Anemometr w nowej bibliotece

Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

A mają być tu : supla/sensor/Anemometr.h . Poszukaj w folderze supla_device folderu "sensor" i tam to wrzuć
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Dzięki, tak zrobiłem i ta kwestie udało sie rozwiązać.

Teraz znów wyskakuje błąd dotyczący biblioteki Adafruit_ADS1015.h
Zainstalowałem ja w arduino przez "Dołącz bibliotekę/zarządzaj bibliotekami" Adafruit_ADS1X15.h ale nic to nie pomogło, wiec pliki Adafruit_ADS1X15.h oraz Adafruit_ADS1X15.cpp skopiowałem do folderu C:\Users\monit\OneDrive\Dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\sensor analogicznie jak bibliotekę "anemometr.h" ale niestety nie pomogło to
Dostaje taki bład:

Kod: Zaznacz cały

Arduino:1.8.13 (Windows Store 1.8.42.0) (Windows 10), Płytka:"WeMos D1 R1, 80 MHz, Flash, Legacy (new can return nullptr), All SSL ciphers (most compatible), 4MB (FS:2MB OTA:~1019KB), v2 Lower Memory, Disabled, None, Only Sketch, 921600"





















C:\Users\monit\OneDrive\Dokumenty\Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\sensor\Anemometr.cpp:17:30: fatal error: Adafruit_ADS1015.h: No such file or directory

 #include "Adafruit_ADS1015.h"

                              ^

compilation terminated.

exit status 1

Błąd kompilacji dla płytki WeMos D1 R1.



Ten raport powinien zawierać więcej informacji jeśli w 
File -> Preferencje zostanie włączona opcja "Pokaż
szczegółowe informacje podczas kompilacji"
michal188
Posty: 139
Rejestracja: wt wrz 01, 2020 9:28 pm

shimano73 pisze: wt kwie 13, 2021 8:59 pm A mają być tu : supla/sensor/Anemometr.h . Poszukaj w folderze supla_device folderu "sensor" i tam to wrzuć
Shimano73 dało by radę że być swoje wszystkie biblioteki z arduino udostępnił co kawałek czegoś mi brakuje Ibjiz nie ogarniam 😏
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Przyłączam sie do prośby o biblioteki - anemometr już mam teraz tylko problem ze skompilowanie kodu
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Zainstalowałem bibliotekę Adafruit BusIO bo takie podpowiedzi znalazłem w necie ale dalej nic - podpowiedzcie co zrobić?
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

Chyba mi się udało - w moim wypadku nie brak bibliotek był problemem a ich nadmiar :)
plik Adafruit_ADS1015.h usunąłem z folderu \Arduino\libraries\SuplaDevice\src\supla\sensor. Po tym pojawił się kolejny błąd z biblioteka która tez usunąłem, późnej jeszcze jedno i takim sposobem kompilacja przebiegła prawidłowo. Gdzieś doczytałem ze nadmiar plików z bibliotekami robi takie błędy.
Do kodu wygenerowałem GUID i AUTHKEY i dopisałem swoja siec wifi i wszystko zagrało. Jutro pałączek to z anometrem i sprawdzę jak działa
Zwierając GPIO 4 (D2) z masa wartość w supli się zmienia wiec wygląda ze działa. Pytanie tylko czy to GPIO4 podciągnąć do 5V rezystorem czy nie ma takiej konieczności?
Dziękuje za pomoc
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Nie przeglądałem kodu, ale czy ta biblioteka jest do czegoś potrzebna w tym projekcie? ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
dawidd
Posty: 615
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:45 pm

W kodzie nie występuje, ale Arduino ide błędy takie mi wywalało na 2 komputerach. Ale ja się na tym nie znam😀
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

W tej bibliotece nie jest używany Adafruit_ADS1015.h , jest to pozostałość z oryginalnego kodu z pomocą którego tworzyłem swoją. Dlatego deklaracje include Adafruit_ADS1015.h należy usunąć .
Nie zauważyłem tego , bo ja ją mam i u mnie błędu kompilacji nie było . Ta biblioteka była wykorzystywana do kontroli kierunku wiatru, "wiatrowskaz" tego samego producenta co anemometr i deszczomierz rozróżnia 8 kierunków wiatru i jest obsługiwany za pomocą pomiaru napięcia , niestety my nie możemy jeszcze tego obsłużyć w Supli.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
zpc12
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 10, 2023 8:33 pm

Witam,
Na poczatek dziękuję za kod! Wszystko działa prawidłowo. Proszę o pomoc jak zmienić opis jednostki prędkości wiatru z m/s na km/h (z przelicznikiem sobie poradzę.

Z góry dziękuję!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”