Mikrowaga supla?(pod czajnik)

Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Mam zagwozdke - czajnik moge sobie podlaczyc do gniazdka sonoffem s26 i nawet go właczyc przez Suple- ALE jak zrobic żebym mógł włączyć czajnik tylko wtedy jak jest w nim woda? Edukacyjnie traktuje to zagadnienie ale przyszło mi do głowy, ze można by zbudować mikrowagę ktora sprawdzi mase calosci i bedzie mozna dzieki temu stwierdzic czy jest wiecej niz pusty czajnik. Ale jak wtedy taka informacje z wagi sie zwraca do supli zeby zrobic z tego jakis warunek?
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2213
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Jak już zrobisz tą wagę i ustawisz sobie te minimum wody jako stan pozwalający na włączenie czajnika to na dzień dzisiejszy uaktywniasz czujnik cieczy obok włącznika tak żeby wtedy pokazywał jako pełno i już i tyle :)
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

wojtas567 pisze: wt sty 15, 2019 7:48 pm Jak już zrobisz tą wagę i ustawisz sobie te minimum wody jako stan pozwalający na włączenie czajnika to na dzień dzisiejszy uaktywniasz czujnik cieczy obok włącznika tak żeby wtedy pokazywał jako pełno i już i tyle :)
Hahaaa :D Czujnik cieczy no tak, to jak to zrobić lepiej/dobrze? ;) + powiedziec temu "działaj z suplą" ;)
Lubie Twoje odpowiedzi na forum , nie stronisz od subtelnego popukania rozmówcy w czoło :P
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2213
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Vallhalen pisze: wt sty 15, 2019 8:53 pm Lubie Twoje odpowiedzi na forum , nie stronisz od subtelnego popukania rozmówcy w czoło :P
Ja też lubię dziwne pomysły i kombinację :D.
Ale nie wszystko da się jeszcze zrobić z suplą.
Pozdrawiam
Wojtek
Jerry91122
Posty: 51
Rejestracja: czw paź 18, 2018 5:05 pm

A to nie jest tak że czajnik się poprostu wyłączy jak grzałka się nagrzeje do jakiejś tam temperatury? Ja mam taki malutki express przelewowy i właśnie tak dziala,że jak zapomnę nalać wodę wieczorem to rano poprostu się włącza na chwilę i wyłącza;)
W domku: sonoff, ROW-01, SRW-03, Supla Gate, ROW-07
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Prz3ciez w supla jest kanał obsługi wagi np. Tensometrycznej.

Kod: Zaznacz cały

    #define SUPLA_CHANNELTYPE_WEIGHTSENSOR 3050     
Można ważyć osobę stojącą na wycieraczce przed drzwiami i wysłać komunikat że ktoś nas chce odwiedzić 😏
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Jerry91122 pisze: pt sty 18, 2019 3:46 pm A to nie jest tak że czajnik się poprostu wyłączy jak grzałka się nagrzeje do jakiejś tam temperatury? Ja mam taki malutki express przelewowy i właśnie tak dziala,że jak zapomnę nalać wodę wieczorem to rano poprostu się włącza na chwilę i wyłącza;)
Tak rozlacza bimetal. Taki stycznik który się pod wpływem temp się odgina i rozłacxa obwód zasilania. Jak się woda gotuje też kończy on gotowanie.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Co do wagi - można zrobić ilość opadów.
Albo przejazd po tensometrze takim do 700kg otwórz bramę do wyjazdu auta z posesji- nie trzeba wtedy cisnąć guzika Supli tylko zależności.
Lub wychodząc z domu otwórz drzwi... możliwości wagi sporo .
.
.
"Żono przytylaś" .... powiedziała Alexa...i tyle ją widziano ...🤣
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
Vallhalen
Posty: 163
Rejestracja: pn gru 10, 2018 9:25 am
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

ooo tototo to ja bede myslal :D
Zawsze pozytywny :)
Trochę Shelly + Supla + Zamel + Tradfri z Ikea z żarówkami + google home.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

QLQ pisze: pt sty 18, 2019 9:02 pm Prz3ciez w supla jest kanał obsługi wagi np. Tensometrycznej.

Kod: Zaznacz cały

    #define SUPLA_CHANNELTYPE_WEIGHTSENSOR 3050     
Można ważyć osobę stojącą na wycieraczce przed drzwiami i wysłać komunikat że ktoś nas chce odwiedzić 😏
Proszę na oryginalnie dostępnym Cloudzie:
Clip_44.jpg
Clip_44.jpg (23.73 KiB) Przejrzano 4741 razy
Tu macie pliki Biblioteki Arduino IDE SuplaDevice (te trzy trzeba zamienić):
Supla_WAGA_CZ_CISNIENIA.rar
(13.9 KiB) Pobrany 189 razy
Nie bedzie ikony w Supla na urządzeniu - aż tak jeszcze nie potrafię - tu trzeba kolegi @lesny8 - zresztą w w/w plikach jest też już obsługa kanłu czujnika ciśnienia .
Ostatnio zmieniony sob sty 19, 2019 5:12 pm przez QLQ, łącznie zmieniany 1 raz.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”