Stacja pogodowa by shimano73

Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Anemometr w moim kodzie , działa w ten sposób ze mierzy czas pomiędzy impulsami przeliczając na prędkość , ten sposób ma taki plus ze mierzy nawet małe prędkości minusem jest to gdy nagle się zatrzyma to pokazuje stała wartość , w moim kodzie jest warunek ze jeśli wartość pomiaru się kilka razy powtórzy to ustawia ja na zero
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
michal188
Posty: 138
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:28 pm

Dzięki za odpowiedź 😀myślałem że coś źle połaczyłem 😅
michal188
Posty: 138
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:28 pm

shimano73 pisze: ndz wrz 26, 2021 8:32 am Anemometr w moim kodzie , działa w ten sposób ze mierzy czas pomiędzy impulsami przeliczając na prędkość , ten sposób ma taki plus ze mierzy nawet małe prędkości minusem jest to gdy nagle się zatrzyma to pokazuje stała wartość , w moim kodzie jest warunek ze jeśli wartość pomiaru się kilka razy powtórzy to ustawia ja na zero
Jeszcze jedno pytanie, już się chyba ktoś pytał, będziesz moW robił aktualizacje stacji na nowe biblioteki czy raczej temat umarł przez brak czasu 😅
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Jakiś czas temu zrobiłem sofcik na nowej bibliotece , to znaczy była nowa gdy go pisałem :lol:
Niestety mam z nim problem i nie potrafię sobie poradzić z problemem który polega na tym iż z programu znikają ustawiania konfiguracyjne i układ wchodzi w tryb konfiguracji. Dzieje się to prawdopodobnie podczas restartów urządzenia lub restartu połączenia z serwerem .
Na początku wydawało mi się że problem leży w braku pullup'a w przycisku wejścia do konfiguracji, niestety nie, wyłączyłem również DDR - nie pomogło. Teraz jest nowsza biblioteka i program się w niej już nie kompiluje wię muszę zrobić wszystko od nowa :(
Program jest oparty o jedną z pierwszych wersji GUI Generic, aby działało jako stacja pogodowa należny wybrać płytkę "Nettigo air monitor"
Zostawiam program tylko w wersji bin, źródło udostępnię wraz z pojawieniem się softu z najnowszą biblioteką .
Załączniki
GUI-Generic.ino.generic.zip
(443.51 KiB) Pobrany 98 razy
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

shimano73 pisze: pn wrz 27, 2021 5:30 pm Jakiś czas temu zrobiłem sofcik na nowej bibliotece , to znaczy była nowa gdy go pisałem :lol:
Niestety mam z nim problem i nie potrafię sobie poradzić z problemem który polega na tym iż z programu znikają ustawiania konfiguracyjne i układ wchodzi w tryb konfiguracji. Dzieje się to prawdopodobnie podczas restartów urządzenia lub restartu połączenia z serwerem .
Na początku wydawało mi się że problem leży w braku pullup'a w przycisku wejścia do konfiguracji, niestety nie, wyłączyłem również DDR - nie pomogło. Teraz jest nowsza biblioteka i program się w niej już nie kompiluje wię muszę zrobić wszystko od nowa :(
Program jest oparty o jedną z pierwszych wersji GUI Generic, aby działało jako stacja pogodowa należny wybrać płytkę "Nettigo air monitor"
Zostawiam program tylko w wersji bin, źródło udostępnię wraz z pojawieniem się softu z najnowszą biblioteką .
Dodaj:
https://github.com/krycha88/GUI-Generic ... ic.ino#L48

;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
michal188
Posty: 138
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:28 pm

shimano73 pisze: pn wrz 27, 2021 5:30 pm Jakiś czas temu zrobiłem sofcik na nowej bibliotece , to znaczy była nowa gdy go pisałem :lol:
Niestety mam z nim problem i nie potrafię sobie poradzić z problemem który polega na tym iż z programu znikają ustawiania konfiguracyjne i układ wchodzi w tryb konfiguracji. Dzieje się to prawdopodobnie podczas restartów urządzenia lub restartu połączenia z serwerem .
Na początku wydawało mi się że problem leży w braku pullup'a w przycisku wejścia do konfiguracji, niestety nie, wyłączyłem również DDR - nie pomogło. Teraz jest nowsza biblioteka i program się w niej już nie kompiluje wię muszę zrobić wszystko od nowa :(
Program jest oparty o jedną z pierwszych wersji GUI Generic, aby działało jako stacja pogodowa należny wybrać płytkę "Nettigo air monitor"
Zostawiam program tylko w wersji bin, źródło udostępnię wraz z pojawieniem się softu z najnowszą biblioteką .
niestety nie mogę zapisać ustawień ;0
amarok4
Posty: 19
Rejestracja: wt lut 04, 2020 4:36 pm

Witam.
Mam stacje pogodowa Sencor sws 9700. Chciałbym ją połączyć z supla bo ponoć jest na to sposób. Jestem nawet skłonny zapłacić za pomoc jeśli sam nie podołam.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Tak, da się , ale nie za pomocą oprogramowania które jest w tym wątku. Aby odbierać dane z tej stacji potrzebne jest Raspbery PI z odbiornikiem RTL2832U. Mam podobna stację z której udało się odebrać dane ale projekt nie został ukończony i nie czuje się na siłach aby to zrobić dla kogoś.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Na moim githubie udostępniam nowy soft na moją stację pogodową. Program stworzony w oparciu o GUI Generic .Zmiany jakie się pojawiły to nie ma kanału temperatury zewnętrznej min i max , w pieszym sofcie nie było historii więc to było przydatne teraz uznałem że nie jest konieczne. Kolejna zmiana to brak kanałów "przekaźników do resetowania tych min i max oraz opadów deszczu . Teraz reset opadu deszczu dokonuje się poprzez ustawienie pełnej godziny w której następuje reset .i
Aby ustawić soft w tryb stacji pogodowej należny w "ustawieniach urządzenia" wybrać ostatnia na liście płytkę "Weather station" , zapisać.
Wówczas z automatu ustawiane są odpowiednie GPIO pod sygnału komunikacji i2c zgodnie z używana przeze mnie płytką PCB od Nettigo ( https://nettigo.pl/products/nettigo-air ... -pcb-0-3-3) .
Ustawiony jest czujnik BME280 na adresie 0x77, czujnik SHT31 na adresie 0x44 i czujnika nasłonecznienia BH1750 na jego standardowym adresie
Następnie w "INNE" ustawiamy wiatromierz tzn ile m/s to jeden obrót/s , podobnie ustawiamy deszczomierz gdzie należy podać jego pojemność i godzinę o ktorej dane mają sie resetować.
Jesli posiadamy czujnik SDS011 to wybieramy opcję załącz, wówczas wyświetli się dane do połączenia po RS232 z czujnikiem które są standardowo przypisane do mojej płytki.
Dostępna jest informacja o statusie połaszenia z czujnikiem tzn czy zostały odebrane z niego dane .
Kolejna opcją jest wysyłanie danych do serwisu aqi.eco. Tu również musimy ustawić w "ZAłĄCZ" a następnie wpisać swoje dane z serwisu które są dostępne po zalogowaniu do nie go.
Jeśli dane zostaną wysłane, status zmieni się na "CONNECTED" oczywiście dopiero po zarejestrowaniu urządzenia w supli.
Na moim GitHub'ie załaczone są biblioteki w katalogu "lib" do obsługi wiatromierza i deszczomierza oraz czujnika sds011 należny je umieścić w katalogu C:\...\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\sensor.
Zapraszam chętnych do testowania , jednocześnie zaznaczam iż jestem programistą amatorem i samoukiem nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody w sprzęcie :lol:
Załączniki
pic_02.png
pic_02.png (16.06 KiB) Przejrzano 1347 razy
pic_01.png
pic_01.png (20.38 KiB) Przejrzano 1347 razy
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Hej. Mam pytanko czy wraz ze zmianą softu pojawi się może historia i jakieś wykresy cisnienia oraz deszczomierza.
https://pietras-81.aqi.eco/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”