Yunshan wi-fi relay jako Gate module - wielki powrót

m4r0n
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 09, 2017 11:00 am

m4r0n pisze: czw gru 28, 2017 9:06 pm [...]
CreystalFreq 26M
SPI SPEED 40 MHz
SPI MODE QIO
BAUDRATE 115200
FLASH SIZE 32Mbit (4MByte)
Jeśli z powyższymi parametrami poprawnie zostanie wgrany flash, ale moduł nie będzie się uruchamiał to jedynym rozwiązaniem na tą przypadłość jest ponowne wgranie flash-a ze zmianą SPI MODE na DIO. Zaoszczędzicie trochę czasu na różnych kombinacjach przez które sam musiałem przejść.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Coś podobnego jak w nowych sonoff-ach.

EDIT:
DIO ustawię na stałe w build.sh
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Mam kolejny pomysł na zwiększenie funkcjonalności modułu.

Obecnie mam zainstalowany moduł Yunshan w swoim sterowniku od "niebieskich" i sprawuje się całkiem dobrze. Ponadto, mam wyprowadzony przycisk do otwierania bramy uchylnej na słupek na podwórku, ale podpięty bezpośrednio pod odpowiednie styki w centralce, czyli poza modułem Yunshan. Przycisk jest mało widoczny, ale jednak jest do niego dostęp. Taki przycisk to świetna sprawa, ale chciałbym mieć jednak kontrolę nad dostępem do możliwości otwierania bramy ze słupka.

Wymyśliłem sobie to tak, że przycisk będzie podpięty do modułu pod GPIO za pomocą transoptora, a na wejściu transoptora zastosuję jeszcze jeden tranzystor, którego baza będzie sterowana z wyjścia dodatkowego kanału i pełnić będzie rolę blokady przycisku. Stan wysoki na bazie - tranzystor przewodzi i blokuje sygnał sterujący z przycisku. Stan niski - tranzystor jest zatkany, a sterowanie z przycisku na słupku poprzez transoptor wyzwala impuls otwierający bramę. Sterowanie kanałem blokującym przycisk ze smartfona lub zgodnie z harmonogramem.

I tak na przykład:
- wyjeżdżam z domu, to dezaktywuję przycisk
- nastaje określona godzina/noc, to harmonogram na Cloudzie steruje dostępem, etc

Soft już mam przygotowany, a cała idea taka jak w wątku z Sonoff-em i PIR-em:

viewtopic.php?f=11&t=2082&start=20
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Kod: Zaznacz cały

autor: Zybi » wt sty 16, 2018 6:39 pm

- Yunshan wi-fi relay jako Gate module - wielki powrót
- Mam kolejny pomysł na zwiększenie funkcjonalności modułu.
  I tak na przykład:
  wyjeżdżam z domu, to dezaktywuję przycisk
  nastaje określona godzina/noc, to harmonogram na Cloudzie steruje dostępem, etc
Witam serdecznie.
Kilka pytań związanych z tematem.

1) Gdzie mogę kupić w rozsądnej cenie moduł Yunshan wi-fi relay, proszę o link.
2) Czy występuje też "wersja" w/w modułu z ESP8266-07 co umożliwi podłączenie anteny zewnętrznej?
3) Skąd można pobrać aktualny firmware?
4) Czy urządzenie z tego linka https://pl.aliexpress.com/item/New-Arri ... e39a&tpp=1 jest odpowiednie?
5) Jak wygląda wdrożenie - zwiększenie funkcjonalności modułu, zakończone?

Pozdrawiam.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
gajowa-dom
Posty: 2
Rejestracja: sob sty 27, 2018 3:10 pm

Witam wszystkich, przyłączam się do pytań kolegi wyżej.
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Kolego gajowa-dom, moduł możesz kupić tu https://pl.aliexpress.com/item/New-Arri ... e39a&tpp=1

Schemat do niego najprawdopodobniej to jest to: https://raw.githubusercontent.com/SUPLA ... ay_sch.jpg

Różne firmware np. produkcji by Zybi są tu https://github.com/zchmielak/ESP8266/tree/master/Zybi
Natomiast które konkretnie firmware, nie wiem. Jak dotrze do mnie moduł będę kopał dalej.

Pozdr.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

Czy do tego modułu można podłączyć termometr? :)
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Fizycznie jeszcze go nie mam, ale przeczytaj kilka pierwszych postów tego tematu, tam jest odpowiedź.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Zostałem posiadaczem tego modułu , na początku wgrałem soft zrobiony na Arduino na podstawie prawdopodobnego schematu który również pojawił się na forum. Działa , ale tylko przekaźnik , wejście nie działa pomimo tego że połączyłem masy a dioda niebieska się świeci podczas zwierania wejścia do 5V.
Później wgrałem soft inCan-Easy , efekt taki sam . Zauważyłem iż niebieska dioda cały bardzo delikatnie się żarzy gdy wejście jest rozwarte.
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Moja kompilacja działa prawidłowo.
Zablokowany

Wróć do „Gotowy sprzęt”