SUPLA∞ kolejna alternatywna aplikacja na Androida

Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Czołem Suplowicze!

Tytuł tematu mówi chyba wszystko :mrgreen: choć wypada rozwinąć temat.

Proponuję tutaj kolejną aplikację, którą można posadzić obok tych już posiadanych, albo zamiast, jak kto woli ;) Na pewno zamiast wcześniejszego mojego tworu t.j. "SUPLA RC" :roll: Apka jest skompilowana na podstawie aktualnych źródeł z githuba.

Oprócz dodania przeze mnie obsługi brakujących kanałów, nazwijmy je 'meteo', dokonałem dwóch malutkich zmian.
Pierwsza zmiana dotyczy zapalonej żarówki. Dodałem jej nieco żółtego koloru. Przewijając szybko listę rzuca mi się lepiej w oczy.
Druga zmiana to nadanie koloru paskowi z nazwą lokalizacji. Jeden z kolegów na ostatnim spotkaniu w siedzibie Zamel wyraził taką potrzebę. Wprowadziłem zmianę na próbę u siebie. Po tygodniu użytkowania mogę śmiało stwierdzić, że odnajdywanie lokalizacji podczas przewijania jest dzięki temu dużo łatwiejsze. Jest to póki co tylko moje odczucie, dlatego proszę dajcie znać, jak z tym będzie u Was.

supla∞.jpg
supla∞.jpg (58.06 KiB) Przejrzano 20086 razy

Dodana przeze mnie obsługa kanałów pogodowych, będzie zgłoszona przez PR na githubie, więc pojawi się kiedyś w oficjalnej wersji dostępnej w GooglePlay, po zaakceptowaniu.
Zgłoszenie natomiast w PR wprowadzonej zmiany dot. żarówki nie ma większego sensu, gdyż za chwilę będzie można wyświetlać w oficjalnej apce ikony ustawione w Cloud v2.3.
Druga zmiana jest banalna i mieści się w dwóch linijkach kodu, ale nie wiem czy wszyscy będą tego chcieć?

No dobra, koniec opowieści pozostaje się podzielić :) Aplikacja poniżej do pobrania. Android już nie oznacza jako niebezpiecznej i nawet przy włączonym Google Play Protect instalacja przechodzi pomyślnie. Sprawdziłem na 3 różnych aparatach i wersjach andka ;)

Edit...
Aktualna wersja v2.3.25 z mocno upchanym layoutem :lol:
Screenshot_SUPLA .jpg
Screenshot_SUPLA .jpg (44.76 KiB) Przejrzano 15972 razy
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.30
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.34
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.36
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.38
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.40
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.41
Edit...
Wersja v2.3.41.1 z dodatkową funkcjonalnością (CarMode) ;)
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.43 + ustawienia dla trybu CarMode.
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.53
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.55 + widoki poziome
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.60 + profile
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.66 + drobne zmiany
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.69.2 + drobne poprawki
Edit...
Build v2.3.69.3 + poprawki
Edit...
Build v2.3.69.4
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.71
Edit...
Build v2.3.71.1
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.73
Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.74

Edit...
Uaktualnienie do wersji v2.3.77
:arrow: SUPLA∞
Ostatnio zmieniony sob wrz 18, 2021 10:05 pm przez lesny8, łącznie zmieniany 24 razy.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
o_rany
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 14, 2018 5:32 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

ŁŁŁOOOO licznik pradu mi się pakazuje! Nie wiem co to za wartość przy ikonie kWh- ani dzienne ani od początku zliczania...
Zolte zaroweczki dobry pomysl.
Dobra robota.
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

O aplikacje ze wsparciem licznika prądu pytajcie Przemka.

@lesny może spróbujesz dodać panel ustawień w aplikacji z prawdziwego zdarzenia? Jako pierwszą opcję - poza ustawieniami konta - mogłby być właśnie wybór czy chcesz kolorowane nazwy lokalizacji. Taki PR byłby bardzo pozytywny :-)
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Nie ma co ukrywać, że mój cichy plan zakłada taki panel z preferencjami ;) tylko kiedy ja zrealizuję te moje wszystkie pomysły, które rodzą mi się pod kopułą :roll:
Na razie rozkminiam środowisko, bo nigdy z apkami na andka się nie bawiłem, choć wielokrotnie miałem takie pokusy. Przypadkiem się za to wziąłem, bo testowałem świeżo zakupiony czujnik pomiaru ciśnienia, który to po zarejestrowaniu na kanale dla siebie przeznaczonym wyników pomiaru nie dawał. Ale o tym to pisałem już gdzie indziej.

P.S.
Puściłem jeszcze PR dla supla-server z brakującymi zmiennymi dla tych wszystkich kanałów, bo w Cloud też brakuje wartości pod ikoną. Nie mam pewności czy to co dopisałem to będzie wszystko co powinno być. Nie mam zmontowanej deweloperskiej instancji :roll: żeby to jakoś przetestować.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Akurat to co dodałeś to tylko fragment braków i dot. Bardziej Obsługi asystentów głosowych niż tego co chciałeś osiągnąć ;)
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

:oops: yyyyy......
Nie sprawdzałem gdzie ta metoda jest wywoływana :roll: teraz jak przeszukałem to widzę, że użyta jest przy klasach asystentów, ale nie tylko. get_channel_complex_value wyglądała mi na tą właściwą. Oświeć jeśli możesz, bo już nie mam siły kopać :)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Musisz przeszukać wszystkie wystąpienia jakiegoś analogicznego kanału
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Hmm... Właśnie tak trafiłem na tę metodę i więcej pasujących potencjalnych braków nie znalazłem.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
michael
Posty: 1299
Rejestracja: śr lis 09, 2016 8:00 am
Lokalizacja: Wojkowice

lesny8 pisze: sob sty 26, 2019 4:58 pm Druga zmiana to nadanie koloru paskowi z nazwą lokalizacji. Jeden z kolegów na ostatnim spotkaniu w siedzibie Zamel wyraził taką potrzebę. Wprowadziłem zmianę na próbę u siebie. Po tygodniu użytkowania mogę śmiało stwierdzić, że odnajdywanie lokalizacji podczas przewijania jest dzięki temu dużo łatwiejsze. Jest to póki co tylko moje odczucie, dlatego proszę dajcie znać, jak z tym będzie u Was.
To chyba ja mówiłem o tych lokalizacjach :) Tyle, że poszedłem dalej i widziałem to jako obrazki w tle :D
viewtopic.php?p=30194#p30194

Jednak kolor jeżeli chodzi o mnie również bardzo pomaga w odnalezieniu się. Jest super!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

A jakie urządzenia uzyles do pomiaru kierunku wiatru prędkości, ,opadow :)?
Zablokowany

Wróć do „Projekty użytkowników”