ESP8266 Primary GUI - Termostat

Awatar użytkownika
makrz

czw wrz 26, 2019 8:58 am

Patryk pisze:
czw wrz 26, 2019 6:56 am
Wracając do LED CONFIG.
Rozumiem to jest celowe działanie.

U mnie dioda LED zapala się w trybie AUTO.
To dla tego, że ja testuje na module podobnym do Wemosa d1 mini.
Sonoff-y mają odwróconą logikę LEG, dlatego na sonoff-ach, będzie działała tak jak piszesz.
W trybie AUTO, będzie wyłączona.
Wemos D1 mini, tryb auto - dioda nie świeci, tryb manu - dioda świeci.

@krycha88, czy w przy wyborze trybu "high" przekaźnika podanie napięcia na gpio przekaźnika ma go włączyć (on)?
Czy przy wyborze trybu "low" brak napięcia na gpio przekaźnika ma go włączyć (on)?

Jeżeli ma tak być to są odwrócone opisy trybów.
Patryk

czw wrz 26, 2019 9:16 am

PRZEPRASZAM !!!
MOJA wina.
W trybie AUTO jednak jest zgaszona, świeci się w trybie MANUAL.

Ale osobiście, bym tak jak pisałem wcześniej, zrezygnował z tej funkcji.
Patryk

czw wrz 26, 2019 9:32 am

makrz pisze:
Patryk pisze:
Wracając do LED CONFIG.

Sonoff-y mają odwróconą logikę LEG, dlatego na sonoff-ach, będzie działała tak jak piszesz.

@krycha88, czy w przy wyborze trybu "high" przekaźnika podanie napięcia na gpio przekaźnika ma go włączyć (on)?
Czy przy wyborze trybu "low" brak napięcia na gpio przekaźnika ma go włączyć (on)?

Też mi się wydaje, że opisy powinny być odwrócone.
krycha88

czw wrz 26, 2019 9:38 am

Patryk pisze:
czw wrz 26, 2019 9:32 am
makrz pisze:
Patryk pisze:
Wracając do LED CONFIG.

Też mi się wydaje, że opisy powinny być odwrócone.
Ok poprawię :)

A co myślicie o wprowadzaniu kolejnego kanału za pomocą, którego będzie można sterować dwoma temperaturami powiedzmy dzień/noc? Ten kanał byłoby można podpiąć pod harmonogram i mamy prawie wszystko.
Patryk

czw wrz 26, 2019 9:56 am

Ciekawy pomysł.
Ale, trzeba by było pomyśleć, jak to rozwiązać, jeżeli np w nocy "braknie" internetu.
Lub jak, rozwiązać sterowanie ręczne, gdy moduł ma dostęp do wifi lub go nie ma.
To jest termostat. Ten moduł MUSI być na 100% pewny, w różnych awaryjnych sytuacjach.
Patryk

czw wrz 26, 2019 10:20 am

Chyba, że tryb manualny, zostaje tak jak teraz, a tylko w trybie automatycznym, dodać opcje tryb "całodobowy" lub tryb "dzień/noc"
I wtedy mając wybrany tryb "dzień/noc", można by było korzystać z harmonogramu.
Ale jest to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
Herrero

czw wrz 26, 2019 10:27 am

U mnie pracuje taki termostat na Blynk i esp8266. Logika działa tak, że jak nie ma dostępu do serwera to włącza się tryb offline. Generalnie w Blynku to cała logika i harmonogram jest po stronie termostatu, a apka pozwala tylko na zmianę nastaw (temperatur, ustawień harmonogramu, czasów itp.), jak na zrzucie.

Obrazek

Tutaj mamy harmonogramy na serwerze, wiec można użyć drugiego przekaźnika. Wydaje mi się, że tutaj trzeba zrobić tak, że jak nie ma neta to termostat pracuje z ostatnimi ustawieniami. No i co ważne trzeba zaimplementować obsługę temperatury antyzamarzaniowej. Czyli jak termostat wykryje, że temperatura w budynku spadnie poniżej 8 stopni to musi dogrzać bez względu na harmonogram itp.

//btw w Supli bardzo brakuje wirtualnych pinów do wymiany informacji pomiędzy serwerem i hardwarem :(
Awatar użytkownika
wojtas567

czw wrz 26, 2019 10:55 am

Tryb dzień noc jak najbardziej jest wskazany tylko wtedy potrzebny jest wybór godzin tak żeby można było w ciągu dnia też włączyć niższą temperaturę.
Kolejną funkcję którą ja bym widział to możliwość połączenia z czujnikiem otwarcia okna. Otwarte okno grzejnik wyłączony.
Pozdrawiam
Wojtek
krycha88

czw wrz 26, 2019 11:20 am

wojtas567 pisze:
czw wrz 26, 2019 10:55 am
Tryb dzień noc jak najbardziej jest wskazany tylko wtedy potrzebny jest wybór godzin tak żeby można było w ciągu dnia też włączyć niższą temperaturę.
Do tego właśnie chciałem wykorzystać harmonogramy. Jeżeli urządzenie straci połączenie to by pracowało na ostatniej ustawionej temperaturze.
Patryk

czw wrz 26, 2019 11:40 am

A do szczęścia jeszcze OLED na wzór kolegi @elmaya, żeby szczególnie w trybie offline, widzieć co się prawie dzieje z termostatem.

Edit:
A gdyby OLED, byl na gpio 1 i 3 wtedy nawet zwykły sonoff th (10/16) mógł by działać jako "profesjonalny" termostat.
Ostatnio zmieniony czw wrz 26, 2019 12:06 pm przez Patryk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”