Sterownik LED do podświetlenia schodów, podjazdu i co tam się jeszcze wymyśli

dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Sofcik @elmaya pierwsza klasa ;) działanie podobne ale lepsze pod względem wykonania jak i możliwości programowania.
O coś takiego mi chodziło no ale ogarnąłem to w inny sposób.
Mi brakuje u siebie możliwości ustawiania prędkości ledów będę musiał poszukać czy da radę to ogarnąć za pomocą potencjometrów podłączonych do arduino nano.

Pokaz jak to działa.
radzik_r
Posty: 385
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 5:32 pm

dobo pisze: ndz sie 01, 2021 1:40 pm Pokaz jak to działa.
Wieczorem postaram się ogarnąć filmik.

W jaki sposob masz spięte wemosa z arduino?
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Piny wemosa są podpięte do tych samych wejść co transoptory, do których można podłączyć włączniki lub czujniki.
Całość może działać z wemosem jak i bez niego.
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Działa to bardzo fajnie choć wydaje mi się, że wygaszanie fajniej wygląda jak następuje wolniej od zapalania.
Fajna opcja z delikatnym podświetleniem pasków jeszcze jak by można by ją było ustawić tak aby złączało się o określonej godzinie i wyłączało.
elmaya
Posty: 1482
Rejestracja: śr cze 27, 2018 5:48 pm
Lokalizacja: El Saucejo - Sevilla

dobo pisze: pn sie 02, 2021 4:24 pm Działa to bardzo fajnie choć wydaje mi się, że wygaszanie fajniej wygląda jak następuje wolniej od zapalania.
Fajna opcja z delikatnym podświetleniem pasków jeszcze jak by można by ją było ustawić tak aby złączało się o określonej godzinie i wyłączało.
https://en-forum.supla.org/viewtopic.ph ... 11#p101711 ;)
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Gdyby nie to, że zrobiłem już wersję na Adruino nano z Wemosem to pewnie pokusiłbym się o zaprojektowanie płytki dla twojego projektu @elmaya. Nawet już ją widzę oczami wyobraźni ;)
radzik_r
Posty: 385
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 5:32 pm

dobo pisze: pn sie 02, 2021 5:34 pm Gdyby nie to, że zrobiłem już wersję na Adruino nano z Wemosem to pewnie pokusiłbym się o zaprojektowanie płytki dla twojego projektu @elmaya. Nawet już ją widzę oczami wyobraźni ;)
PCB w realizacji moimi oczami wyobraźni :lol:
Kwestia czasu.
LukaszH
Posty: 639
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

U mnie już wszystko zainstalowane ale aż ma się ochotę wykonać jeszcze raz projekt z takim softem i rozwiązaniem :) Szkoda że nie powstała ta wersja kilka miesięcy temu..
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

@LukaszH na czym robiłeś?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”