Oświetlenie ogólne / nastrojowe / "ambientowe"

edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

YoMan pisze: wt mar 09, 2021 8:54 pm Zgadza się ale nie tego szukam. Chodzi mi o jedno źródło światła które ma 2 ustawienia jasności, np. 50% i 100% (liw&high). Cały czas świeci się na 50% dopóki nie wzbudzimy czujki (lub naciśniemy przycisk). Wówczas światło płynnie (tego nie masz też w harmonogramach) w ciągu np. 3 sekund przechodzi do jasności 100% i po ustalonym czasie np 30s. równie płynnie wraca do poprzedniej jasności czyli 50%. Dodatkowo od określonej godziny (i to można ogarnąć harmonogramem) obie wartości świecenia low&high zmieniają sie, np na 20% i 40%
Taka jest idea.
W tym firmware ustawisz 2 jasności np. 50% i 100% dla jednego źródła. Dalej jest też tak jak piszesz. Jedynie czego nie ma to możliwości ustawiania np. 3 sekund czy innej wartości np. 30 sekund na płynne przejścia. Owszem przejście pomiędzy stanami są płynne, lecz z góry narzucone w firmware przez @elmaya bez możliwości edycji.
YoMan pisze: wt mar 09, 2021 8:54 pm Prawdopodobnie masz na myśli czujkę typową na zasilaniu wemosa, co raczej jest bez sensu. Tutaj potrzebna czujka podłączona do pinu. Wemos cały czas musi pracować.
Niefortunnie to opisałem wprowadzając w błąd. Jak czas pozwoli wrócę do tego.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

edm pisze: wt mar 09, 2021 10:10 pm
W tym firmware ustawisz 2 jasności np. 50% i 100% dla jednego źródła. Dalej jest też tak jak piszesz. Jedynie czego nie ma to możliwości ustawiania np. 3 sekund czy innej wartości np. 30 sekund na płynne przejścia. Owszem przejście pomiędzy stanami są płynne, lecz z góry narzucone w firmware przez @elmaya bez możliwości edycji.
A to widzisz tego nie zaskoczyłem. Muszę przetestować.... tylko już mi wemosow brakło ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Obecna wersja firmware została mocno zmodyfikowana i znacznie odbiega od tej opisywanej tutaj
Jak będzie finalna wersja i nie będzie przeciwwskazań, założę nowy temat w którym opiszę i udostępnię firmware.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

edm pisze: ndz mar 14, 2021 5:55 pm Obecna wersja firmware została mocno zmodyfikowana i znacznie odbiega od tej opisywanej tutaj
Jak będzie finalna wersja i nie będzie przeciwwskazań, założę nowy temat w którym opiszę i udostępnię firmware.
OK. To może jak będzie gotowe to wrzuć na tym wątku linka do nowego tematu?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Ok.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
kris.gie
Posty: 361
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 4:24 pm
Lokalizacja: Katowice

edm pisze: pn mar 15, 2021 10:47 amOk.
Hej, czy jest coś nowego w tym temacie? Powoli składam sprzęt, wrzuciłem pierwszą wersję softu na wemosa, działa spoczko, czy można się spodziewać aktualizacji?
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Tak mam nowe firmware. Do przetestowania raczej zostało mi tylko działanie fotorezystora. Z tym że od jakiegoś czasu jestem chory i resztki sił oraz czas przeznaczam tylko na to co muszę. Postaram się do końca tygodnia wrzucić firmware z nowym opisem. Trochę się zmieniło od pierwszej wersji.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
kris.gie
Posty: 361
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 4:24 pm
Lokalizacja: Katowice

W takim razie czekam cierpliwie i życzę rychłego powrotu do zdrowia i społeczności :)
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

kris.gie pisze: śr kwie 21, 2021 5:35 am W takim razie czekam cierpliwie i życzę rychłego powrotu do zdrowia i społeczności :)
Wczoraj przesłałem do @elmaya propozycję 2 zmian w firmware. Dostałem odpowiedź że moje propozycje wydają się dobrym pomysłem. Także czekam na ostatnie zmiany i będzie to już wersja ostateczna firmware, który wraz z opisem zamieszczę na forum supla.

Jeśli ktoś już ma dość czekania ;) proszę napisać na do mnie a priv, udostępnię to co mam obecnie z opisem w języku angielskim.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
kris.gie
Posty: 361
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 4:24 pm
Lokalizacja: Katowice

Na spokojnie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”