ESP8266 Primary GUI - Termostat

Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Czyli coś u mnie nie tak. Ja mam to na Sonoff basic. Muszę wgrac na coś innego i spróbować wtedy.
https://pietras-81.aqi.eco/
Typowy1
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 15, 2020 7:10 pm

Cześć, wgrałem soft na Sonoff S26, podłączyłem pod TX DS18B20.
Moduł odpala, ustawienia wpisuję, widzi temperaturę, łączy się z siecią ale nie z Cloudem - cały czas "Złe poświadczenia" :(
Włączona rejestracja urządzeń. ID lokalizacji wpisywałem i próbowałem bez. W polu hasło wpisuję moje hasło do Clouda. Adres serwera prawidłowy.

Jakieś wskazówki? Bo chciałem zrobić upgrade grzejnika a póki co wyszedł downgrade :lol:
2x D1 mini, 2x Sonoff Basic, 3x Sonoff S26, 1x Sonoff SV, 1x Sonoff 4ch Pro R3, 1x Sonoff Touch
Kilka projektów w trakcie realizacji :D
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

Typowy1 pisze: pn lis 22, 2021 12:25 pm Cześć, wgrałem soft na Sonoff S26, podłączyłem pod TX DS18B20.
Moduł odpala, ustawienia wpisuję, widzi temperaturę, łączy się z siecią ale nie z Cloudem - cały czas "Złe poświadczenia" :(
Włączona rejestracja urządzeń. ID lokalizacji wpisywałem i próbowałem bez. W polu hasło wpisuję moje hasło do Clouda. Adres serwera prawidłowy.

Jakieś wskazówki? Bo chciałem zrobić upgrade grzejnika a póki co wyszedł downgrade :lol:
Nie jestem pewien jaki tam jest soft. Jeśli "ze starym" sposobem logowania, to musisz do modułu przepisać dane z cloud (dane odczytasz po zalogowaniu się do CLOUD).
https://cloud.supla.org/home
dane.png
dane.png (18.61 KiB) Przejrzano 2081 razy
Typowy1
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 15, 2020 7:10 pm

and111 pisze: pn lis 22, 2021 1:03 pm
Nie jestem pewien jaki tam jest soft. Jeśli "ze starym" sposobem logowania, to musisz do modułu przepisać dane z cloud (dane odczytasz po zalogowaniu się do CLOUD).
https://cloud.supla.org/home

dane.png
I wszystko jasne, dzięki wielkie!

Za dużo chyba na Generic GUI siedziałem i nawet nie pomyślałem o tym :lol: śmiga legancko.
2x D1 mini, 2x Sonoff Basic, 3x Sonoff S26, 1x Sonoff SV, 1x Sonoff 4ch Pro R3, 1x Sonoff Touch
Kilka projektów w trakcie realizacji :D
rochowiak86
Posty: 37
Rejestracja: pn gru 31, 2018 7:04 pm

Wersja termostatu umożliwia:
- pomiar temperatury z wielu czujników (maks 8)
- ustawienie temperatury wyłączenia w zakresie od -55 do 125 z rozdzielczością 0,1
Która wersja ma możliwość ustawienia temperatury o 0.1? Lub jak to ustawić bo widzę tylko 0.5
sattel
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 08, 2022 4:46 pm

Witam

Nie wyszukuje mi 3 ( na raz czujnikow) 2 szt widzi w różnych parach, ale jak dodam 3 szt to nie znajduje zadnego.

Czujniki to DS18B20 wersje jako goły element bez metalowej rurki.

Czy działa poprawnie powyzej 2 szt ?

Pzd
robert557
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 22, 2022 12:11 pm

Witam

Odkopie trochę temat zaistniała potrzeba zasterować nagrzewnicą ten termostat spełnia prawie wszystkie założenia problem mam z zalogowaniem się do modułu po lan cofa mnie do okna loginu i hasła
czy trzeba aktywować tą funkcję podczas pierwszej konfiguracji ?
mrprezident14
Posty: 44
Rejestracja: sob lis 26, 2022 4:27 pm
Lokalizacja: Żywiec

Fajne by było ustawienia możliwości histerezy z poziomu aplikacji.
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 2465
Rejestracja: pn mar 14, 2016 11:48 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska

sattel pisze: wt lut 08, 2022 4:55 pm Witam

Nie wyszukuje mi 3 ( na raz czujnikow) 2 szt widzi w różnych parach, ale jak dodam 3 szt to nie znajduje zadnego.

Czujniki to DS18B20 wersje jako goły element bez metalowej rurki.

Czy działa poprawnie powyzej 2 szt ?

Pzd
Działa poprawnie, tylko pamiętaj, że rezystor 4,7k jest dla jednego DS-a, przy większej ilości musisz go zmniejszyć.
U mnie 5 działa bez problemu.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
kurus
Posty: 1036
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Nie lepiej użyć aktualnego gui z funkcją warunkowania przekaznika? Ja tak używam do kotła gazowego i sprawdza się super.
Macie to samo i zawsze aktualny soft bo ten z tematu to juz nie aktualizowany..

Mam podpięte tam 5 ds'ow bez razystora i wszystko działa pięknie, podłączam je pod pin który ma pulup z samego esp jak dobrze pamiętam d4.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”