Raspberry Pi + moduł przekaźnikowy

dudu
Posty: 53
Rejestracja: ndz lut 25, 2018 8:54 pm

To trochę lipa z tymi ssr. Zamówiłem 10 szt z Aliexpress bo sądziłem że zajmować będą mniej miejsca w puszce. A oświetlenie mam praktycznie same na ledach.
rrk
Posty: 23
Rejestracja: czw gru 15, 2016 9:38 am

Czy przy sonoff'ie też mogą takie objawy występować ? "żarówka energooszczędna lub ledowa będzie się żarzyć lub migać"
głównie szukam rozwiązania do oświetlenia (LED) i paru gniazdek w najgorszym przypadku jak by za dużo zabawy było z RPI to chcę zastosować dużą ilość sonoff widziałem gdzieś zdjęcie ja facet podłączył 12 szt obok siebie chociaż nie wiem jakie miał zastosowanie.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1972
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Sonoff’y maja przekaźniki elektromagnetyczne tzn standardowy , który rozłącza układ robiąc fizyczna , prawie widoczna przerwę w obwodzie . Inaczej się w ssr’ach gdzie robi się duży opór co cowoduje zmniejszenie przepływu prądu do zera , prawie do zera. I to „prawie do zera „ robi wielka różnice 😉
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
rrk
Posty: 23
Rejestracja: czw gru 15, 2016 9:38 am

Czyli rozumiem że objawów jak powyżej nie będzie, jedyny minus troszkę większy pobór prądu + zaśmiecenie sieci dodatkowymi urządzeniami.
PLF10T
Posty: 233
Rejestracja: ndz maja 22, 2016 6:24 pm

slawek pisze: wt kwie 03, 2018 6:32 am Oczywiście jest taka możliwość, korzystam z takich rozwiązań, tylko pamiętaj, że akurat te przekaźniki z foto są sterowane stanem niskim, więc zależnie od potrzeb musisz odwrócić sygnał tranzystorem, albo wykorzystać styki NC.
(...)
A można dokonać zmiany w oprogramowaniu RPI, żeby po podłączeniu RPI do modułu przekaźnikowego z optoizolacją przekaźniki pozostały wyłączone, a dopiero sygnał z RPI powoduje załączenie? Mam na myśli oprogramowanie do RPI dostępne na SUPLA.ORG, domyślnie dostosowane do sterowania bramą garażową, wjazdową i furtką.
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

slawek pisze: wt kwie 03, 2018 6:32 am Oczywiście jest taka możliwość, korzystam z takich rozwiązań, tylko pamiętaj, że akurat te przekaźniki z foto są sterowane stanem niskim, więc zależnie od potrzeb musisz odwrócić sygnał tranzystorem, albo wykorzystać styki NC.
Najtańsza opcja - raspberry pi zero.
Moim zdaniem rozwiązanie o wiele stabilniejsze niż Sonoff4ch
Sławek, ja w R Pi 0 mam odwrotny stan na tych przekaźnikach. Gdy w R Pi 0 jest jest wyłączony to dioda przekaźnika świeci i cewka zwiera.
Jak zmienić logikę w Raspberry? Wgrałem gotowy obraz z supla-dev.
Z góry dzięki.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Ok chyba znalazłam rozwiązanie - tranzystor BC547. Chyba, że jest inne łatwiejsze do zmiany w R Pi? ;)
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
jachama
Posty: 11
Rejestracja: sob mar 14, 2020 12:08 pm

Co zmienić w malinie by supla je widziała ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowy sprzęt”