Ogranicznik przepięć.

Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

Może komuś się przyda podczas przebudowy WLZ miałem okazję wkońcu powiększyć rozdzielnię i zrobić właściwe zabezpieczenie odgromowe szukając Ograniczników przepięć znalazłem z wyjściem zygnalizacji zdalnej w dodatku bezpotencjałowe więc wykozaystalem je w Supli mam podgląd w App. I jeszcze chcę zrobić powiadomienie Pushover.
Załączniki
Screenshot_20211128_195455_tk.supla.android.png
Screenshot_20211128_195455_tk.supla.android.png (69.3 KiB) Przejrzano 845 razy
Pietras81
Posty: 1675
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

A z ciekawosci czym zasilacz esp bo jak padnie prąd to i powiadomienia nie będzie. Ja tak kombinowałem z alarmem tylko uświadomiłem sobie ze fajnie ze jest sygnał o braku prądu ale szkoda ze w tedy tez jest brak neta.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Tu nie chodzi o to gdy "zgaśnie światło" tylko czy np burzy nie wyleciał - zadziałał ochronnik, bo one są jednorazowe , wymienia się je w całości lub pojedynczo na każdej fazie zależnie od typu.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

shimano73 pisze: ndz lis 28, 2021 10:06 pm Tu nie chodzi o to gdy "zgaśnie światło" tylko czy np burzy nie wyleciał - zadziałał ochronnik, bo one są jednorazowe , wymienia się je w całości lub pojedynczo na każdej fazie zależnie od typu.
Dokładnie jak pisze @shimano73 nie koniecznie wywali prąd w domu a czasami nawet jak by mnie nie było i wywaliło by wtedy jeden z domowników włącza bezpiecznik a ty nawet nie wiesz że się coś wydażyło a tak widzę w App że ograniczniki są sprawne.
mort
Posty: 28
Rejestracja: pn gru 28, 2020 10:58 am

A wrzuciłbyś jakiś symbol cokolwiek apropo tych ograniczników?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Z tego co się orientuję, to ogranicznik przepięć, gdy zadziała, to zwiera na stałe daną fazę do PE.
Także podnoszenie bezpieczników nic tutaj nie pomoże. Trzeba wymienić albo wkładkę do zabezpieczenia przepięciowego, albo całe urządzenie wymienić (jeśli nie ma osobnych wkładek).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Adamo28
Posty: 135
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 2:54 pm

Ja do krytycznych powiadomień używam GSM, jednak SMS w dzisiejszych czasach zawsze dojdzie, z internetem na razie bywa różnie. Nie odważył bym się ciągnąć z przed zabezpieczeń zasilania do internetu tak aby zawsze był.
piotrekk
Posty: 133
Rejestracja: czw wrz 19, 2019 7:12 am

jak padnie wam ochronnik to na pewno zauważycie i to bez supli, nawet nie będziecie musieli się znać by stwierdzić że zadziałał :-)
Mmof
Posty: 781
Rejestracja: ndz sty 26, 2020 5:49 pm

klew pisze: wt lis 30, 2021 10:34 am Z tego co się orientuję, to ogranicznik przepięć, gdy zadziała, to zwiera na stałe daną fazę do PE.
Także podnoszenie bezpieczników nic tutaj nie pomoże. Trzeba wymienić albo wkładkę do zabezpieczenia przepięciowego, albo całe urządzenie wymienić (jeśli nie ma osobnych wkładek).
To masz złe informacje masz dwa rodzaje ochronników warystorowe i iskiernikowe obydwa się przepalają po oddaniu wylądowania do ziemi i nie koniecznie wybije jakie kolwiek zabezpieczenie. A nawet niejednokrotnie się słyszy że podczas okresu letniego burzowego powinno się zaglądać na okienko ochronnika szczególnie przy liniach napowietrznych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”