NodeMcu i Wemos. Których portów używać/unikać?

marcepanfazik
Posty: 57
Rejestracja: wt lis 27, 2018 8:31 pm

Witam wszystkich
Nie doszukałem się na forum wydaje mi się podstawowej informacji dotyczącej wykorzystania portów do różnych urządzeń.
Do tej pory robiłem to na zasadzie prób i błędów co w końcu przynosiło zamierzone efekty ale marnowało mnóstwo czasu.
W skrócie może koledzy praktycy wypowiedzą się na temat najlepszych portów do np. przekaźników, krańcówek, przycisków i czujników, jednocześnie których portów lepiej unikać.
Myślę że to będzie nieoceniona pomoc dla wszystkich korzystających z dobrodziejstw Supli.
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

robertklepacki94
Posty: 920
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

Cześć wszystkim
Zakupiłem Wemosa D1 Mini i chcąc się pobawić z różnymi softami ale mam problem otóż wgraniu softu i podłączeniu do zasilania poprzez port usb Wemos z automatu wprowadza się w tryb flashowania, jak podłącze mu zasilanie na nóżki 3,3 i gnd to wstaje normalnie i zaczyna rozgłaszać sieć. Miał ktoś podobny problem ?
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

robertklepacki94 pisze: czw lis 25, 2021 12:38 pm Cześć wszystkim
Zakupiłem Wemosa D1 Mini i chcąc się pobawić z różnymi softami ale mam problem otóż wgraniu softu i podłączeniu do zasilania poprzez port usb Wemos z automatu wprowadza się w tryb flashowania, jak podłącze mu zasilanie na nóżki 3,3 i gnd to wstaje normalnie i zaczyna rozgłaszać sieć. Miał ktoś podobny problem ?
A nie masz przypadkiem gdzieś "w tle" odpalonego programu do flashowania?
Spróbuj podłączyć do USB od jakiejś ładowarki.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
robertklepacki94
Posty: 920
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

Jak podłączam do ładowarki to też nie rozgłasza żadnej sieci. Napięcie na pinach zasilających ESP jest poprawne.

Mam wrażenie że coś się dzieje jak wemos podłączony jestd pod 5V, bo nawet jak podam mu te 5V na piny to dioda na esp świacie ale nie rozgłasza żadnej sici.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt”