Supla virtual device MQTT

Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1073
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Beku pisze: wt wrz 21, 2021 10:14 am Z założenia ten komunikat oznacza, że do pliku z którego SVD ma czytać dane nie było zapisu przez określony w konfiguracji czas
Dzięki za odpowiedź lecz niestety to niewiele wnosi. Wiele osób pisze o rozłączaniu, propozycja cyklicznych restartów słabo się spisuje bo ciężko określić interwał i może być tak, że się kompletnie nie wstrzelę w czas gdy SVD się rozłączyła.

Początkowo myślałem wręcz byłem przekonany, że ma to związek z krótkim brakiem dostępu do Internetu, ostatecznie to wykluczyłem (dodałem netwatch - Mikrotik RouterOS dla adresów 8.8.8.8 oraz 49.12.75.50).

Czy wchodzi w grę jakaś "samoocena" SVD ewentualnie jak pobrać stan kanału z poziomu terminala? Status supervisior zwraca running nawet gdy "kropki" są czerwone. Z góry wielkie dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

Witam

Próbuje zainstalować SVD na Debian 11 i wyskakuje mi takie coś

Kod: Zaznacz cały

wyse@wyse:~/supla-virtual-device$ ./install.sh
Getting the sources.
podpowiedź: Odradza się zaciągania bez podania, jak pogodzić rozbieżne gałęzie.
podpowiedź: Można uciszyć ten komunikat wykonując jedno z poniższych
podpowiedź: poleceń kiedyś przed następnym zaciągnięciem:
podpowiedź:
podpowiedź:   git config pull.rebase false  # scalenie (domyślna strategia)
podpowiedź:   git config pull.rebase true   # przestawienie
podpowiedź:   git config pull.ff only       # tylko przewinięcie
podpowiedź:
podpowiedź: Można zamienić „git config” na „git config --global”, aby ustawić domyślny
podpowiedź: wybór do wszystkich repozytoriów. Można też przekazać --rebase, --no-rebase
podpowiedź: lub --ff-only w wierszu poleceń, aby zmienić ustawione zachowanie
podpowiedź: w jednym wywołaniu.
Co jest nie tak.
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
piotr.bieda@post.pl
Posty: 35
Rejestracja: pt lis 15, 2019 7:07 pm

Cześć, Prosiłbym Was o pomoc.

Mam czujnik temperatury wilgotności Sonoff SNZB-02. Chciałbym jego odczyty podłaczyć do supli.

Koncept jest taki: CC2538 (po usb do Raspberry pi 4 na którym mam własny server supli) -> zigbee2mqtt -> mosquittomqtt -> SVD -> Supla

Mam już wszystko działające, natomiast nie mogę poradzić sobie z odczytem danych z mqtt.
W supli widzę pomiary na 0 ale to przez to że nie wiem jakie dokłądnie dane wpisać w plik supla-virtual-device.cfg.

Mam tak:
[GLOBAL]
device_name=SUPLA VIRTUAL DEVICE


[SERVER]
host=xxx
protocol_version=12

[AUTH]
email=xxxxxxxx

[MQTT]
host=192.168.1.24
port=1883
username=xxxxx
password=xxxxxx
client_name=supla-virtual-device

# example of getting payload dot separated temp and humidity value
# example 25.4 78

[CHANNEL_25]
function=TEMPERATURE_AND_HUMIDITY
state_topic=sensors/temp/kitchen/state
payload_value=/data/temperature
id_template=zigbee2mqtt/bridge/event
id_value=0x00124b00226b2110
W podglądzie mqtt wygląda to tak:
test.PNG
test.PNG (34.8 KiB) Przejrzano 2058 razy
a linia event w całości to:
{"data":{"definition":{"description":"Temperature and humidity sensor","exposes":[{"access":1,"description":"Remaining battery in %","name":"battery","property":"battery","type":"numeric","unit":"%","value_max":100,"value_min":0},{"access":1,"description":"Measured temperature value","name":"temperature","property":"temperature","type":"numeric","unit":"°C"},{"access":1,"description":"Measured relative humidity","name":"humidity","property":"humidity","type":"numeric","unit":"%"},{"access":1,"description":"Voltage of the battery in millivolts","name":"voltage","property":"voltage","type":"numeric","unit":"mV"},{"access":1,"description":"Link quality (signal strength)","name":"linkquality","property":"linkquality","type":"numeric","unit":"lqi","value_max":255,"value_min":0}],"model":"SNZB-02","supports_ota":false,"vendor":"SONOFF"},"friendly_name":"0x00124b00226b2110","ieee_address":"0x00124b00226b2110","status":"successful","supported":true},"type":"device_interview"}

Help :)
skutacz
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 11, 2018 6:15 am
Kontakt:

Witam
prosze o pomoc nie mogę sobie poradzić z uruchomieniem SVD

pi@raspberrypi:~/supla-virtual-device $ ./supla-virtual-device
-bash: ./supla-virtual-device: No such file or directory

cały czas dostaję informacje ze nie znaleziono pliku
korzystam z poradnika https://www.blaszczak.pl/supla-virtual- ... ywsd03mmc/
i zatrzymałem sie na uruchomieniu programu proszę o pomoc
Usługi druku 3d
skutacz
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 11, 2018 6:15 am
Kontakt:

Witam
po kolejnym dniu walki z SVD na raspberry pi zero w, nadal mam problem z zainstalowaniem supla-virtual-device
poniżej wklejam błędy z kompilacji może ktoś znajdzie rozwiązanie

pi@raspberrypi:~/supla-virtual-device/src/supla-dev/Release $ make all
Building target: supla-virtual-device
Invoking: Cross G++ Linker
g++ -L/usr/src/openssl/lib -pthread -lrt -o "supla-virtual-device" ./src/supla-client-lib/cfg.o ./src/supla-client-lib/devicechannel.o ./src/supla-client-lib/eh.o ./src/supla-client-lib/ini.o ./src/supla-client-lib/ipcsocket.o ./src/supla-client-lib/lck.o ./src/supla-client-lib/log.o ./src/supla-client-lib/proto.o ./src/supla-client-lib/safearray.o ./src/supla-client-lib/srpc.o ./src/supla-client-lib/sthread.o ./src/supla-client-lib/supla-client.o ./src/supla-client-lib/supla-socket.o ./src/supla-client-lib/tools.o ./src/mqtt/mqtt.o ./src/mqtt/mqtt_client.o ./src/mqtt/mqtt_pal.o ./src/accept_loop.o ./src/channel-io.o ./src/client_device.o ./src/client_publisher.o ./src/client_subscriber.o ./src/common.o ./src/common_dht_read.o ./src/devcfg.o ./src/devconnection.o ./src/gpio.o ./src/ipcctrl.o ./src/mcp23008.o ./src/pi_2_dht_read.o ./src/pi_2_mmio.o ./src/supla-dev.o ./src/w1.o -lssl -lcrypto
/usr/bin/ld: ./src/pi_2_mmio.o:(.bss+0x0): multiple definition of `pi_2_mmio_gpio'; ./src/pi_2_dht_read.o:(.bss+0x0): first defined here
collect2: error: ld returned 1 exit status
make: *** [makefile:49: supla-virtual-device] Error 1

nie brdzo rozumiem o co tutaj chodzi , prosze o pomoc co jest nie tak
dziekuje i pozdrawiam
skutacz
Usługi druku 3d
maxio2011
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 22, 2021 1:08 pm

podbijam ten sam problem co przedmówca

pi@raspberrypi:~ $ cd supla-virtual-device
pi@raspberrypi:~/supla-virtual-device $ ./supla-virtual-device
-bash: ./supla-virtual-device: No such file or directory
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8179
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

W pliku src/supla-dev/src/pi_2_mmio.h w 36 wierszu dodajcie słowo "extern":

Kod: Zaznacz cały

extern volatile uint32_t* pi_2_mmio_gpio;
To poprawi kompilację. Także trzeba jeszcze raz odpalić komendę:

Kod: Zaznacz cały

./install.sh
Problem z brakiem pliku "supla-virtula-device" wynika z tego, że kod się nie kompiluje. Prawdopodobnie wcześniej kompilator coś inaczej robił i to poprawili.

W oryginalnych źródłach poprawili to ~6 lat temu :P
https://github.com/adafruit/Adafruit_Py ... mmio.h#L34
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
maxio2011
Posty: 116
Rejestracja: pt sty 22, 2021 1:08 pm

Dziękować faktycznie po zmianach ruszyło bezproblemowo
dest
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 01, 2021 8:38 am

maxio2011 pisze: ndz lis 21, 2021 8:35 am Dziękować faktycznie po zmianach ruszyło bezproblemowo
czy mogę prosić o dokładniejszą instrukcję ;) coś mi nie idzie a mam identyczny problem
skutacz
Posty: 24
Rejestracja: ndz lut 11, 2018 6:15 am
Kontakt:

Potwierdzam
Działa :D :)
Dziękuje bardzo i pozdrawiam
Skutacz
Usługi druku 3d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”