Kontaktron bezprzewodowy

supla1
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 22, 2020 1:05 pm

Czy jest jakieś urządzenie, które potrafi sczytać zdalnie przez Wi-Fi czy łącznik jest włączony lub wyłączony?
Chodzi mi kontaktron bez kabla - po Wi-Fi (sieci lokalnej) - chociaż może być inny protokół bezprzewodowy.
Poszukuję czegoś do zamontowania w łączniku na ścianie, abym w Arduino lub komputerze przez Wi-Fi mógł odczytać, że przycisk w łączniku na ścianie został przyciśnięty. Nie mam łączności kablowej pomiędzy Adruino, a łącznikiem na ścianie.

Z tego co się zorientowałem, to wszystkie te urządzenia, które znalazłem jak "Sonoff", "Shelly" działają odwrotnie: mogę wysyłać do nich bezprzewodowo sygnał np. REST, a one muszą być połączone kablem z odbiornikiem. Czyli w tych urządzeniach zakładamy, że łącznik jest podpięty kablowo z Arduino, a urządzenie może być oddalone od Arduino przez Wi-Fi. Działają one tak, że Arduino steruje zdalnie tym urządzeniem.

Ja mam sytuację, że chcę w Arduino odczytać stan łącznika, do którego nie mogę poprowadzić dodatkowego kabla odczytującego stan.

Znalazłem coś takiego BLEBOX WiFi INBOX:
https://systemy.kasiarolety.pl/pl/p/BLE ... ZsQAvD_BwE
Tylko pytanie czy będę w stanie odczytać stan przycisku jakimś komunikatem TCP, lub UDP (np. REST)?
Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Zapewne interesuje Cię funkcja sensor czyli podłączona krańcówka i pokazująca jej stan. Jest to wykorzystane w bramach wjazdowych, garażowych czy też oknach i furtkach, które pokazują czy jest otwarte lub zamknięte. Jeśli o to Ci chodzi to tak, jest to możliwe.
I nie zadawaj proszę tego samego pytania kilka razy na forum.
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”