ESP8266 Primary GUI - Termostat

Maxio
Posty: 42
Rejestracja: sob mar 21, 2020 11:56 am

co zrobic z takim błędem ?

UWAGA: biblioteka SuplaDevice działa na architekturze(/architekturach) avr i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na architekturze(/architekturach) esp8266.
In file included from C:\Users\Lenovo V110\Documents\Arduino\libraries\DallasTemperature/DallasTemperature.h:22:0,
from D:\ESP8266\esp_arduino\Primary_GUI_thermostat\Primary_GUI_thermostat.ino:13:
C:\Users\Lenovo V110\Documents\Arduino\libraries\OneWire/OneWire.h:108:2: error: #error "Please define I/O register types here"
#error "Please define I/O register types here"
^
exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki Generic ESP8266 Module.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Maxio pisze: czw mar 04, 2021 7:24 pm co zrobic z takim błędem ?

UWAGA: biblioteka SuplaDevice działa na architekturze(/architekturach) avr i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na architekturze(/architekturach) esp8266.
In file included from C:\Users\Lenovo V110\Documents\Arduino\libraries\DallasTemperature/DallasTemperature.h:22:0,
from D:\ESP8266\esp_arduino\Primary_GUI_thermostat\Primary_GUI_thermostat.ino:13:
C:\Users\Lenovo V110\Documents\Arduino\libraries\OneWire/OneWire.h:108:2: error: #error "Please define I/O register types here"
#error "Please define I/O register types here"
^
exit status 1
Błąd kompilacji dla płytki Generic ESP8266 Module.
Tą "uwagą" na początku się nie przejmuj.
Natomiast reszta wygląda na jakiś problem z biblioteką OneWire - u mnie nawet takiego tekstu w pliku OneWire.h nie ma.
Upewnij się, że masz całe środowisko w najnowszych wersjach (arduino, płytki esp8266, wszystkie biblioteki - poza SuplaDevice).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Maxio
Posty: 42
Rejestracja: sob mar 21, 2020 11:56 am

a masz może jakieś sprawdzone biblioteki OneWire ? to sprawdzę
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Maxio pisze: pt mar 05, 2021 9:20 am a masz może jakieś sprawdzone biblioteki OneWire ? to sprawdzę
Mam wszystko najnowsze zainstalowane z menadżera bibliotek w Arduino
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Maxio
Posty: 42
Rejestracja: sob mar 21, 2020 11:56 am

klew pisze: pt mar 05, 2021 9:28 am
Maxio pisze: pt mar 05, 2021 9:20 am a masz może jakieś sprawdzone biblioteki OneWire ? to sprawdzę
Mam wszystko najnowsze zainstalowane z menadżera bibliotek w Arduino
dzieki tez tak zrobiłem i udało się.

mam pytanie, jak działa ten soft? czy przy zadeklarowanej temperaturze może np wyłączyć pompkę ? gdzie ewentualnie dopisać przekaźnik bo widzę tylko czujniki z góry dzięki .
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Maxio pisze: pt mar 05, 2021 11:06 am
klew pisze: pt mar 05, 2021 9:28 am
Maxio pisze: pt mar 05, 2021 9:20 am a masz może jakieś sprawdzone biblioteki OneWire ? to sprawdzę
Mam wszystko najnowsze zainstalowane z menadżera bibliotek w Arduino
dzieki tez tak zrobiłem i udało się.

mam pytanie, jak działa ten soft? czy przy zadeklarowanej temperaturze może np wyłączyć pompkę ? gdzie ewentualnie dopisać przekaźnik bo widzę tylko czujniki z góry dzięki .
Niestety nie mam pojęcia. Nigdy go nie używałem. Do tego jest oparty na sterej bibliotece, więc to raczej "stary projekt".
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Maxio
Posty: 42
Rejestracja: sob mar 21, 2020 11:56 am

krycha88 pisze: ndz wrz 08, 2019 5:42 pm termostat.jpg
android.jpg

Wersja termostatu umożliwia:
- pomiar temperatury z wielu czujników (maks 8)
- ustawienie temperatury wyłączenia w zakresie od -55 do 125 z rozdzielczością 0,1
- ustawienie histerezy od 0 do 10 z rodzielczością 0,1
- określenie kanału czujnika dla którego ma działać termostat
- wyłączenie całkowite termostatu z clouda
- zabezpieczenie przed brakiem odczytu temperatury - wyłączy się termostat jeżeli 10 razy zostanie odczytana błędna temperatura
- pracę termostatu bez wifi
- konfigurację z urządzenia

Wersja zawiera wszystkie poprawki z viewtopic.php?f=11&t=5233
Z wątku wymienionego wyżej wiem, że lepiej jest udostępnić gotowego bia niż kod więc proszę osoby zaintresowane o kontakt przygotuję wersję. Jeżeli wersja będzie działać fajnie i się przyjmie to wrzucę kod.

EDIT:
Zawsze aktualne źródło:
https://github.com/krycha88/Primary_GUI_thermostat

Aktualna skompilowana wersja znajduje się w temacie:
viewtopic.php?p=58141#p58141
gdzie można pobrać źródło do arduino ide?
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Chyba sobie żartujesz? W wiadomości którą zacytowałeś jest link do źródeł.

Weź sobie wygraj GUI-Generic tam masz warunkowanie na podstawie różnych sensorów które pewnie Ci wystarczy.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Maxio
Posty: 42
Rejestracja: sob mar 21, 2020 11:56 am

krycha88 pisze: pt mar 05, 2021 11:56 am Chyba sobie żartujesz? W wiadomości którą zacytowałeś jest link do źródeł.

Weź sobie wygraj GUI-Generic tam masz warunkowanie na podstawie różnych sensorów które pewnie Ci wystarczy.
te softy mam i testowałem ,raczej mi chodzi o źródło bym mógł sobie dopisać pewne rzeczy .
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

O jakie źródło Ci chodzi ?
Przecież tu masz wszystko:
https://github.com/krycha88
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”