Stacja pogodowa by shimano73

RKL
Posty: 70
Rejestracja: czw maja 14, 2020 6:20 pm
Kontakt:

Pietras81 pisze: wt cze 08, 2021 2:10 pm Mam pytanie czy wy też tak macje ze deszczomierz korytkowy stojący w domu bez ruchu po kilku godzinach pokazuje wartości choć nic się nie ruszyło. Zasilanie z ładowarki od tel. soft z githabu.
U mnie tez cos takiego wystepuje. Ale zauwazylem ze jak kosze trawe kosiarka spalinowa to wtedy jakies zakłócenia lapie i deszczomierz lubi wtedy nabic dosc duzo impulsow jakby dosc mocno popadalo czasem nawet ponad 20l na metr😄
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

QLQ pisze: wt cze 08, 2021 5:39 pm
Pietras81 pisze: wt cze 08, 2021 2:10 pm Mam pytanie czy wy też tak macje ze deszczomierz korytkowy stojący w domu bez ruchu po kilku godzinach pokazuje wartości choć nic się nie ruszyło. Zasilanie z ładowarki od tel. soft z githabu.
Nie.

A mogę spytać jakiego softu używasz
https://pietras-81.aqi.eco/
mort
Posty: 28
Rejestracja: pn gru 28, 2020 10:58 am

Ja u siebie mam wrzucony z githuba z 2021.04.07 i wygląda że wszystko jest ok. Pomiary są tylko jak są opady. Może pojemność tacki pluwiometru masz jakąś dziwną wpisaną?
michal188
Posty: 138
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:28 pm

Witam, czy projekt doczekał się aktualizacji?
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Witam, to znowu ja zawracam głowę ale mam pytanie odnośnie deszczomierza czy u was też jest tak że reset routera lub chwilowy brak prądu samoczynnie kasuje zapisaną wartość opadów ??
https://pietras-81.aqi.eco/
RKL
Posty: 70
Rejestracja: czw maja 14, 2020 6:20 pm
Kontakt:

Pietras81 pisze: czw lip 08, 2021 3:13 pm Witam, to znowu ja zawracam głowę ale mam pytanie odnośnie deszczomierza czy u was też jest tak że reset routera lub chwilowy brak prądu samoczynnie kasuje zapisaną wartość opadów ??
Tak
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Dzięki za odpowiedź.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Pietras81 pisze: czw lip 08, 2021 3:13 pm Witam, to znowu ja zawracam głowę ale mam pytanie odnośnie deszczomierza czy u was też jest tak że reset routera lub chwilowy brak prądu samoczynnie kasuje zapisaną wartość opadów ??
U.mnie też.
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
SviW
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 10, 2021 7:46 pm

Część,
czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć jakie elementy musiałbym zakupić do tej stacji bo czytam chyb 4 raz cały wątek i co rusz ktoś zmienia to na tamto lub odwrotnie.
Chciałbym zakupić przyszłościowo taki zestaw
Obrazek
i teraz właśnie moje pytanie do znawców tematu co kupić i jak podłączyć,
na pewno pomoże to nie tylko mi ale innym użytkownikom.
Stacja będzie oddalona od routera jakieś 20-30m także dojdzie jakiś AGM 6 /12v i panel foto.
Dzięki i pozdrawiam.
1x RPI zeroW - Supla Virtual Device – 8x Xiaomi LYWSD03MMC
1x RPI 2b + Przekaźnik 8 kanałowy 5V 10A 250V LL/HL 8CH
1x SonOFF DHT-22
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Ja mam z tego zestawu z foto deszczomierz oraz osłonę radiacyjną (tutaj nie polecam bo już jeden BME280 został zalany w niej przez deszcz). Pytanie co chcesz mierzyć bo soft opisany w temacie potrafi dużo.

Cytując autora:
Program stacji pogodowej oparty o projekt SUPLA dokonujący pomiarów :

temperatury, wilgotności, ciśnienia (BME280)
zanieczyszczenia powietrza (SDS0111)
modułem HECA(NETTIGO) z grzałką PTC , czujnikiem temperatury i wilgotności - SHT31D w celu zmniejszenia błędu pomiarów przy dużej wilgotności,
pomiar predkości wiatru,
pomiar opadów deszczu ,
pomiar nasłonecznienia.
rejestracja najniższej i najwyższej temperatury w ciągu doby, reset następuje wg ustalonego harmonogramu na supla.org
możliwość wysyłania pomiarów na serwer aqi.eco
możliwość wysyłania pomiarów na serwer air.monitor
https://pietras-81.aqi.eco/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”