Sonoff Basic R3 - na mróz?

Christian1972
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 08, 2021 12:21 pm

Dzień dobry,
Jestem nowy w temacie, próbowałem znaleźć jakieś info ale mi się nie udało.

Będę robił oświetlenie ogrodu, prosta sprawa. Mam kilka gniazd 230V w ogrodzie i do nich podłączę Sonoff Basic R3, w aplikacji ustawiam zapalanie o zmierzchu gaśnięcie np. o 1 w nocy.

Widziałem też to kupienia gotowe, przerobione sterowniki beznapięciowe do bram z krańcówkami.

Mam tylko wątpliwości bo Sonoff Basic R3 ma napisaną temp pracy od 0st.C. a w grodzie zimę jest mróz... więc czy to będzie działać? W sumie w silniku bramy też jest elektronia i działa przy minus 30...Przejmować sie tym ?

Acha, czy np. przyciski bram mogę wyciągnąć na pulpit i dodać PIN? Żeby z auta było wygodnie ale i dziecko same nie pootwierało bram :D

Dziękuję za wyrozumiałość początkującego.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18207
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie używaj przerobionych Sonoff Basic do bramy. Jak już chcesz Sonoff-a do wersję SV.
klauzero
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 07, 2020 5:03 pm

Pomijając kwestię bezpieczeństwa o które słusznie wspomniał pzygmunt, to ja mam sonoffa dual r2 w ogrodzie do sterowania dwoma obwodami oświetleniowymi, który trafił zarówno na ostatnie mega ulewy i temp powyżej 35 (w słońcu ponad 40*C), jak i mrozy po -20 i działa dalej. Użyłem tylko obudowy IP66 https://www.aliexpress.com/w/wholesale- ... lsrc=aw.ds. Jeśli chodzi o temperatury podane przez producenta, to pewnie chodzi przede wszystkim o skraplającą się wilgoć, a ta jak wiadomo nie jest sprzymierzeńcem jeśli chodzi o trwałość elektroniki, ale przy takiej obudowie to zjawisko jest ograniczone do minimum. Dwa lata (póki co) bez awarii.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”