Czujnik natężenia światła

harc2000
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 12, 2020 8:50 pm

Cześć,
Poszukuję czujnika światła, który odkładałby w Supli co zadany czas wynik, najlepiej szczelny, do montażu na zewnątrz.

Chciałbym odpalić pomiary natężenia światła na dachu, aby móc na podstawie dłuższych pomiarów ocenić sensowność instalacji fotowoltaiki (mam problem z zacienieniem).
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Punktowym pomiarem będzie dość ciężko ocenić sensowność instalacji.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
harc2000
Posty: 16
Rejestracja: ndz kwie 12, 2020 8:50 pm

Ma sens, bo nie jest to punktowy cień, a cień ściany lasu. Chcę ocenić liczbę godzin ze słońcem.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Ostatnio montowałem czujnik BH170 w takim wydaniu https://www.aliexpress.com/item/3295372 ... hweb201603_
niestety na naszym portalu aukcyjny niedostępny, czujnik włożyłem do obudowy kradex km52 całość uszczelniona silikonem .
Jestem przekonany że zmieści się tam również wemos d1 mini .
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8178
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Ja analizowałem nasłonecznienie w Sketchup. Wystarczy zmierzyć bryłę domu, narysować to w Sketchup, umieścić w konkrentej lokalizacji (chyba można było na mapach google to postawić). Następnie dorysować bryłę odpowiadającą za zasłanianie światła (las). Potem sobie możesz tam zmieniać porę roku oraz godziny i będziesz dokładnie widział jak będzie padało światło słoneczne.
Ewentualnie kamerka na zewnątrz i robić filmiki poklatkowe przez rok ;)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1950
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Kolega mi polecił https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/#PVP, tylko nie wiem czy tam można wstawić przeszkodę w postaci lasu czy jakiejkolwiek innej
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Shymon
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:15 am

Czesc

Wiem, ze temat "czerstwy", ale wspomniana strona jak najbardziej pozwala na obliczenie przewidywanej produkcji w zaleznosci od zacienienie. Nalezy tylko wyznaczyc tzw. widnokrag i wprowadzic go w poataci danych liczbowych. Na tej podstawie zostaje oszacowana przewidywana produkcja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”