Brama + furtka + poczta + wemos D1

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Nie widać tutaj logów z wgranego softu. Nic więcej się nie pojawia? Próbowałeś inna prędkość ustawić?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Marcin50
Posty: 5
Rejestracja: śr mar 17, 2021 7:10 pm

Przy innych prędkościach pokazują się krzaki
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Koledzy z uwagi na rozwój GUI Generic proponuję zamknąć wątek.
Co do krzaków, zdefiniowanie byly wirtualne kontaktrony pod tx i rx i pewnie dlatego odczyt jest niemożliwy.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Lomax1983
Posty: 181
Rejestracja: wt mar 09, 2021 8:29 pm
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Witam,
Odświeżę troch temat i mam pytanie: Czy można w guigeneric wygenerować soft do skrzynki na listy z dwoma kontraktorami (jeden klapka listonosza drugo klapka odbioru listy) z powoiadomieniem pushover?? Dodam że soft kolegi uchnast.michal działa bardzo dobrze w kwestii skrzynki na listy tylko brak pushover. Z góry dziękuję za odpowiedz.
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Lomax1983 pisze: pn sie 09, 2021 8:38 pm Witam,
Odświeżę troch temat i mam pytanie: Czy można w guigeneric wygenerować soft do skrzynki na listy z dwoma kontraktorami (jeden klapka listonosza drugo klapka odbioru listy) z powoiadomieniem pushover?? Dodam że soft kolegi uchnast.michal działa bardzo dobrze w kwestii skrzynki na listy tylko brak pushover. Z góry dziękuję za odpowiedz.
Do pytań o GuiGeneric jest oddzielny temat i tam należy je zadawać.
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Bardzo chciałbym Wam pomóc ale już tak długo nic nie kompilowalem:( Może na bazie kodu, który udostępniłem, któryś z kolegów coś wyrzeźbi.
Gdyby w Generic pojawiły się włączniki wirtualne efekt podobny bylby możliwy do osiągnięcia ustawiając warunki. Może @Krycha88 wypoczęty po urlopie pomyśli nad taką funkcjonalnością?:)
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Z uwagi, że wiele osób do mnie pisze z prośbą o aktualizację softu ... z przykrością muszę odmówić, niestety nie dam rady tego zrobić ale opiszę jak uzyskać identyczny efekt używając świetnego GUI Generic - viewforum.php?f=88

Przykład opiszę na ESP01, wiem jest wielu "oponentów" tego modułu lecz do tego konkretnego rozwiązania uważam nadaje się doskonale.
Co więcej w wersji z przekaźnikiem https://pl.aliexpress.com/item/1005001771688993.htmlby móc dodać diodę rgb, która kolorem również może sygnalizować zawartość skrzynki.
esp01-relay.PNG
esp01-relay.PNG (176.05 KiB) Przejrzano 953 razy
1. Przygotowanie pliku bin do wgrania
Należy przejść na https://gui-generic-builder.supla.io/
W opcjach kompilacji wybrać oprócz domyślnie już zaznaczonych dodać przekaźniki, krańcówki i opcjonalnie pushover.
Po wygenerowaniu standardowa procedura wgrania do modułu - można posilić się np. viewtopic.php?t=105

2. Konfiguracja GUI Generic
W "czystej wersji" przed podaniem Ustawienia WIFI i Supli należy wejść w ustawienia urządzenia i wykonać następujące kroki
Przekaźniki – ilość 1> GPIO0-D3 (można zaznaczyć by stan był zapamiętywany)
Krańcówki – ilość 2 > GPIO1-TX, GPIO3-RX
Konfiguracja (dla ESP01) LED wyłącz, przycisk wyłącz

3. Widok Supla cloud
Po wykonaniu powyższych, zapisaniu ustawień i restarcie modułu można zalogować się do supla.org i aktywować rejestracje nowych urządzeń. Pojawi się nowe urządzenie z widokiem kanałów jak poniżej.
skrzynka pocztowa widok kanałów.png
skrzynka pocztowa widok kanałów.png (29.54 KiB) Przejrzano 953 razy
4. Do pełni szczęścia brakuje scen, które zmieniać będą stan przekaźnika w zależności od aktywności krańcówek.
Osobiście zamiast mechanicznych kontaktronów lub mikroprzełącznika z dźwignią zastosowałem czujnik unikania przeszkód na podczerwień https://pl.aliexpress.com/item/1005002915770730.html. Idealnie mieści się w takiej skrzynce https://allegro.pl/oferta/dwustronna-sk ... 9774580171

Ale do rzeczy.
Należy zalogować się do https://supla.fracz.com/
Utworzyć dwie sceny, dla przykładu nazwę je poczta-out, poczta-in

POCZTA-IN
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów:

Kod: Zaznacz cały

{{state(nr kanału poczta-in-tx).hi}}
Warunek wykonania:

Kod: Zaznacz cały

{{not state(nr kanału przekaźnika).on}}
Akcja: włącz przekaźnik (oznacza, że ktoś otworzył klapkę z zewnątrz, umieścił w skrzynce korespondencję)
Jeżeli masz pushover, do powiadomień można dodać informację o nowej poczcie.

POCZTA-OUT
Wyzwalanie w oparciu o stan kanałów:

Kod: Zaznacz cały

{{state(nr kanału poczta-out-rx).hi}}
Warunek wykonania:

Kod: Zaznacz cały

{{state(nr kanału przekaźnika).on}}
Akcja: wyłącz przekaźnik (oznacza, że poczta została odebrana)

Mam nadzieję, że powyższe informacje będą pomocne. Oczywiście można wykonać to na innych modułach, Wemos D1, NodeMCU itp.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”