Wasze DIY

dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

peterson13 pisze: wt sty 28, 2020 8:56 am
dobo pisze: pn sty 27, 2020 5:38 pm
Coś podobnego w mniejszej wersji czeka na zamontowanie docelowo w każdym pokoju.
Dobo, czym wycinałeś otwór pod wyswietlacz ?
To jest testowy zestaw otwór wykonałem Multiszlifierką i doprecyzowałem małym pilnikiem.
Docelowo chcę to zrobić jakąś frezarką 3D.
MMarcin
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 6:38 am

Z własnego doświadczenia wiem że te oledy przy ciągłej pracy po roku mają wypalone piksele. Po dwóch latach wyświetlacz jest już mało czytelny. Sprawdzałem na 3 sztukach i wszędzie tak samo.
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Dlatego u mnie zastosowane jest przygaszanie ekranu oraz by taki OLED w nocy nie robił za lampkę nocną.
MMarcin
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 6:38 am

dobo pisze: wt sty 28, 2020 4:06 pm Dlatego u mnie zastosowane jest przygaszanie ekranu oraz by taki OLED w nocy nie robił za lampkę nocną.
Jak rozwiązałeś to przygaszanie oleda?
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

To rozwiązanie jest w programie @krycha88 to na jego wersji robię sobie wsady do rożnych urządzeń np. Cawning, SonoffMini, Tuya Switch Module, Smart Valve Controller, czy modułów Wemos albo golasów ESP8266, a obecnie robię swoją płytkę na przekaźnikach SSR i ESP8285.

Ta wersja programu jest rewelacyjna według mnie to powinien powstać właśnie jeden taki główny program, w którym było by wszystko co obecnie jest dostępne ale w różnych wydaniach innych użytkowników.
W takim programie zaznaczałoby się to co chcesz aby dane urządzenie bądź moduł obsługiwało oraz na jakim GPIO.
Oczywiście mogły by się w nim znajdować również gotowce coś na wzór Multiboard od @Espablo.
Z tego co zauważyłem właśnie kolega @krycha88 chyba coś takiego stara się zrobić.

Ponadto zauważyłem, że plusem wgrywania bezpośrednio z Arduino jest to, że nie trzeba się bawić w czyszczenie pamięci Blankiem i dodawania jeszcze jednego pliku poza oczywistym wsadem w postaci bin.


Przeczytaj sobie ten temat viewtopic.php?p=48009#p48009.
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Duch__ pisze: ndz sty 19, 2020 1:01 am SUPLA RF+IR BRIDGE (STEROWNIK RF + IR)

IMG_20200119_015410.jpg
Masz gdzieś pokazane jak to działa? Czy można nadać swoje kody ir przypisując je z pilota?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

https://www.youtube.com/watch?v=md51XA69JrI

Możesz nadawać dowolne kody IR przy pomocy modułu (obecnie wsparcie tylko dla protokołu NEC).
Obrazek
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Tzn jak nadawać własne kody? Nic mi nie mówi jaki protokół używa winda, mam tylko prosty pilot mniej więcej coś takiego: https://abc-rc.pl/product-pol-8948-Pilo ... wieni.html

A skąd ten sprzęt wziąłeś? Na allegro widzę same RF, IR jakoś sam dodałeś?
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Mój sonoff ir/rf bridge może wysyłać kody poprzez RF symulując pilota RF do włączania np gniazdek RF (takich sterowanych z pilota). Może też symulować pilota do np. TV i nadawać kody tak by można było załączyć TV i nim sterować jak na powyższym filmiku.

Tak moduł jest przerobiony, dodałem IR (raptem 4 elementy).
Obrazek
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Super, jak da się to zaprogramować z moim sprzętem to byłbym zainteresowany kupnem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”