Adapter do gniazdka w funkcją ściemniania

lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

Witajcie,
Słuchajcie, może pytanie dosyć głupie ale kurcze nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem. Możliwe że to tak oczywista opcja że producenci nawet o niej nie piszą. Poszukują adaptera do gniazdka sieciowego którym będę mógł sterować poprzez wifi i co najważniejsze, który będzie miał funkcję ściemniania. Szukam, przeglądam, mają wszystko, pomiary zużycia, jakieś harmonogramy i inne cuda a nigdzie nie mogę znaleźć prostej opcji ściemniania lub rozjaśniania źródła światła jakie jest do tej przejściówki podłączone. Domyślam się że nie każdy kupując taki adapter, podłącza do niego oświetlenie i jest to zrozumiałe ale czy to oznacza że taki adapter nie istnieje? :(
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Temat ściemniania to wbrew pozorom nie jest prosta sprawa szczególnie w czasach LED-ów.
Jest Varilight w fazie prototypowej.
viewtopic.php?f=11&t=7235
Ale to raczej nie jest to czego szukasz.

Zamel wkrótce wyda ściemniacz DIW-01 w formie modułu dopuszkowego oraz PNW z funkcją ściemniania. Nie będzie to nakładka ale coś już z tym możesz zrobić.
lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

Kurcze, wydawało mi się że w w dobie ledów, ściemniacze to dość popularny temat. Bo to właśnie w ledach można sobie dostosowywać natężenie światła jak się chce. Ja mam w większości pomieszczeń w domu żarówki ledowe i sukcesywnie wymieniam włączniki na takie ze ściemniaczami bo nie zawsze potrzebne jest ostre światło. Natomiast teraz robię sobie do domowego biura taką loftową lampkę biurkową która ma pełnić funkcję zarówno dekoracyjną jak i użytkową. Stąd konieczność sterowania natężeniem światła. Wiem że są włączniki do lampek ze ściemniaczami ale chciałbym uniknąć jego montażu. Nie chcę mieć żadnych dodatkowych urządzeń na kablu dlatego sobie wymyślałem że zakupię taką przejściówkę i lampką będę sobie sterował z telefonu, zresztą jak to robię z większością urządzeń w domu. A tu zonk bo nie mogę znaleźć przejściówki :D
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

DIW-01 będzie dla Ciebie rozwiązaniem o ile masz głęboką puszkę pod gniazdkiem.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3942
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jeśli w tej lampie nie będziesz stosował "żarówek" LED 230V tylko taśmy LED 12V lub 24V to zastosuj SLW-02 https://www.zamel.com/pl-PL/produkty/su ... owe/slw-02
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Budek
Posty: 172
Rejestracja: ndz kwie 08, 2018 2:53 pm

Albo to: viewtopic.php?f=24&t=7523

Łukasz pracuje nad wersja 1 kanalowa.

/Budek
lukpio3
Posty: 94
Rejestracja: wt gru 19, 2017 12:13 pm

Niestety będę miał żarówkę philipsa, taką ozdobą, mówię na to żarówki Edisona. Ale ma opcję ściemniania bo specjalnie szukałem takiej gdzie to będzie wyraźnie napisane bo wiem że nie każda ma możliwość regulacji jasności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”