czujnik skrzynki pocztowej

Nowy11

pn sty 25, 2021 10:12 pm

Na tych 2 też próbowałam i nie bardzo poszło jutro spróbuje znowu
Zmieniałes RX z tx przy programowaniu?
Wyczyścić przed wygraniem?
I jeszcze jedno pytanie po podłczeniu do PC guzik resetu na 5sc?
flowerek

wt sty 26, 2021 7:46 am

tak to sobie zapisałem w moim podrecznym readme

tx-rx, rx-tx, gnd-gnd, 3v-3v
dodatkowo zewrzec na stałe GPIO0 z GND
i wcisnąć reset na 5 sekund - dioda powinna leciutko migać
guzik chyba wciskalem juz przed wpieciem programatora do pc....

wtedy wgrywać soft
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa)
Nowy11

wt sty 26, 2021 9:56 am

Czy później GPIO0 z gnd zostaje na stałe po programowaniu czy odłaczamy?
flowerek

wt sty 26, 2021 10:13 am

z tego co pamietam cały czas zostaje - na czas programowania.
pamietam ze sie z tym meczyłem długo...juz sie prawie poddałem...ale wpadłem na pomysł zeby podpiąc sie bezpośrednio do tywe3s
i miganie diody to są takie leciutkie mignięcia...jakby było mało prądu :)
wtedy mi poszło.

nie dam rady dzisiaj spróbować ponownie bo niechcący uszkodziłem sobie programator i nie mam jak wgrać.
jak przyjdzie nowy programator to zrobię jeszcze raz ten moduł i napisze dokładną instrukcję i zamieszcze w wątku.
ale to moze być gdzieś za tydzień najwczesniej.
Ostatnio zmieniony wt sty 26, 2021 10:38 am przez flowerek, łącznie zmieniany 1 raz.
11xSRW-01, 1x Sonoff mini schodowy, 3xSonoff SV, 5xSonoff S26, 4xSonoff Basic, 1xGosund Sp-111, 1xSonoff Touch, 1xH801, 1xSonoff Dual, czujnik poczty w skrzynce DIY, 1x Loratap roletowy (test trwa), 1x MiniTiger (test trwa)
elmaya

wt sty 26, 2021 10:15 am

after programming disconnect Gpio0 from Gnd
dude

wt sty 26, 2021 12:31 pm

@flowerek
W pierwszym poście napisałeś, że stan baterii po pół roku działania pokazuje jako full... a to nie jest tak, że to jest stan przełącznika wirtualnego, który z kolei jest zasilany normalnie z sieci, więc zawsze będzie 100%? Żeby uzyskać informację odnośnie stanu baterii najprościej byłoby aktywować jakiś kolejny link bezpośredni, który by wywoływał już odpowiednią logikę - powiadomienie czy coś. Tylko pytanie... czy sam czujnik posiada w ogóle jakieś możliwości co do odczytu stanu tej baterii?

@elmaya
Is this possible to get some kind of notification when sensor battery is low? For example to activate another direct link and behind that some kind of logic. But the question is... can this device read status of battery itself?
flowerek

wt sty 26, 2021 1:20 pm

dude pisze:
wt sty 26, 2021 12:31 pm
@flowerek
W pierwszym poście napisałeś, że stan baterii po pół roku działania pokazuje jako full... a to nie jest tak, że to jest stan przełącznika wirtualnego, który z kolei jest zasilany normalnie z sieci, więc zawsze będzie 100%? Żeby uzyskać informację odnośnie stanu baterii najprościej byłoby aktywować jakiś kolejny link bezpośredni, który by wywoływał już odpowiednią logikę - powiadomienie czy coś. Tylko pytanie... czy sam czujnik posiada w ogóle jakieś możliwości co do odczytu stanu tej baterii?

To są moje obserwacje z innego egzemplarza ktory pracuje jako czujnik zalania na oryginalnym sofcie. W aplikacji smart life widze m.in. tan baterii. Po pol roku użytkowania pokazuje nadal full. Inna sprawa ze nie mialem zalan i uruchomil sie raptem kilka razy jak pokazywalem znajomym dzialanie. Z drugiej strony kiedys sprawdzalem pingiem na jaki czaa on łaczy sie do sieci to bylo raptem 5 odpowiedzi ping a wiec kilka sekund. Chyba wszystko zalezy jak czesto bedzie sie lączyl...
Teraz testuje w skrzynce. Srednio 2x w tygodniu jakas korespondencja przychodzi. Dam znac za pol roku czy nadal dziala na tych samych bateriach.
elmaya

wt sty 26, 2021 2:00 pm

in each activation the uP gives the state of the batteries "BATT high, BATT medium or BATT low".
the question is what to do with this information.

in my case I use it for notifications with telegram bot and I can add this information to the notification text easily.
dude

wt sty 26, 2021 2:10 pm

flowerek pisze:
wt sty 26, 2021 1:20 pm
@flowerek
To są moje obserwacje z innego egzemplarza ktory pracuje jako czujnik zalania na oryginalnym sofcie. W aplikacji smart life widze m.in. tan baterii. Po pol roku użytkowania pokazuje nadal full. Inna sprawa ze nie mialem zalan i uruchomil sie raptem kilka razy jak pokazywalem znajomym dzialanie. Z drugiej strony kiedys sprawdzalem pingiem na jaki czaa on łaczy sie do sieci to bylo raptem 5 odpowiedzi ping a wiec kilka sekund. Chyba wszystko zalezy jak czesto bedzie sie lączyl...
Teraz testuje w skrzynce. Srednio 2x w tygodniu jakas korespondencja przychodzi. Dam znac za pol roku czy nadal dziala na tych samych bateriach.
No to przynajmniej wiadomo, że jakoś soft jest w stanie odczytać ten status baterii. Pozostaje jeszcze sprawa na ile ten status jest wiarygodny, bo jakoś trudno mi wierzyć, że przy zmiennych warunkach (wilgoć, temperatura) jakaś bateria jest w stanie trzymać 100% przez pół roku, nawet jak nie jest w ogóle wykorzystywana. To teraz trzeba poczekać na odpowiedź od @elmaya, czy da się to jakoś zaimplementować do softu :D

//Edit
Po tym co odpisał @elmaya ciekawe, jak to jest zrealizowane na oryginalnym sofcie - czy jest jakieś wybudzanie tego modułu co jakiś czas w celu sprawdzenia tego stanu baterii i ewentualnej reakcji. Jeżeli bateria jest sprawdzana tylko podczas zmiany stanu sondy... to tak średnio bym powiedział. Może być sytuacja właśnie taka jak u Ciebie... czujnika zalania użyjesz raz przy instalacji w celu przetestowania (aplikacja zapamięta status baterii 100%), ale za pół roku bez ponownego wybudzenia modułu nadal będzie pokazywało stan w aplikacji 100%. A tak w sumie bateria może być już dawno rozładowana... i moduł nie zadziała kiedy będzie trzeba :(

elmaya pisze:
wt sty 26, 2021 2:00 pm
in each activation the uP gives the state of the batteries "BATT high, BATT medium or BATT low".
the question is what to do with this information.

in my case I use it for notifications with telegram bot and I can add this information to the notification text easily.
Hmm... do you think is this possible to add next direct link that is activated when uP gives state BATT low? But the module needs also to activate itself to check status periodically - for example one activation per week (independently of sensor probe state). Is this possible to do something like this and do you think is this lets say... nice way to do some kind of battery status notification? :D ;)
flowerek

wt sty 26, 2021 3:45 pm

@elmaya pewnie coś wymysli.
z drugiej strony przy naszych niekomercyjnych zastosowaniach typu skrzynka na listy wazniejsze jest jak długo te 2 paluszki AAA wytrzymaja niż to czy bedzie powiadomieinie o stanie baterii
jak sie skonczy bateria to ustana powiadomienia ze skrzynki i....wymienie baterię :) oby nie cześciej niż 1 w roku :)) zobaczymy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”