czujnik skrzynki pocztowej

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3940
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Podejrzewam, że nie da się tego czasu zmniejszyć ze względu na utrzymywanie ESP w stanie głębokiego uśpienia. Można dodać układ elektroniczny wydłużający czas impulsu (choćby na NE555) ale to będzie pobierało prąd. A w tym projekcie chodzi o jak najmniejsze jego zużycie.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

W tym sofcie jest jakieś sprawdzanie stanu tego kontaktronu? Bo w zasadzie mógłby po każdym wybudzeniu, wywołać link i nic więcej nie sprawdzać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
zalus
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 04, 2018 12:29 pm

klew pisze: pn mar 08, 2021 11:57 am W tym sofcie jest jakieś sprawdzanie stanu tego kontaktronu? Bo w zasadzie mógłby po każdym wybudzeniu, wywołać link i nic więcej nie sprawdzać.
I to by był super pomysł
Awatar użytkownika
flowerek
Posty: 411
Rejestracja: wt mar 06, 2018 2:24 pm

Robert Błaszczak pisze: pn mar 08, 2021 8:39 am Przecież kontaktron od krańcówki pod względem elektrycznym niczym się nie różni. Tu i tu jest mechaniczne zwarcie styków. W przypadku kontaktronu może być jedynie tak, że klapkę skrzynki trzeba mocno wychylić aby kontaktron nie był w polu magnetycznym.
Dokładnie tak jak Robert piszesz.
prawdopodobnie aby kontaktron rozłaczył styk trzeba wychylić klapkę skrzynki o większy kąt niż w przypadku stycznika krańcowego.
Przy kontaktronie zdarzało się ze listonosz cos włożył a info w apce nie było
po zastosowaniu krańcówki....gdzie właściwie lekkie podniesienie klapki już dokonuje rozłączenia styku.
i tutaj syn dostał zadanie spróbować oszukać czujnik i już mu się nie udało.

co do zmiany softu zeby "zadziałał szybciej" to zdaje się ze nie jest to takie proste. @elmaya to napisał i gdy go prosiłem o zmianę - podpowiedział tę krańcówkę ! i to zadziałało!

jeszcze jedno - ja mam ten sam link bezpośredni wpisany w obydwa pola (wykrycie zalania i brak zalania - odpowiednio list). moze to ma jakieś znaczenie ze czujnik zadziała i gdy nastapi rozwarcie i gdy zwarcie styków.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa), 1 x zawór wody BQ05 DIY
LukiSpajder
Posty: 278
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

A czy dział Wam ponowne wejście do konfiguracji po przez naciśnięcie przycisku reset przez 5 sekund ? Bo nie mogę go wprowadzić żeby rozgłaszał siec.
Załączniki
Mam taki moduł
Mam taki moduł
E691AD0C-DFF2-49B6-80E0-849343A3E9FC.jpeg (374.11 KiB) Przejrzano 2128 razy
Jarson78
Posty: 146
Rejestracja: pn cze 11, 2018 10:54 am

Po przerobieniu tego czujnika na czujnik poczty została sonda zalania i tak się zastanawiam czy da się ją jakoś wykorzystać w połączeniu z wemos em jako czujnik zalania?
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Da radę.
Potrzebny będzie tranzystor Darlingtona BC517 i rezystor 1M5.
viewtopic.php?f=24&t=6075
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

Można link do starszej wersji z ESP8266 ? Bo dostałem z XR809....
Czy wystarczy zaprogramować esp czy trzeba coś kombinować z mcu ?
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
orzelg@gmail.com
Posty: 14
Rejestracja: wt paź 27, 2020 2:20 pm

LukiSpajder pisze: śr mar 17, 2021 7:21 pm A czy dział Wam ponowne wejście do konfiguracji po przez naciśnięcie przycisku reset przez 5 sekund ? Bo nie mogę go wprowadzić żeby rozgłaszał siec.
U mnie też nie działa ponowne wprowadzenie w tryb konfiguracji
Ani przyciskiem ani zwarciem GND+RESET
brodaa
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 22, 2021 11:46 am

Dobry wieczór,
mam następujące pytanie: czy do tego czujnika z XR3 da się wgrać Suplę czy jednak nie? Mam jeden taki i chciałbym go osuplować jeśli to możliwe, bo szkoda wyrzucić a może z Suplą na pokładzie robiłby fajną robotę. Jestem początkującym suplofanatykiem i robiłem przegląd czujników które mam i akurat znalazłem taki egzemplarz. Z moim ośmioletnim synem zrobiliśmy listę elementów do osuplowania i teraz nie daje spokoju i codziennie pyta czy już wgrałem Suple do tego czujnika :) Z góry dziękuję za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”