Sonoff mini jako "miernik mocy i energii"

roluch
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 28, 2020 10:48 pm

Hi,
goku22 pisze: pn gru 30, 2019 1:26 pm
Wstawiłem Switch OFF Delay=1, teraz chciałbym to zmienić, ale w żadem sposób nie mogę zmusić go do przejścia w tryb ponownego programowania(chodzi mi konkretnie o tryb, w którym pod adresem 192.168.4.1 ponownie zmienię to opóźnienie).
Jak to zrobić(nie pomaga trzymanie przycisku, wciskanie, usuwanie z supli i wyłączenie dodawania nowych urządzeń...)????
Fleshować ponownie też się nie chce:)
Mam dokładnie to samo w wersji firmware 2.8.3 . Nie da się zresetować i wejść w tryb programowania w żaden standardowy sposób. Jest na to jakieś obejście?

--
Roluch
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

roluch pisze: wt sty 28, 2020 11:36 pm Hi,
goku22 pisze: pn gru 30, 2019 1:26 pm
Wstawiłem Switch OFF Delay=1, teraz chciałbym to zmienić, ale w żadem sposób nie mogę zmusić go do przejścia w tryb ponownego programowania(chodzi mi konkretnie o tryb, w którym pod adresem 192.168.4.1 ponownie zmienię to opóźnienie).
Jak to zrobić(nie pomaga trzymanie przycisku, wciskanie, usuwanie z supli i wyłączenie dodawania nowych urządzeń...)????
Fleshować ponownie też się nie chce:)
Mam dokładnie to samo w wersji firmware 2.8.3 . Nie da się zresetować i wejść w tryb programowania w żaden standardowy sposób. Jest na to jakieś obejście?

--
Roluch
Przechodzenie do trybu konfiguracji:
- dla trybu "automat schodowy" lub "przełącznik z przyciskiem monostabilnym" należy przytrzymać wciśnięty przycisk przez ok. 10 sek.
- dla trybu "przełącznik z wyłącznikiem bistabilnym" należy wykonać sekwencję włącz/wyłącz 5 razy co ok. 0.5 sekundy
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
roluch
Posty: 2
Rejestracja: wt sty 28, 2020 10:48 pm

Przechodzenie do trybu konfiguracji:
- dla trybu "automat schodowy" lub "przełącznik z przyciskiem monostabilnym" należy przytrzymać wciśnięty przycisk przez ok. 10 sek.
- dla trybu "przełącznik z wyłącznikiem bistabilnym" należy wykonać sekwencję włącz/wyłącz 5 razy co ok. 0.5 sekundy
Ten opis widziałem oczywiście w instrukcji, ale dla bistabilnego należy dodać, że 5 włącz/wyłącz należy wykonać przez przełącznik zewnętrzny.
Robiąc to przez panel Supla nie zadziała (testowane nawet skryptem).

--
Roluch
Gdesio
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 30, 2020 9:33 pm

Dzień dobry,
Proszę kolegów o pomoc. Pierwszy raz konfiguruję sonoff mini, niestety włączyłem funkcję włącznika mono zamiast bistabilny. Jak można ponownie wejść w tryb konfiguracji i t zmienić? Niestety nie jestem biegły w programowaniu.
Gregor
Scorcerer
Posty: 22
Rejestracja: czw maja 23, 2019 4:09 pm

Wracając na moment do zakłóceń, miałem ten sam problem (póki co w jednym, ale nie chciałem instalować kolejnych zanim tego nie rozwiążę) a że nie miałem podstawki do programowania to nowy FW odpadał.
Wstawiłem za to równolegle kondensator 10nF 1kV w piny S1 i S2 - od tego momentu spokój. Gwoli ścisłości używam przycisku bistabilnego (bo taki był).
Wygląda to tak:
IMG_20200204_191045.jpg
IMG_20200204_191045.jpg (2.86 MiB) Przejrzano 2971 razy
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

Gdesio pisze: wt lut 04, 2020 3:59 pm Dzień dobry,
Proszę kolegów o pomoc. Pierwszy raz konfiguruję sonoff mini, niestety włączyłem funkcję włącznika mono zamiast bistabilny. Jak można ponownie wejść w tryb konfiguracji i t zmienić? Niestety nie jestem biegły w programowaniu.
Gregor
Przytrzymaj zewnętrzny przycisk wciśnięty przez ok 10 sek. Powinien wejść w tryb konfiguracji.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
Gdesio
Posty: 10
Rejestracja: czw sty 30, 2020 9:33 pm

Dziękuję za informację. Niestety nie powiodła się taka próba. Niemniej po pewnym czasie, urządzenie podłączone tylko do zasilania z jakiegoś nieznanego mi powodu przeszło w tryb konfiguracji. :o
rafalfarba
Posty: 47
Rejestracja: pn lis 25, 2019 11:48 am

Pytanie do autora. W tematach viewtopic.php?f=8&t=6254&p=63934#p63934, i viewtopic.php?f=8&t=6039&start=10, poruszono problem przycisków zewnętrznych w Mini Sonoff. Twój soft 2.8.3, który wgrywany jest do tego modułu, ma te same wady. Czy rozważysz poprawienie tego softu? Ja (i pewnie inni użytkownicy), jestem tym zainteresowany.
4xSonoff RF (GUI Generic), 3xSonoff Basic (GUI Generic), 5×ESP-01S (GUI Generic), 1xWemosD1(termostat), Yunshan (Gate module od Zybi), 2xSonoff Mini (soft od djack2017). 1xWemosD1 (GUI Generic licznik impulsów + czujnik ilości opału HC-SR04+przekaźnik)
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
Awatar użytkownika
Xoggo
Posty: 182
Rejestracja: ndz mar 29, 2020 10:03 pm
Lokalizacja: Zbąszynek

Dany2 pisze: pt lis 22, 2019 5:30 pm Kamus81 sprawdź to. Soft na bazie ESP8266 Primary GUI v2 U mnie działa, a dodatkowo można aktualizować online :D
Sonoff_Mini_ds18b20_esp8285.rar (download/file.php?id=8255)
Czy na tym firmware zamiast DS ruszy też moduł DHT11?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowy sprzęt”