rc.d supla-server defaults

Czyli tak, jak to opisywał @alv
andras
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 30, 2016 5:51 pm

Instaluję Welcome to ARMBIAN 5.25 stable Debian GNU/Linux 8 (jessie) 3.4.113-sun8i

Robię po kolei tak jak napisałeś i niestety dalej wyskakuje błąd

TASK [setup] *******************************************************************
fatal: [localhost]: FAILED! => {"failed": true, "msg": "timeout waiting for privilege escalation password prompt:\n\nWe trust you have received the usual lecture from the local System\nAdministrator. It usually boils down to these three things:\n\n #1) Respect the privacy of others.\n #2) Think before you type.\n #3) With great power comes great responsibility.\n\n[sudo via ansible, key=hloffvmabtkygiltvowegdkkfxgczlrz] password: "}
to retry, use: --limit @/home/supla/ansible/playbook.retry

PLAY RECAP *********************************************************************
localhost : ok=0 changed=0 unreachable=0 failed=1

supla@orangepipc:~/ansible$

Co jeszcze źle robię ?
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Dodaj użytkownika supla do grupy sudo i zapuść skrypt jeszcze raz.
andras
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 30, 2016 5:51 pm

Dodałem użytkownika do grupy sudo i taki błąd jak niżej
Zrobiłem ponownie format karty postawiłem debiana , poźniej dokładnie tak jak piszesz i dalej to

TASK [setup] *******************************************************************
fatal: [localhost]: FAILED! => {"failed": true, "msg": "timeout waiting for privilege escalation password prompt:\n\nWe trust you have received the usual lecture from the local System\nAdministrator. It usually boils down to these three things:\n\n #1) Respect the privacy of others.\n #2) Think before you type.\n #3) With great power comes great responsibility.\n\n[sudo via ansible, key=udogshorzvjzgxmnzrrjnoxtzgjiplwd] password: "}
to retry, use: --limit @/home/supla/ansible/playbook.retry

PLAY RECAP *********************************************************************
localhost : ok=0 changed=0 unreachable=0 failed=1


Na tym debianie instalowałem Domoticz i wszystko chodzi , a Supla niestety nie :(
alv
Posty: 74
Rejestracja: sob lip 09, 2016 11:36 am

Długo mnie tu nie było ale musiałem porzucić projekt na rzecz innego rozwiązania (technologia). Świadczę swoja pomoc, ale proszę mnie wołać :)

Wgram kilka poprawek.
1. Czy ktoś podeśle mi schemat tabeli, której brakuje w bazie?
2. Przy kompilowaniu openssl dodaję opcję -j, czyli liczbę jednoczesnych jobów i zwykle jest ona przeliczana na liczbę wątków. Zauważyłem, że niektóre płytki zwracają liczbę 0 (ansible gather facts), co może powodować błąd przy kompilacji. Miało to przyspieszyć, ale po prostu z tego zrezygnuję.
3. ""timeout waiting for privilege escalation password prompt", to znaczy, że musisz podać hasło zaraz po wykonaniu playbooka (jest prompt).
4. W niektórych systemach usługi nie startują przy starcie, a powinny. Sprawdzę to.
5. Problem z nieotrzymywaniem maila musi wynikać z błędnej konfiguracji mailera. Chyba można znaleźć jakieś komunikaty w prod.log
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

alv pisze: ndz mar 12, 2017 11:34 am Długo mnie tu nie było ale musiałem porzucić projekt na rzecz innego rozwiązania (technologia). Świadczę swoja pomoc, ale proszę mnie wołać :)

Wgram kilka poprawek.
1. Czy ktoś podeśle mi schemat tabeli, której brakuje w bazie?
2. Przy kompilowaniu openssl dodaję opcję -j, czyli liczbę jednoczesnych jobów i zwykle jest ona przeliczana na liczbę wątków. Zauważyłem, że niektóre płytki zwracają liczbę 0 (ansible gather facts), co może powodować błąd przy kompilacji. Miało to przyspieszyć, ale po prostu z tego zrezygnuję.
3. ""timeout waiting for privilege escalation password prompt", to znaczy, że musisz podać hasło zaraz po wykonaniu playbooka (jest prompt).
4. W niektórych systemach usługi nie startują przy starcie, a powinny. Sprawdzę to.
5. Problem z nieotrzymywaniem maila musi wynikać z błędnej konfiguracji mailera. Chyba można znaleźć jakieś komunikaty w prod.log
W załączniku poprawna baza z brakującą tabelą.
Ponadto u siebie do Armbian-a doinstalowuję jeszcze bibliotekę zlib-1.2.11.
Ad.5 Jeżeli chodzi o maile, to czy przy błędnej konfiguracji mailera może być tak, że maile o założeniu konta przychodzą, aktywacja z maila działa, a nie przychodzą natomiast maile o resecie hasła? Czy nie jest to raczej związane z wersją PHP ponieważ przy Ubuntu (PHP7) nawet maile o założeniu konta nie przychodzą?
Załączniki
supla_database.zip
(2.82 KiB) Pobrany 180 razy
alv
Posty: 74
Rejestracja: sob lip 09, 2016 11:36 am

Ok, sprawdziłeś folder spam? :) Wszystkie zmiany za chwile trafią do repo.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Sprawdzałem.

W prod.log mam:

[2017-03-09 03:41:25] request.ERROR: Uncaught PHP Exception Symfony\Component\HttpKernel\Exception\NotFoundHttpException: "No route found for "GET /admin/config.php"" at /home/supla/www/app/cache/prod/classes.php line 2500 {"exception":"[object] (Symfony\\Component\\HttpKernel\\Exception\\NotFoundHttpException(code: 0): No route found for \"GET /admin/config.php\" at /home/supla/www/app/cache/prod/classes.php:2500, Symfony\\Component\\Routing\\Exception\\ResourceNotFoundException(code: 0): at /home/supla/www/app/cache/prod/appProdUrlMatcher.php:356)"} []

Nic nowego się nie dopisało po nieudanej próbie resetu hasła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”