Sonoff mini jako "miernik mocy i energii"

djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

Jest do pobrania firmware dla Sonoff mini, z zewnętrznym monostabilnym przyciskiem (przycisk dzwonkowy), pracujący opcjonalnie jako "miernik mocy i energii". Układ może być wykorzystywany dla odbiorników o stałym i znanym poborze energii (np. wszelkiego rodzaju oświetlenie). Określoną moc deklaruje się na ekranie konfiguracyjnym. Oczywiście wskazania napięcia i prądu są zerowe.
Po uruchomieniu się urządzenia, funkcję wewnętrznego przycisku przejmuje przycisk zewnętrzny, tak więc, po przytrzymaniu go wciśniętego przez ok. 10 sek. sterownik przechodzi w tryb konfiguracji. Dzięki temu, aby zmienić parametry konfiguracji, nie trzeba wyjmować sterownika z puszki instalacyjnej.
Urządzenie współpracuje z systemami Supla i Zabbix.
W fazie uruchamiania jest jeszcze funkcjonalność opóźnionego wyłączania zasilania (0-999 sekund).
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Leżą mi 4 mini i czekam na soft na którym zakłócenia nie wlaczaja mi światła, więc chętnie potestuję. Tylko potrzebuję wlacznika bistabilnego, a jezeli nie mozna ustawic config na 10x klikniecie to mogę sobie calkowicie config darować.
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

cino111 pisze: ndz wrz 29, 2019 6:12 am Leżą mi 4 mini i czekam na soft na którym zakłócenia nie wlaczaja mi światła, więc chętnie potestuję. Tylko potrzebuję wlacznika bistabilnego, a jezeli nie mozna ustawic config na 10x klikniecie to mogę sobie calkowicie config darować.
A jak sobie wyobrażasz sposób działania wyłącznika bistabilnego w połączeniu ze sterowaniem (włącz/wyłącz) z apki na smartfonie?
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

djack2017 pisze: ndz wrz 29, 2019 9:28 pm
cino111 pisze: ndz wrz 29, 2019 6:12 am Leżą mi 4 mini i czekam na soft na którym zakłócenia nie wlaczaja mi światła, więc chętnie potestuję. Tylko potrzebuję wlacznika bistabilnego, a jezeli nie mozna ustawic config na 10x klikniecie to mogę sobie calkowicie config darować.
A jak sobie wyobrażasz sposób działania wyłącznika bistabilnego w połączeniu ze sterowaniem (włącz/wyłącz) z apki na smartfonie?
Tak jak wszystkie inne softy kompilowane na espressif czy nawet w Arduino Ide. Przejrzyj forum. Zobacz np Primary GUI v2
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

cino111 pisze: pn wrz 30, 2019 3:10 am Tak jak wszystkie inne softy kompilowane na espressif czy nawet w Arduino Ide. Przejrzyj forum. Zobacz np Primary GUI v2
Niezły miszmasz jest w tym wątku. A mnie chodzi o jedno proste zdanie:
Jak włączysz światło przełącznikiem "do dołu", a następnie wyłączysz ze smartfona, to zmienia się logika w fizycznym przełączniku.
I od tej chwili będziesz włączał światło przełącznikiem "do góry". Czy taka ma być logika?
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

djack2017 pisze: pn wrz 30, 2019 7:00 am
cino111 pisze: pn wrz 30, 2019 3:10 am Tak jak wszystkie inne softy kompilowane na espressif czy nawet w Arduino Ide. Przejrzyj forum. Zobacz np Primary GUI v2
Niezły miszmasz jest w tym wątku. A mnie chodzi o jedno proste zdanie:
Jak włączysz światło przełącznikiem "do dołu", a następnie wyłączysz ze smartfona, to zmienia się logika w fizycznym przełączniku.
I od tej chwili będziesz włączał światło przełącznikiem "do góry". Czy taka ma być logika?
Dokładnie taka ma być logika.
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

cino111 pisze: pn wrz 30, 2019 7:37 am
djack2017 pisze: pn wrz 30, 2019 7:00 am Jak włączysz światło przełącznikiem "do dołu", a następnie wyłączysz ze smartfona, to zmienia się logika w fizycznym przełączniku.
I od tej chwili będziesz włączał światło przełącznikiem "do góry". Czy taka ma być logika?
Dokładnie taka ma być logika.
Jest do pobrania firmware w wersji dla przełącznika bistabilnego. Urządzenie działa według w/w logiki.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
cino111
Posty: 714
Rejestracja: pn maja 07, 2018 8:00 pm

Ekstra. No to ściagam.
Awatar użytkownika
Demolkaa
Posty: 242
Rejestracja: czw paź 11, 2018 8:42 pm
Lokalizacja: Twardowice

a nie idzie zrobić żeby był wybór wyłącznika w konfiguracji? tylko osobne softy?
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

Demolkaa pisze: wt paź 01, 2019 7:30 am a nie idzie zrobić żeby był wybór wyłącznika w konfiguracji? tylko osobne softy?
Jest jeden uniwersalny firmware dla Sonoff-mini. Wybór między przyciskiem monostabilnym a przełącznikiem jest na stronie konfiguracji.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowy sprzęt”