Moduły z oferty eLTY.PL z wgraną Suplą

dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

Produkty nie dostępne..
Awatar użytkownika
Lucas
Posty: 833
Rejestracja: pn lip 31, 2017 7:11 am
Lokalizacja: Chrzanów

Na swojej stronie eLTY.pl cały czas sprzedaje moduły z opcją wgrania Supli.
Zaznaczenie opcji wgrania Supli nie powoduje dodatkowego wzrostu ceny modułu, ale zastanawiam się jak to się odnosi do poruszanych ostatnio na forum kwestii praw autorskich, wykorzystania nazwy, logo, itp.?
Czy mogą tak robić i jaki soft wgrywają, gdy dla danego modułu nie ma oficjalnego wydania?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie widzę w tym problemu. Nie sprzedają tego jako gotowy produkt. Sprzedają usługę wgrania oprogramowania i podają jego nazwę. Nie mogę im tego zabronić.
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Ale wykorzystują wasze softy nad którymi ciężko pracowaliście
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

I co z tego ? Każdy wykorzystuje. Taka jest idea projektu.
Arek.kandula
Posty: 393
Rejestracja: pn gru 24, 2018 8:52 am

Wykorzystać dla swoich potrzeb a czerpać korzyści z tego to co innego
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czy ja gdzieś kiedyś zabroniłem czerpać korzyści z Supli ?
Jest licencja GPL, są też warunki wykorzystania marki, loga itp dla producentów sprzętu. Czy Elty produkuje sprzęt? Tu nikt nie sprzedaje Suplowego sprzętu tylko Sonoff-a do którego oferuje usługę wgrania softu. Bierze też (chyba) za to odpowiedzialność.

Swoją drogą jako Supla nie będziemy wspierać rozwiązań komercyjnych opartych o Sonoff-a czy Shelly.
Jedynie DIY.
eltypl
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 06, 2018 10:40 pm

Jako osoba odpowiedzialna za Elty.pl pozwolę się włączyć do dyskusji.
To jak sprzedajemy sonoffy z opcją wgrania oprogramowania Supla osobiście uzgadniałem z producentami Supli i nie mam sobie nic do zarzucenia, otrzymałem informację, że dopisek o możliwości wgrania oprogramowania Supla jest ok, ważne aby nic nie sugerowało że produkt który sprzedajemy jest produkcji Supla i tego staram się trzymać. Po tej rozmowie również zrezygnowałem z korzystania chwytliwych i łatwo pozycjonujących się haseł typu: Sonoff Supla itp., choć nie ukrywam, że powoduje to mniejszą sprzedaż. Również nie sprzedajemy żadnych modyfikowanych sonoffów z dolutowanymi czujnikami, kontaktronami itp., które jak każdy wie nie spełniają wtedy żadnych norm bezpieczeństwa. Za samą usługę wgrania oprogramowania również nie pobieramy żadnej opłaty.

Jeśli w tym temacie coś się zmieniło proszę o informację.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Potwierdzam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowy sprzęt”