Smart DGM

dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

Budek pisze: czw gru 24, 2020 12:58 pm
dogu18 pisze: czw gru 24, 2020 11:32 am Proszę o radę. Chcę wgrać soft przez tuya convert. Niestety laptop z Ubuntu i karta sieciowa tp-link nie rozgłasza sieci. Czy wymiana karty sieciowej pomoże czy lepiej zainwestować w malinę?
Daj mi log z plików z katalogu script. Tam jest plik z logiem z karty wifi.

/Budek
temat ogarnąłem na innym kompie. teraz mam tasmotę ale żaden soft nie chce przejść suplowy.
wyskakuje
"Tasmota
Upload Failed

Not compatible"
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
Budek
Posty: 172
Rejestracja: ndz kwie 08, 2018 2:53 pm

Przez Tyua update wgrywasz soft gui updater. Dopiero później wgrywasz soft docelowy.

/Budek
dogu18
Posty: 257
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:35 pm

Problem rozwiązany.
na początku nie chciał przejść updater przez tasmote, pomogło wgranie tasmoty minimal a dopiero potem updater i na końcu właściwy gui_generic.

teraz działa idealnie :)

pozdrawiam i wesołych
Pozdrawiam
Grzegorz Labudda
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

dogu18 pisze: czw gru 24, 2020 10:39 pm Problem rozwiązany.
na początku nie chciał przejść updater przez tasmote, pomogło wgranie tasmoty minimal a dopiero potem updater i na końcu właściwy gui_generic.

teraz działa idealnie :)

pozdrawiam i wesołych
Gdy juz mam Tasmotę, da się przejść na Tasmotę mini i na updater?
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Gdyby ktoś chciał skorzystać z Tuya-converter ale nie ma Raspberry, polecam https://www.youtube.com/watch?v=oTXI42X2H10
Jestem świeżo po, spróbowałem bo malina, którą wcześniej używałem znalazła ciekawsze zastosowanie.
Testowałem na SmartDGM PP-W162, poszło gładko. Jedyne wi-fi usb jakie miałem to TL-WN822N TP-LINK.
Obecnie SmartDGM działa na tasmocie, jeżeli macie potwierdzone, że na GUI Generic też jest ok i możecie podesłać opis GPIO, będę zobowiązany (nigdy w Supli nie stosowałem pomiaru energii).
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Dzisiaj zmieniłem tasmote na GUI Generic. Wszystko działa, pomiary są ok. Generując w https://gui-generic-builder.supla.io/ należy wybrać przekaźnik, przycisk i licznik energii HLW8012.

Minus: Przekaźnik sterowany stanem wysokim, przy resecie następuję chwilowe wyłączenie podłączonego urządzenia.

Przekaźnik: gpio14 (stan wysoki)
Przycisk: gpio13 RX (reakcja na wciśnięcie)
CF: gpio4
CF1: gpio5
SELi: gpio12
LED: gpio13
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Qbs
Posty: 9
Rejestracja: śr gru 15, 2021 3:02 pm

Cześć, odkopię wątek w swoim pierwszym poście na forum.

Dzień dobry wszystkim :)

Mam problem z tym biedronkowym cudem. Działa z jego dedykowaną aplikacją, przez tuya-convert w ogóle nie da się go wykryć - to jest podejrzane ale zrozumiałe.

Dziwne natomiast jest, że jestem do niego podłączony po UARCie (GPIO 0 już nawet zlutowałem razem z masą w przypływie frustracji) i nie mogę nic do niego wysłać ani przeczytać. Komendy AT nie działają również. Czy tu jest potrzebna jakaś magiczna kombinacja przycisku?

Testowane na 3 konwerterach UART - USB. same do siebie gadają, same ze sobą również gadają, więc powiem szczerze jestem w kropce co robię źle.
Gniazdko mogę podesłać na egzorcyzmy jakby ktoś był chętny.

Pozdro! :)
Awatar użytkownika
uchnast.michal
Posty: 1074
Rejestracja: wt cze 04, 2019 11:37 am

Qbs pisze: śr gru 15, 2021 3:15 pm Cześć, odkopię wątek w swoim pierwszym poście na forum.

Dzień dobry wszystkim :)

Mam problem z tym biedronkowym cudem. Działa z jego dedykowaną aplikacją, przez tuya-convert w ogóle nie da się go wykryć - to jest podejrzane ale zrozumiałe.

Dziwne natomiast jest, że jestem do niego podłączony po UARCie (GPIO 0 już nawet zlutowałem razem z masą w przypływie frustracji) i nie mogę nic do niego wysłać ani przeczytać. Komendy AT nie działają również. Czy tu jest potrzebna jakaś magiczna kombinacja przycisku?

Testowane na 3 konwerterach UART - USB. same do siebie gadają, same ze sobą również gadają, więc powiem szczerze jestem w kropce co robię źle.
Gniazdko mogę podesłać na egzorcyzmy jakby ktoś był chętny.

Pozdro! :)
Dziwne, że Tuya Converter nie widzi, zrobiłem naście tych gniazdek i każde przez ww.
Jak chcesz możesz przysłać, lub podrzucić jeśli mieszkasz na śląsku.
e-talking............
Byłem tam - Supla Offline Party 2023
Zamberto
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 17, 2021 7:59 pm

Witam
Czy ktoś orientuje się co to może być za kondensator (duży) w prawym dolnym rogu zdjęcia w pierwszym poście? Padło gniazdko, po otwarciu obudowy zauważyłem, że element jest wybrzuszony i lekko okopcony. Może uda się reanimować.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

To nie jest kondensator tylko dławik
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowy sprzęt”