czujnik skrzynki pocztowej

Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Kilka osób miało problemy z wgraniem softu i mnie o to pytało.
Więc dzisiaj wreszcie znalazłem chwilę i wgrałem u siebie jeszcze raz na nowym urządzeniu.
I poszło od pierwszego strzału więc jeszcze raz opiszę dla potomnych

1. Wlutowujemy się bezpośrednio w tyw3s (patrz opis pinów na zdjęciu) tx-rx, rx-tx, gnd-gnd, 3v-3v
2. na stałe (na cały czas wgrywania) dodatkowo zwieramy GPIO0 z GND
3. wciskamy reset na urządzeniu i cały czas trzymając wciśnięty wkładamy programator do portu USB
4. trzymamy wciśnięty reset jeszcze 4-5 sekund, puszczamy - dioda minimalnie (prawie niezauważalnie) miga
5. uruchamiamy wgrywanie softu - wg ustawień opisanych przez @elmaya (patrz zdjęcie)
6. po wgraniu rozłączamy wszystko i montujemy baterie
7. wciskamy reset przez 5 sekund - dioda zaczyna migać
8. wyszukujemy siec wifi rozgłaszaną przez czujnik o nazwie supla-leakage
9. łączy się do sieci wifi, wchodzimy na 192.168.4.1 i uzupełniamy dane (patrz zdjęcie)
- ja w 2 pola linków bezpośrenich wpisuję ten sam link wygenerowany na kanale wirtualnym - link z opcją włącz (on) - chodzi o to zeby czy klapka skrzynki zostanie podniesiona czy opuszczona - link bezpoóśredni uruchomił (włączył) wirtualny przekaźnik - wtedy w aplikacji zmieni sie odpowiednio ikonka (z off na on czy jak kto woli z "brak poczty" na "jest poczta")

i tyle jeśli chodzi o czujnik.
robiłem 2 razy na 2 kolejnych urządzeniach i działa....jedynie co zauważyłem to potrzebuje ok 2 sekund zmiany stanu tzn. klapka powinna być uchylona (kontaktron rozwarty) min 2 sek. zeby link bezpośredni wystartował...szybkie uchylenie (tak na sekunde) nie aktywuje linku.
ale to listonosz musiałby być jak torpeda :)
Załączniki
czujnik poczty.PNG
czujnik poczty.PNG (489.36 KiB) Przejrzano 1839 razy
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
tumi
Posty: 54
Rejestracja: sob wrz 30, 2017 5:37 pm

U mnie wszystko teoretycznie działa i po podpiecu kontaktronu i zbliżeniu magnesu pojawia się zmiana stanu. Problem w tym że mam klepkę odchylaną i potrzebowałbym zmienić to aby impuls pojawiał się po oddaleniu magnesu. Dam radę jakoś to zmienić?
artur99
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 30, 2020 10:16 pm

tumi pisze: sob lut 06, 2021 11:51 am U mnie wszystko teoretycznie działa i po podpiecu kontaktronu i zbliżeniu magnesu pojawia się zmiana stanu. Problem w tym że mam klepkę odchylaną i potrzebowałbym zmienić to aby impuls pojawiał się po oddaleniu magnesu. Dam radę jakoś to zmienić?
Link bezpośredni z przekaźnika, który działa jako "otwórz" wpisać w "direct link 1" i "direct link 2"
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Koledzy mam pytanie odnośnie baterii czy w apce
jest jakiś wskaznik rozładowania, jak dlugo wytrzymuja te 2 x AAA.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Pietras81 pisze: sob lut 06, 2021 3:29 pm Koledzy mam pytanie odnośnie baterii czy w apce
jest jakiś wskaznik rozładowania, jak dlugo wytrzymuja te 2 x AAA.
Nie ma
W oryginalnej apce jest. Wg producenta przy 5 zmianach stanu dziennie ma wytrzymac 2 lata. Ale na dworze ja obstawiam ze w skrzynce wytrzyma rok. Na razie mam 3 tyg wiec trudno powiedziec.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
dude
Posty: 37
Rejestracja: czw wrz 03, 2020 8:02 pm

Teoretycznie ten moduł TYWE3S który tam jest ma wg. datasheetu "Working voltage: 3.0 to 3.6 V", co nie wygląda zbyt optymistycznie przy 2xAAA. Sam ESP8266 na którym ten TYWE bazuje ma 2.5 V ~ 3.6 V. No co zrobić, trzeba testować :D
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Dziękuję za odpowiedź zamówiłem prosto z Chin wiec pewnie odezwę się za 3 tyg jak dotrze paczka
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

@elmaya tak to zrobil ze on laczy sie z wifi na 3-4 sekundy i usypia. Jak puscilem ping to chyba 4 wrocily.
Oj tam jak mnie najdzie w wakacje to pociagne tam z zasilacza przy bramie kabelek 😀 i zapomne o bateriach.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

flowerek pisze: sob lut 06, 2021 6:57 pm @elmaya tak to zrobil ze on laczy sie z wifi na 3-4 sekundy i usypia. Jak puscilem ping to chyba 4 wrocily.
Oj tam jak mnie najdzie w wakacje to pociagne tam z zasilacza przy bramie kabelek 😀 i zapomne o bateriach.
Ja tez bym chętnie pociagnol kabelek ale skrzynkę mam na furtce na słupku wideomofon gdzie mam zasilanie. Musiałbym chyba skrzynkę gdzie indziej zawiesić. A jeszcze ktoś opisze o co chodzi z tym wirtualnym przekaznikiem. Mam obecnie 2 sonofy jako wlacz wylacz oraz 2 x yonson do bramy garażowej w wjazdowej oraz esp+ds jako pomiar temp. musze coś dokupić czy coś dograć.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Wystarczy wgrac w sonoffa basic soft gui generic i wybrac jako urzadzenie sonoff 4ch

Wowczas bedziesz mial do wyboru w cloud 4 przekażniki w tym sonoffie. 1 ktory fizycznie zalacza w nim przekażnik i 3 wietualne ktore tylko zmieniaja stan na wlaczony/ wylaczony co widac w aplikacji

Zmieniasz ikonki z np. Ikonki zarowki na skrzynka pocztowa pusta/pelna i ustawiasz na czujniku link bezposredni "włacz skrzynke pocztowa" 😀😀

Dzieki temu po odpaleniu apki widzisz czy ktos ruszal klapke wrzutni czy nie...teoretycznie czy listonosz (albo dzieciaki sasiadow) cos tam wrzucily 😀

W pierwszym poscie tego watku masz link do watku opisujacego szczegolowo o co chodzi z wirtualnymi kanalami przekaznika
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”