Przycisk dotykowy - gdzie kupić/jak zrobić?

mlewando
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 12:46 pm

Witam wszystkich,

mam pytanie o przyciski dotykowe - skąd je wziąć/jak je zrobić.
Chciałbym mieć w domu przyciski do świateł/rolet/co tam jeszcze będzie potrzebne dotykowe szklane. Plan jest taki, żeby wszystkie przyciski podłączyć do jakiegoś arduino i dalej najprawdopodobniej do supli (np. do Rassbery PI). Nie potrzebuję w takich przyciskach żadnej "inteligencji" sterowania bezprzewodowego itp. Ma być prosty przycisk, dwa kabelki (jeden do gnd drugi do arduino na port wejściowy), wewentualnie dodawtkowe VCC i out na czujnik zbliżeniowy co by się podświetlił jak coś się do niego zbliży.
Dość istotne jest, aby na panelu szklanym widniały odpowiednie ikonki w zależności czym dany sensor steruje (roleta góra/dół, światło nad stołem, kanapą...).

Wszystko co znalazłem to albo wypasione komputery które potrafią wszystko zrobić same (co za tym idzie, są dość drogie). Ewentualnie nie ma problemu z dostaniem modułów dotykowych (np. https://botland.com.pl/pl/przyciski-dot ... ciski.html) za dość małe pieniądze.
Orientuje się ktoś może jak taki modół podłączyć do ładnej obudowy/panelu i skąd taki panel z odpowiednimi ikonkami wziąć? Jak zrobić mu podświetlenie z czujnikiem zbliżeniowym?
Czy może da się gdzieś dostać taki prosty acz kustomizowalny gotowiec?
Awatar użytkownika
o_rany
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 14, 2018 5:32 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Paneliki szklane zamowic u szklarza, okleic folia "szronioną" wycieta na ploterze z narysowanymi odpowiednimi ikonkami... a na eklektronice to sie nie znam:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”