Mały, bezprzewodowy czujnik temperatury na radiu

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Możesz wyłączyć na próbę w programie usypianie (albo ustawić na np. 1 sekundę). Może płytka stykowa Ci szwankuje? Były na forum opisywane takie przypadki.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

Przez te szfankowanie konwerter i chyba moteino przeszły do krainy wiecznych transmisji...
Jutro pojadę do elektronicznego i kupię nowy konwerter i nową płytkę stykową.
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2278
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

dogu18 pisze: wt gru 03, 2019 8:13 pm takie głupie pytanie.
Złożyłem nadajnik na bme280 i bh1750 na razie na płytce prototypowej.
Serial Monitor działa tylko jak dotknę ręką w okolice pinów 10-11-12 na moteino...
inaczej jak by nie potrafił się wybudzić z DeepSleep.

Co jest nie tak?? jakieś kondensatory dorzucić na zasilaniu??

pozdrawiam
Raczej wina jak Robert pisze płyki. Mialem podobnie. Z wgraniem tez az przelozylem w inne miejsce plytki.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Śledzę temat od początku a w związku z tym że przede wszystkim brakuje mi czasu zaczynam się zastanawiać czy Panowie - autorzy tych świetnych projektów które wykluwają się w tym wątku biorą pod uwagę "dystrybucję" gotowych urządzeń na ewentualne zamówienie?
Osobiście byłbym zainteresowany więc mam nadzieję że wybaczycie mi pytanie - ile to będzie kosztować? 🙄😉
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Z gotowymi urządzeniami to na tym etapie jeszcze nie bardzo widzę możliwość ich sprzedaży dla tzw. końcowego użytkownika (mam na myśli osoby, które nie mają wiedzy i sprzętu niezbędnych do przeprogramowania urządzeń). Aktualnie w żaden sposób nie jest obsługiwany poziom baterii (brak jakiejkolwiek sygnalizacji o wyczerpaniu baterii). Oprogramowanie bramki będzie po aktualizacji bibliotek modyfikowane i rozwijane, same czujniki temperatury i wilgotności również należałoby zaprogramować samodzielnie ze względu na przyjęty w programie sposób kodowania transmisji.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
makrz
Posty: 395
Rejestracja: wt lis 27, 2018 1:43 pm
Lokalizacja: Opole

Robert Błaszczak pisze: pt gru 06, 2019 9:59 am . Aktualnie w żaden sposób nie jest obsługiwany poziom baterii (brak jakiejkolwiek sygnalizacji o wyczerpaniu baterii). ..
A nie myślałeś Robercie, żeby póki co zrobić stan baterii i sygnału jako kolejne termometry? Bramka to wszystko zbiera.
Ja jakbym umiał to bym tak zrobił :D
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Można tak zrobić, ale to dopiero jak będzie zaimplementowany kanał ogólnego przeznaczenia. Nie podoba mi się, jak mierzę napięcie, a w aplikacji mam °C :lol: :lol: Dodatkowo lista urządzeń robi się bardzo długa i ciężko to przewijać.

Rozwiązanie problemu zostało zaproponowane viewtopic.php?p=50689#p50689, więc temat będzie rozwijany.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

Robert Błaszczak pisze: pt gru 06, 2019 9:59 am Z gotowymi urządzeniami to na tym etapie jeszcze nie bardzo widzę możliwość ich sprzedaży dla tzw. końcowego użytkownika (mam na myśli osoby, które nie mają wiedzy i sprzętu niezbędnych do przeprogramowania urządzeń). Aktualnie w żaden sposób nie jest obsługiwany poziom baterii (brak jakiejkolwiek sygnalizacji o wyczerpaniu baterii). Oprogramowanie bramki będzie po aktualizacji bibliotek modyfikowane i rozwijane, same czujniki temperatury i wilgotności również należałoby zaprogramować samodzielnie ze względu na przyjęty w programie sposób kodowania transmisji.
Rozumiem że Wasze pracę to "prototypy" i jeszcze pewnie wiele chcielibyście zmienić - poprawić jak np wspomniany stan baterii.
Który jak dla mnie oczywiście jest super dodatkiem, lecz ta funkcjonalność wydaje mi się drugorzędna.
Nie naciskam w żadnym wypadku, poprostu chytnie kupił bym taki komplet z pełną świadomością niedopracowania na chwile obecną, coś ala beta tester. 😜
Stąd moja ciekawość ile to może kosztować.
Awatar użytkownika
o_rany
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 14, 2018 5:32 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Gratyfikacja za pomoc w stworzeniu czegos raczej powinna się odbywac pomiedzy dwoma osobami zainteresowanymi, bo przyklei sie komus z forum łatka handlarza:)
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

o_rany pisze: sob gru 07, 2019 9:22 am Gratyfikacja za pomoc w stworzeniu czegos raczej powinna się odbywac pomiedzy dwoma osobami zainteresowanymi, bo przyklei sie komus z forum łatka handlarza:)
Może być, różni ludzie bywają, ale jakoś nie widzę żeby ktoś coś zarzucał w tej kategorii np autorowi projektu inCan którego dzięki uprzejmości i jego pracy używa bardzo wiele osób ze społeczności forum.

Temat pomińmy skoro sami autorzy nie zainteresowani. Szkoda zamiecać ciekawy wątek. 😉 Pozdrawiam i życzę owocnej pracy 😜
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”