LT Technology ESP8266 5V WiFi

lunov
Posty: 5
Rejestracja: wt paź 03, 2017 12:12 pm

O to jest super soft, chwile prędzej wgrałem coś od @Zybi, ale ten również niczego sobie. Wszystko działa, trzeba pamiętać by małym wkrętakiem wyrwać układzik U4 i jest pieknie :)
Dzięki wszystkim za pomoc :)
P.S. Szkoda że tak późno znalazłem te forum.
Paul119
Posty: 4
Rejestracja: sob gru 30, 2017 7:19 pm

Jako że usunięto mój wątek, to podepnę się do tego. Wgrałem ten soft, lecz nie mogę się połączyć do generwowanej przez ESP sieci Supla. Na każdym z urządzeń które mam w domu (laptop, telefon, tablet) wyrzuca mi błąd połączenia. Czy ktoś z was miał podobny problem, lub czy wiecie co w tej sytuacji można podziałać?
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

witam, to jedynie wyrwać ten układzik z dolnej płytki ? czy cos jeszcze lutować, lezą u mnie 4 płyteczki takie to może cos wykombinuje :D
krawiol
Posty: 8
Rejestracja: śr paź 25, 2017 7:23 pm

Ja wylotowalem wykorzystałem miejsce z układu nóżki 6 na zworke z rezystorem. Najkrotsze połączenie.
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

a jak wgrałeś softka do tego ?:D
artari
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 27, 2017 6:19 pm

W moim przypadku :ten sam moduł + soft @Zybi od sterowania bramą odmawia posłuszeństwa zaraz po starcie. Pewnie jest to wynikiem że na GPIO2 jest od razu stan wysoki ( Czyżby za duże obciążenie na starcie ??)
Po odpaleniu ESP i podłączeniu po tym fakcie wszystko śmiga ładnie.

Musiałem dodatkowo odlutować 10k(R3) i w to miejsce dać 4,7k. Inaczej ESP nie chciał kluczować tego tranzystorka.

Można coś z tym zrobić aby za dużo nie przerabiać ??
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Przy sterowaniu przekaźnika z portu GPIO2 musisz zastosować w pierwszy stopniu tranzystor pnp, ponieważ tylko jego podłączenie do modułu zapewni na tym porcie stan wysoki w momencie startu ESP, a taki stan wysoki jest wymagany.

Soft gate dla tego modułu (bez zbytnich przeróbek) możliwy jest tylko przy sterowaniu przekaźnika z poru GPIO3 (RX), ale nie będzie można wówczas zrobić czujnika otwarcia NO lub NC, gdyż żaden z pozostałych portów do tego się nie nadaje. Z tego też powodu nie ma takiego softu gate dla ESP-01, bo byłby zbyt ubogi w funkcjonalności.

Tu masz jak należy prawidłowo podłączyć przekaźnik z portu GPIO2:

https://github.com/zchmielak/ESP8266/bl ... _relay.jpg
artari
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 27, 2017 6:19 pm

Ok dzięki za podpowiedź. Będzie na przyszłość. Na razie do bramy wsadziłem Sonoff'a, a z ESP zrobiłem normalny wł/wył.
Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Czy jest jakaś możliwość wysterowania przekaźnika po podaniu zasilania.
Nie chciałbym aby to był ostatni stan jaki był przed zanikiem. Nigdzie nie mogę tego znaleźć
Soft to wifisocket....
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

artari pisze: wt sty 23, 2018 5:07 pm Ok dzięki za podpowiedź. Będzie na przyszłość. Na razie do bramy wsadziłem Sonoff'a, a z ESP zrobiłem normalny wł/wył.
Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Czy jest jakaś możliwość wysterowania przekaźnika po podaniu zasilania.
Nie chciałbym aby to był ostatni stan jaki był przed zanikiem. Nigdzie nie mogę tego znaleźć
Soft to wifisocket....
Zmień soft
groszek33
Posty: 71
Rejestracja: ndz lut 11, 2018 12:15 pm

dawkor pisze: śr sty 10, 2018 11:59 am a jak wgrałeś softka do tego ?:D
Ponawiam pytanie jak wgrać soft ?
W sieci widzę to urządzenie jako AI-THINKER i wbić się na 192.168.4.1 też nie mogę
Może ktoś coś podpowie
Kto pyta nie błądzi:))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowy sprzęt”