Supla + OpenHAB | Natywnie i przez REST API

magx2
Posty: 348
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

magx2 pisze: wt mar 26, 2019 9:00 pm
czupyt pisze: wt mar 26, 2019 7:19 pm Niestety dla mnie rolety nie działają. Binding widzi urządzenia jako Switche. Niemniej jednak kawał dobrej roboty. Z mojej strony taka mała uwaga, że powinieneś dodać, że do konfiguracji używamy Paper UI. Ja jestem z tych, którzy działają tylko na plikach. Dzięki za Twoj wielki wkład! Jakbyś zdecydował się rozszerzyć funkcjonalność o rolety, to chętnie potestuję.
Bardzo dobrze ze mam testera. Dodaj w pliku userdata/etc/org.ops4j.pax.logging.cfg te linie:

Kod: Zaznacz cały

# te jest pisane z palca ale mam nadzieje ze zadziala
# jSupla appender
log4j2.appender.jsupla.type = RollingRandomAccessFile
log4j2.appender.jsupla.name = supla
log4j2.appender.jsupla.append = false
log4j2.appender.jsupla.class = ch.qos.logback.core.FileAppender
log4j2.appender.jsupla.fileName = ${openhab.logdir}/supla.log
log4j2.appender.jsupla.layout.type = PatternLayout
log4j2.appender.jsupla.layout.pattern = %d{yyyy-MM-dd HH:mm:ss.SSS} [%-5level] [%-80.80logger{80}:%-5line] - %msg%ex{10}%n

# jSupla1
log4j2.logger.jsupla1.name = org.openhab.binding.supla
log4j2.logger.jsupla1.level = TRACE
log4j2.logger.jsupla1.additivity = true
log4j2.logger.jsupla1.appenderRef = supla

# jSupla2
log4j2.logger.jsupla2.name = pl.grzeslowski
log4j2.logger.jsupla2.level = TRACE
log4j2.logger.jsupla2.additivity = true
log4j2.logger.jsupla2.appenderRef = supla
Odpal binding poczekaj chwilę (możesz coś poklikać w Supla/OpenHAB jak i po stronie clouda). Po jakiś 5 min zgraj i wyślij mi na priv ten plik /var/log/openhab2/supla.log.

@Edit
Co to za urządzenie? Od zamela czy sam coś lutowałeś?
Ustaw logowanie jak w tym poście i wyślij mi na priv
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

sdsi
Posty: 134
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:20 am

magx2 pisze: ndz mar 31, 2019 3:10 pm Ustaw logowanie jak w tym poście i wyślij mi na priv
Hej.

Dziękuję za dodanie możliwości połączenia z Cloud poprzez Token - tak właśnie ustawiłem.

Na ten moment nie umiem sobie poradzić z tymi logami, mam OH na Qnap i nie za bardzo mogę Ci pomóc. Ale Ty masz - jak pisałeś w pierwszym poście - row 1 i row 2; może po prostu sprawdź czy ustawienie przekaźnika jako "Włącznik zasilania" u Ciebie jest widoczne w OH?

Natomiast mogę Ci napisać, iż Twój soft widzi w OP termometr Dallas podpięty do NodeMcu z fw Multiboard od Espablo.

Z pozdrowieniami,

UPDATE

Moja wina - myślałem, że skoro w Inbox jest jeden row 2 to sądziłem, że widzi jeden kanał. Tymczasem jak dodałem to do thing to zobaczyłem prawidłowo dwa kanały. Przepraszam.
magx2
Posty: 348
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Cieszę się że działa :)
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

UbU
Posty: 84
Rejestracja: pt sty 18, 2019 12:34 pm

Cześć

Jest szansa na obsługę otwierania bramy? (Zamel SBW-01)
W razie potrzeby służę logami :-)
magx2
Posty: 348
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

To poproszę logi na priv i będziemy działać :)
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

magx2
Posty: 348
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

magx2
Posty: 348
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

@UbU - Przeniosę naszą rozmowę na forum bo łatwiej jest śledzić postęp

Zobacz nową wersję bindingu: https://github.com/magx2/openhab2-addon ... 09-1-alpha
Nie jest ona prod ready dlatego też nie polecam nikomu korzystania z niej.
UbU pisze: Trochę potestowałem i tak:
1. W sterowniku rolet nie działa przycisk stop.
2. W sterowniku bramy, pod przełącznik służący do otwierania podpięty jest w moim przypadku "Czujnik pełnego zamknięcia bramy". Drugi czujnik nie zmienia stanu niezależnie od tego, czy brama jest w pełni otwarta, czy nie.
3. W sterownik LED, suwak "Brightness" nie ma żadnego przełożenia na stan ledów. Jeżeli zmieniam jasność w aplikacji Supla, to ma to adekwatne przełożenie tylko na suwak "Saturation". W drugą stronę już to tak nie działa.
Przesuwanie "Saturation" w lewo powoduje, że kolor staje się bardziej biały, by osiągnąć pełną biel w połowie położenia. Dalej w lewo kolor biały ściemnia się aż do wygaszenia.
Przesunięcie suwaka koloru maksymalnie w prawo generuje ERROR: 400 Bad Request. Pozostawianie suwaka koloru w prawym skrajnym położeniu i poruszanie suwakiem "Saturation" generuje ten sam błąd.
ad 1. Powinien już działać
ad 2. Zobacz w nowej wersji. Poprawiłem błąd że Czujnik pełnego zamknięcia bramy nie reaguje. Z tego co mi się wydaje to nie masz podłączonego Czujnik pełnego otwarcia bramy w Supla Cloud przez co tutaj nic nie widać (daj znać czy ci to działa natywnie w Supli).
ad 3. Daj znać na jakich LEDach testujesz (znam nazwy twoich urządzeń i mogę je "podglądać"). Co do testów wykonaj kilka dla mnie:
  1. LED i saturation max w lewo; Brightness zmień z max prawo na max lewo -> LEDy powinny się wyłączyć
  2. LED max w prawo; Brightness max w prawo; saturation max w lewo -> LEDy powinny świecić na biało
  3. LED max w prawo; Brightness max w prawo; saturation max w prawo -> LEDy powinny świecić na czerwono
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

UbU
Posty: 84
Rejestracja: pt sty 18, 2019 12:34 pm

Ad.1
Nadal nie działa.
Ad.2
W Supla Cloud do bramy mogę podpiąć tylko jeden czujnik. Mam podpięty "Czujnik pełnego zamknięcia". Jego stan jest odwzorowany na ikonie otwierania/zamykania bramy.
"Czujnik pełnego otwarcia" działa, ale jego stan jest widoczny jako osobna ikona w aplikacji.
Ad.3
W działaniu LED'ów nic się nie zmieniło.
a) L: max w lewo, B: max w prawo, S: max w prawo - LED świeci na czerwono
b) L: max w lewo, B: max w prawo, S: max w lewo - LED wyłączony
c) L: max w lewo, B: max w lewo, S: max w prawo - LED świeci na czerwono jak w a), po odświeżeniu w OH B wraca na max w prawo
d) L:max w prawo, B: max w prawo, S: max lewo - ERROR: 400 - Bad Request, LED wyłączony

Nic się nie zmieniło w stosunku do poprzedniej wersji.
Testuję na LED: Salon ściana i Brama: Garaż dom
magx2
Posty: 348
Rejestracja: śr maja 17, 2017 1:27 pm
Kontakt:

Hmm dziwne. Jesteś wstanie podesłać logi na piv?
Java 4 Life :twisted:

API Java
GUI
Server Mock

UbU
Posty: 84
Rejestracja: pt sty 18, 2019 12:34 pm

OK, widzę, że przez pomyłkę udostępniłeś plik poprzedniej wersji jako aktualnej.
Zbudowałem wersję z aktualnych źródeł i tak:
Ad.1
Przycisk stop działa.
Ad.2
Zdalnie nie testuję, sprawdzę po południu jak będę w domu.
Ad.3
Nadal działanie tego to pełny chaos. Tym razem brightness zaczęło coś tam robić, ale nie w każdym ustawieniu. Niestety rozłączyło mnie i dalej zdalnie nie potestuję.

Wrócę do tematu po południu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”