SUPLA BRIDGE 1.20 (RF + IR + URL)

tomaszd
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 17, 2020 1:40 pm

Goral64 pisze: sob lis 07, 2020 7:08 pm
tomaszd pisze: sob lis 07, 2020 3:58 pm Słuchajcie, mam kilkanaście właczników światła na RF433, którym można wysłać osobno trzy kody - włacz, wyłacz, przełacz. Czy dobrze rozumiem, że to by oznaczało, że bramka pozwoliłaby mi na sterownie tylko 10 światłami w trybie włacz/wyłacz lub 20 w trybie przełacz?
No tyle ile możesz zapamiętac kodów, czyli tak.
tomaszd pisze: sob lis 07, 2020 3:58 pm Druga kwestia, obecnie mam pilota z 4 przyciskami, więc nawet nie jestem w stanie wysłać tylu kodów, aby je przechwycić. Czy to oznacza, że muszę kupić wielokanałowy pilot RF433, zaprogramować z nim właczniki i dopiero wtedy będę mógł użyć tej bramki?
Ale ten pilot 4 przyciskowy to od tych włączników?
To taki w sumie uniwersalny pilot RF433, najpierw się ileś sekund naciska włacznik światła (aż będzie sygnał dźwiękowy, zależnie od tego jak długo się przytrzyma to programuje się właczenie, wylaczenie, przełaczenie), potem naciska przycisk na pilocie i od tego momentu ten przycisk odpowiada ze tę funkcję we właczniku światła.

Pilot bardzo podobny do tego tutaj https://www.aliexpress.com/item/32875589665.html
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Ja mam kupiony z jakimiś gniazdkami RF 433 pilot z 4 przyciskami 2x ON i 2x OFF i przełącznikiem 4 kanałowym, czyli można nim wysterować 8 urządzeń ON i OFF albo 16 urządzeń TOGGLE. Pewnie by się nadał, skoro włączniki są programowalne.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
wirowskm
Posty: 46
Rejestracja: wt sty 03, 2017 9:17 am
Lokalizacja: Brwinów
Kontakt:

Dla zainteresowanych spakowana binarka.
Kilkukrotnie próbowałem wgrywać tę binarkę (oczywiście po każdorazowym czyszczeniu Erase - program flash_downoad_tool_3.8.5) ale po uruchomieniu nie zgłasza się WiFi SUPLA-... .
Wcześniejsza wersja binarna (1.0) dla Sonoff RF Bridge, po wgraniu zgłasza się prawidłowo i daje się rejestrować w Supla.org
Czy wgrywanie binarki w wersji 1.2 wymaga jakiegoś specjalnego potraktowania aby po wgraniu zgłosiła się sieć SUPLA-...?
Czy miał ktoś podobny problem i jakoś z niego wybrnął?
Pozdrawiam,
MWW
tijo
Posty: 227
Rejestracja: pt gru 01, 2017 12:44 pm

Hejka!!

Mam chińskie ogrzewanie postojowe(tzw. chińskie webasto) odpalane i wyłączane z pilota. Jaka jest możliwość zintegrowania tego webasta z Supla Bridge i termostatem? Chodzi o to że jak spadnie temperatura poniżej zadanej Bridge rf włączy mi webasto, ogrzeje pomieszczenie zgodnie z ustawioną histerezą i poda po rf sygnał wyłączenia urządzenia. Mam podobne rozwiązanie w domku letniskowym tyle że tam jest webasto analogowe mokre i termostat by @krycha88 działa super. dodam że podawany sygnał z Bridge RF może być podawany np. co 1minuta. Gdy webasto jest załączone i podamy sygnał ON z RF nie wpłynie to na pracę urządzenia a mamy pewność że gdyby pierwszy sygnał został zakłócony to za drugim lub 3 na pewno webasto odpali. Dotyczy to tak samo wyłączenia.
Awatar użytkownika
o_rany
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 14, 2018 5:32 pm
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

...a może łatwiej wsadzić tam byle co z termometrem załączające zasilanie, bo po IR jak piszesz nie masz pewności że zadzadziala.
tijo
Posty: 227
Rejestracja: pt gru 01, 2017 12:44 pm

o_rany pisze: sob wrz 25, 2021 7:21 am ...a może łatwiej wsadzić tam byle co z termometrem załączające zasilanie, bo po IR jak piszesz nie masz pewności że zadzadziala.
Sterowanie webasta jest cyfrowerealizowane przez panel....ir nie zadziała , tylko RF
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

tijo pisze: pt wrz 24, 2021 7:59 pm Hejka!!

Mam chińskie ogrzewanie postojowe(tzw. chińskie webasto) odpalane i wyłączane z pilota. Jaka jest możliwość zintegrowania tego webasta z Supla Bridge i termostatem? Chodzi o to że jak spadnie temperatura poniżej zadanej Bridge rf włączy mi webasto, ogrzeje pomieszczenie zgodnie z ustawioną histerezą i poda po rf sygnał wyłączenia urządzenia. Mam podobne rozwiązanie w domku letniskowym tyle że tam jest webasto analogowe mokre i termostat by @krycha88 działa super. dodam że podawany sygnał z Bridge RF może być podawany np. co 1minuta. Gdy webasto jest załączone i podamy sygnał ON z RF nie wpłynie to na pracę urządzenia a mamy pewność że gdyby pierwszy sygnał został zakłócony to za drugim lub 3 na pewno webasto odpali. Dotyczy to tak samo wyłączenia.
Myślę, że jestem wstanie dodać takie wsparcie w GUI-Generic, tylko tak jak pisałem nie będziesz określał histerezy tylko temperaturę włączenia/wyłączenia przekaźnika w tym wypadku wysłania też kodu.
https://gui-generic-builder.supla.io/
tijo
Posty: 227
Rejestracja: pt gru 01, 2017 12:44 pm

krycha88 pisze: sob wrz 25, 2021 2:41 pm
Myślę, że jestem wstanie dodać takie wsparcie w GUI-Generic, tylko tak jak pisałem nie będziesz określał histerezy tylko temperaturę włączenia/wyłączenia przekaźnika w tym wypadku wysłania też kodu.
no to pięknie....a możesz zadbać o to by kody wyłączenia poleciał ze 3x w odstępie kilkuminutowym(opcjonalnie)?

To będzie można uruchamiać chińskie alarmy, i mnóstwo rzeczy które działają z pilotami 433....ale zajefajnie....
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

tijo pisze: sob wrz 25, 2021 3:24 pm no to pięknie....a możesz zadbać o to by kody wyłączenia poleciał ze 3x w odstępie kilkuminutowym(opcjonalnie)?

To będzie można uruchamiać chińskie alarmy, i mnóstwo rzeczy które działają z pilotami 433....ale zajefajnie....
Czas impulsu oraz ilość powtórzeń by się ustawiało w GUI.
https://gui-generic-builder.supla.io/
tijo
Posty: 227
Rejestracja: pt gru 01, 2017 12:44 pm

krycha88 pisze: sob wrz 25, 2021 3:59 pm
tijo pisze: sob wrz 25, 2021 3:24 pm no to pięknie....a możesz zadbać o to by kody wyłączenia poleciał ze 3x w odstępie kilkuminutowym(opcjonalnie)?

To będzie można uruchamiać chińskie alarmy, i mnóstwo rzeczy które działają z pilotami 433....ale zajefajnie....
Czas impulsu oraz ilość powtórzeń by się ustawiało w GUI.
jeszcze czas między impulsami......to gdzie podać tą łychę? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”