Podlewanie - czujnik wilgotności np gleby

Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2210
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

kowal00071 pisze: pt sie 27, 2021 10:23 am Witam udało się komuś podłączyć załączanie przekaźnika przy zadanej wilgotności ?
Tak. Mnie.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
DanteX
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 07, 2022 4:31 pm

Podzieli się ktoś działającym kodem Arduino: wemos + czujnik wilgotności/temperatury + załączanie przekaźnika wg zadanej wilgotności.
Chce jeszcze sobie go zmodyfikować pod własne potrzeby , ale fajnie już byłoby mieć działającą bazę :-)
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

DanteX pisze: sob sty 15, 2022 10:34 pm Podzieli się ktoś działającym kodem Arduino: wemos + czujnik wilgotności/temperatury + załączanie przekaźnika wg zadanej wilgotności.
Chce jeszcze sobie go zmodyfikować pod własne potrzeby , ale fajnie już byłoby mieć działającą bazę :-)
W GUI Generic masz wszystko.
DanteX
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 07, 2022 4:31 pm

No właśnie w GUI Generic jest gotowa binarka, a ja chciałbym kod źródłowy Arduino, żebym mógł sobie doklepać trochę kodu według potrzeb i powprowadzać kilka zmian. A widzę po wcześniejszych postach, że temat został ogarnięty :-)
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

DanteX pisze: ndz sty 16, 2022 6:38 pm No właśnie w GUI Generic jest gotowa binarka, a ja chciałbym kod źródłowy Arduino, żebym mógł sobie doklepać trochę kodu według potrzeb i powprowadzać kilka zmian. A widzę po wcześniejszych postach, że temat został ogarnięty :-)
Kod źródłowy jest dostępny dla wszystkich ;) a co potrzebujesz niestandardowego?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

DanteX pisze: ndz sty 16, 2022 6:38 pm ... a ja chciałbym kod źródłowy Arduino, żebym mógł sobie doklepać trochę kodu według potrzeb i powprowadzać kilka zmian ...
Tu masz kod źródłowy:
https://github.com/krycha88/GUI-Generic/branches
Ja do dziś sam sobie kompiluje w Arduino IDE.
Mała podpowiedź - trzeba odkomentować:
https://github.com/krycha88/GUI-Generic ... onfig.h#L6
DanteX
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 07, 2022 4:31 pm

krycha88 pisze: ndz sty 16, 2022 6:45 pm
DanteX pisze: ndz sty 16, 2022 6:38 pm No właśnie w GUI Generic jest gotowa binarka, a ja chciałbym kod źródłowy Arduino, żebym mógł sobie doklepać trochę kodu według potrzeb i powprowadzać kilka zmian. A widzę po wcześniejszych postach, że temat został ogarnięty :-)
Kod źródłowy jest dostępny dla wszystkich ;) a co potrzebujesz niestandardowego?
Domyślam się, że jest to wszystko na githubie, ale go nie posiadam. Nie korzystałem nigdy z tego.
Potrzebowałbym kod źródłowy do rozwiązania z postu: wemos d1 mini, czujnik wilgotności gleby, czujnik bme 280, załączanie przekaźnika wg zadanego poziomu wilgotności(shield).
Chce sobie te dane zobrazować na wyświetalczu oled 1,3 w formie slajdu, tak jak jest to fajnie i czytelnie zrobione w firmware dostępnym w GUI Generic, gdzie pomiary przesuwają się kolejno w odstępie czasowym.
endru
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 06, 2021 11:18 am

Witam,
Mam pytanie/prośbę. Uruchomiłem projekt na wemosie i wszystko działa jak należy. A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, chciałbym projekt rozszerzyć na szklarnię na działce oddaloną o 15 km (mam już nawadnianie sterowane elektrozaworem przez Suplę, ale warto by było sprawdzać kiedy je uruchamiać) i tu się pojawia problem z zasilaniem. Zasilanie sieciowe niespecjalnie mi odpowiada z racji na odległość szklarni od najbliższego gniazdka. Mam do dyspozycji ogniwa 18650, ale testowo układ wytrzymuje max 24 godziny. Pomyślałem wiec o dodaniu funkcji deepslepp, co znacznie wydłuży "żywot" ogniwa. Sprzętowo wiem co należy zrobić, jednak moja wiedza z programowania jest mizerna, stąd prośba. Czy istnieje szansa na podpowiedź, jak to zrobić lub też dodanie tej funkcji do binarki?
endru
Posty: 6
Rejestracja: pn gru 06, 2021 11:18 am

endru pisze: czw maja 26, 2022 11:29 am Witam,
Mam pytanie/prośbę. Uruchomiłem projekt na wemosie i wszystko działa jak należy. A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, chciałbym projekt rozszerzyć na szklarnię na działce oddaloną o 15 km (mam już nawadnianie sterowane elektrozaworem przez Suplę, ale warto by było sprawdzać kiedy je uruchamiać) i tu się pojawia problem z zasilaniem. Zasilanie sieciowe niespecjalnie mi odpowiada z racji na odległość szklarni od najbliższego gniazdka. Mam do dyspozycji ogniwa 18650, ale testowo układ wytrzymuje max 24 godziny. Pomyślałem wiec o dodaniu funkcji deepslepp, co znacznie wydłuży "żywot" ogniwa. Sprzętowo wiem co należy zrobić, jednak moja wiedza z programowania jest mizerna, stąd prośba. Czy istnieje szansa na podpowiedź, jak to zrobić lub też dodanie tej funkcji do binarki?
Nie zauważyłem, że temat był już poruszany, wybaczcie - zastosowałem i działa :D
gregor36
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 27, 2018 11:51 am

YoMan pisze: pn sie 30, 2021 2:45 pm
kowal00071 pisze: pt sie 27, 2021 10:23 am Witam udało się komuś podłączyć załączanie przekaźnika przy zadanej wilgotności ?
Tak. Mnie.
Witam możesz podpowiedzieć jak to zrobić wygenerowałem kod mam pomiar wilgoci i przekaźnik i jak ustawić żeby się włączał przy np.70%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”