czujnik skrzynki pocztowej

Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

brodaa pisze: pn lis 22, 2021 7:12 pm Dobry wieczór,
mam następujące pytanie: czy do tego czujnika z XR3 da się wgrać Suplę czy jednak nie? Mam jeden taki i chciałbym go osuplować jeśli to możliwe, bo szkoda wyrzucić a może z Suplą na pokładzie robiłby fajną robotę. Jestem początkującym suplofanatykiem i robiłem przegląd czujników które mam i akurat znalazłem taki egzemplarz. Z moim ośmioletnim synem zrobiliśmy listę elementów do osuplowania i teraz nie daje spokoju i codziennie pyta czy już wgrałem Suple do tego czujnika :) Z góry dziękuję za pomoc.
No to witam w klubie.... ale Tato...czy już to działa i będę mógł włączyć...😆😆
Ale najlepsze.... ale no weź nie bądź taki ... daj polutować 🤣🤣🤣😅🤣🤣
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Komuraaa
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 08, 2021 5:28 pm

Witam.
Czy ma może ktoś gotowe rozwiazanie? Chetnie bym kupił takie coś.
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Komuraaa pisze: ndz gru 19, 2021 6:30 pm Witam.
Czy ma może ktoś gotowe rozwiazanie? Chetnie bym kupił takie coś.
Hej jeśli chcesz gotowca z pierwszego postu to mam jeszcze 2 sztuki jak chcesz odedzwij się podam cene.
https://pietras-81.aqi.eco/
Piterros
Posty: 3
Rejestracja: czw sty 16, 2020 10:06 pm

Pietras81 pisze: ndz gru 19, 2021 8:43 pm
Komuraaa pisze: ndz gru 19, 2021 6:30 pm Witam.
Czy ma może ktoś gotowe rozwiazanie? Chetnie bym kupił takie coś.
Hej jeśli chcesz gotowca z pierwszego postu to mam jeszcze 2 sztuki jak chcesz odedzwij się podam cene.
Czy masz jeszcze 1 szt powiadamiacza?
Ramirez09
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 04, 2019 9:25 pm

prog.doc
(128.5 KiB) Pobrany 38 razy
flowerek pisze: wt sty 12, 2021 9:45 pm Popełniłem takie coś - jutro montaż na skrzynce (pogoda dzis nie pozwoliła) - choć próby terenowe już były i wszystko działa jak należy.

WIELKIE podziękowania dla kolegi @Elmaya - któremu podesłałem w wakacje 1 moduł (bezprzewodowy wifi czujnik zalania) i zechciał napisać do niego soft żeby go man osuplować.

a teraz do konkretów :)

u majfrendów za 30 zł do nabycia czujnik zalania po wifi

Do tego soft @Elmaya - ktróry pozwala na wykonanie linków bezpośrednich gdy następuje zwarcie elektrod (zalanie) oraz ustępuje zwarcie (brak zalania). Sam moduł pracuje na 2 baterie AAA, a moduł wifi wzbudza tylko na kilka sekund aby połaczyć się z cloudem i wykonać link bezpośredni - dzięki czemu baterie powinny starczyć na długi czas.
Szczegóły i soft do pobrania z tego wątku viewtopic.php?f=9&t=7065

Ja przerobiłem go usuwając sondę zalania i wstawiłem zwyczajny kontaktron. Będzie jutro zamontowany na obudowie skrzynki oraz klapce wrzutni. Gdy listonosz podniesie klapkę (lub opuści) moduł wykona ten sam link bezpośredni - włączy wirtualny kanał (który nazwałem sobie "skrzynka pocztowa" (czas reakcji modułu to ok 5 sek.)

Wirtualny kanał uzyskałem dzięki temu wątkowi viewtopic.php?t=4172 - konkretnie wgrałem do sonoffa s26 oprogramowanie GUI Generic i wybrałem Sonoff 4CH, dzięki czemu w S26 mam 1 kanał przekaźnika fizycznego, który steruje gniazdkiem oraz 3 kanały wirtualne które niczym nie sterują ale wiać ich stan w aplikacji - jeden z nich nazwałem "skrzynka pocztowa"
Link bezpośredni włacza kanał "skrzynka pocztowa" i w aplikacji - gdy zbliżam sie do domu i otwieram bramę - widzę przy okazji stan skrzynki (czy ktoś podnosił klapkę czy nie)
Po wyjęciu korespondencji ręcznie w aplikacji wyłaczam kanał "skrzynka pocztowa" - ikonka zmienia się odpowiednio.

Oczywiście samo otwarcie klapki (wrzutni) skrzynki nie oznacza ze jest nowy list...ale myśle sobie że jesli tego forum nie czytają dzieci sąsiadów - nie będzie z tym problemu :)

Przy odpowiedniej konfiguracji skryptów @Fracza i Pushover - można też uzyskać powiadomienie o nowej poczcie w skrzynce.

Można też użyć tego do monitorowania drzwi, czy okien, lub innych stanów (zamkniete/otwarte) wg potrzeb. Jedyne ograniczenie to zasięg sieci wifi.
Teraz czas na testy w realu - zobaczę ile wytrzyma bateria i kiedyś napiszę (choć takie same czujniki mam do systemu antyzalaniowego i po poł roku działania apka pokazuje ze bateria jest full)
Witam forumowiczów Supli
Programuję ten czujnik zalania i postęp programowania przesuwa się do pewnego etapu i wywala błąd. Spotkał się ktoś z takim błędem podczas programowania. Podłączenie bezpośrednio do układu ESP 8266 przez wlutowanie. W załączeniu podgląd błędu i ustawienie programu do fleszowania.
Ramirez09
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 04, 2019 9:25 pm

Nowy11 pisze: pt sty 29, 2021 7:44 pm Może komuś się przyda nie mogłem wgrać softu do modułu, elemaya jak zawsze pomógł
Screenshot_2021-01-28-17-38-33-651_com.android.chrome.jpg
I uwaga sprawdzajcie baterie u mnie jak była słabsza nie działało 😀
Walcze z tym czujnikiem od jakiegoś czasu i nie mogę go sfleszować. Przy tym podłączeniu do nodemcu i programowaniu czujnika zalania Tuya coś się jeszcze konfiguruje? Trzeba nodemcu wprowadzić w stan programowania? Po podłączeniu zgodnie z schematem nodemcu i czujnika zalania komp nie widzi mi nodemcu. Coś robie nie tak?
mdi87
Posty: 486
Rejestracja: czw wrz 17, 2020 10:00 am
Lokalizacja: Leoncin

To działa u was na baterie ?
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Tak
https://pietras-81.aqi.eco/
DjCeaser
Posty: 3
Rejestracja: pt maja 27, 2022 7:14 pm

Witam serdecznie. Jestem ciemny w tych sprawach. Czy posiada ktoś gotowca lub mógłby wykonać dla mnie coś takiego do skrzynki pocztowej na baterie ? Jeśli tak jakie koszta pod suple ? Pozdrawiam
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Masz zasięg wifi ?? W skrzynce.
https://pietras-81.aqi.eco/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”