ESP8266 Primary GUI - Termostat

Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Wybacz, jeszcze nie.
Wieczorem dopiero sprawdzę.
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Patryk pisze: wt wrz 10, 2019 10:52 am Wybacz, jeszcze nie.
Wieczorem dopiero sprawdzę.
na spokojnie :) tylko byłem ciekawy.
https://gui-generic-builder.supla.io/
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

Jakoś nie mogę tego pojąć.
Napisałeś:
- wyłączenie całkowite termostatu z clouda
U mnie zakładkę grzanie ustawiam na on i off
A termostat cały czas pokazuje w cloud zmiany w ikonie grzanie i zmiany temperatury.
Czasem jak ustawię on i po jakimś czasie zaglądam to jest off ale termostat działa.
No po prostu pracuje.
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

PioKar pisze: wt wrz 10, 2019 2:38 pm Jakoś nie mogę tego pojąć.
Napisałeś:
- wyłączenie całkowite termostatu z clouda
U mnie zakładkę grzanie ustawiam na on i off
A termostat cały czas pokazuje w cloud zmiany w ikonie grzanie i zmiany temperatury.
Czasem jak ustawię on i po jakimś czasie zaglądam to jest off ale termostat działa.
No po prostu pracuje.
Założenie było takie jeżeli w cloudzie ustawisz:
- OFF przekaźnik oraz ikonka grzania ma być wyłączona
- ON przekaźnik oraz ikonka grzania ma się włączać lub wyłączać za pomocą termostatu

Nic więcej po stronie clouda się nie powinno zmieniać. Jeżeli tak nie jest to jest jakiś błąd :)

PS.
Jest jeszcze zabezpieczenie jeżeli przez 10 razy odczyta się błędna temperatura to przekaźnik termostatu się wyłączy -> może to jest błędne założenie
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3942
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Nie wiem, czy tak się da, ale chyba byłoby przejrzyściej:
- pierwszy kanał AUTOMATYKA ON / OFF
- drugi kanał PRZEKAŹNIK ON / OFF
ale jeśli pierwszy kanał na ON, to drugi kanał jest nieaktywny (nie można go przełączyć), a zmienia się tylko ikonka w zależności od stanu przekaźnika.

Ps. Gratuluję szybkiego wgłębienia się w projekt SUPLA od strony programowej i dzięki za fajne softy.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Robert Błaszczak pisze: wt wrz 10, 2019 3:03 pm Nie wiem, czy tak się da, ale chyba byłoby przejrzyściej:
- pierwszy kanał AUTOMATYKA ON / OFF
- drugi kanał PRZEKAŹNIK ON / OFF
ale jeśli pierwszy kanał na ON, to drugi kanał jest nieaktywny (nie można go przełączyć), a zmienia się tylko ikonka w zależności od stanu przekaźnika.

Ps. Gratuluję szybkiego wgłębienia się w projekt SUPLA od strony programowej i dzięki za fajne softy.
Nie wiem czy dobrze rozumiem, jeżeli drugi kanał dam na ON to przekaźnik miałby działać ciągle niezależnie od termostatu?

tylko czy to byłoby bezpieczne?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3942
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Tak, typowe sterowanie ręczne bez reakcji na warunki wejściowe (temperaturę). Można by to wtedy zastosować np. do grzejnika elektrycznego z regulacją ustawioną na max.

Oczywiście to pomysł do przedyskutowania, czy inni użytkownicy widzieliby taką potrzebę :) .
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
PioKar
Posty: 411
Rejestracja: czw maja 03, 2018 5:56 am

jednak paczam dalej.
Na off samo się ustawia jak przekażnik jest na zapamiętaj stan.
Przestawiłem przekażnik na reset i cały czas jest on.
Patrzę dalej.
Druga sprawa.
Jak wchodzę po IP w moduł i robię jakieś zmiany to po save pokazuje wymagany reset
Kilka razy wćisłem reset w aplikacji ale to powoduje przejście do szybkiego miganie diody w wemos.
Czyli rozgłaszanie sieci supla
Ale jak po save odłączę zasilanie ( fizycznie wtyczka off/on ) to wemos się pokazuje w cloud.
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Robert Błaszczak pisze: wt wrz 10, 2019 3:03 pm Nie wiem, czy tak się da, ale chyba byłoby przejrzyściej:
- pierwszy kanał AUTOMATYKA ON / OFF
- drugi kanał PRZEKAŹNIK ON / OFF
ale jeśli pierwszy kanał na ON, to drugi kanał jest nieaktywny (nie można go przełączyć), a zmienia się tylko ikonka w zależności od stanu przekaźnika.

Ps. Gratuluję szybkiego wgłębienia się w projekt SUPLA od strony programowej i dzięki za fajne softy.
Potwierdzam. Tak by było super.
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Patryk pisze: wt wrz 10, 2019 3:56 pm
Robert Błaszczak pisze: wt wrz 10, 2019 3:03 pm Nie wiem, czy tak się da, ale chyba byłoby przejrzyściej:
- pierwszy kanał AUTOMATYKA ON / OFF
- drugi kanał PRZEKAŹNIK ON / OFF
ale jeśli pierwszy kanał na ON, to drugi kanał jest nieaktywny (nie można go przełączyć), a zmienia się tylko ikonka w zależności od stanu przekaźnika.

Ps. Gratuluję szybkiego wgłębienia się w projekt SUPLA od strony programowej i dzięki za fajne softy.
Potwierdzam. Tak by było super.
A nie lepiej zrobić to pod fizycznym przyciskiem?
Tylko mam dalej watpliwosc, przy piecu gazowym spoko nic się nie stanie przy stalopalnym czy bojlerze może być nie wesoło.
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”