Blitzwolf-SHP6

dml
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 09, 2020 9:42 pm

pilcu pisze: wt lut 25, 2020 6:47 am
dml pisze: śr lut 19, 2020 10:19 am Ślę wielkie kudosy dla Kolegi @djack2017 za wysiłek włożony w przygotowanie oprogramowania dla BW-SHP6 oraz natychmiastową poprawkę w obrębie raportowania wartości użytej energii w kWh (wynikającej z nałożonych współczynników kalibracji urządzenia). Wtyczka po kalibracji raportuje dane wyśmienicie (zarówno w supla jak i zabbix).

Ukłony!
/dml
Możesz podać skąd masz ten w pełni działający soft do gniazdka 15A ?
Używam softu do gniazka 10A, nie wiem czy wspomniana poprawka została również rozpropagowana do wersji 15A.
W każdym razie tu są zipy:
https://www.djack.com.pl/download/supla/
https://www.djack.com.pl/modules.php?na ... oad&cid=54
Awatar użytkownika
pilcu
Posty: 203
Rejestracja: pt sty 11, 2019 9:49 am
Lokalizacja: Wrocław

Dzięki za info, wrzucę soft i dam znać czy licznik coś pokaże.
Awatar użytkownika
pilcu
Posty: 203
Rejestracja: pt sty 11, 2019 9:49 am
Lokalizacja: Wrocław

Wgrałem soft dla gniazdka 15A i działa wszystko.
Dość wiarygodnie pokazuje zużycie energii.
ogniwo
Posty: 24
Rejestracja: wt sie 14, 2018 6:14 pm

Eee... tego...
Pytanie od mało doświadczonego - mam wtyczkę 15A, ale nie wiem, które piny użyć do wgrania softu:
- GND
- TX
- RX
- zasilanie 3V
- i... jeszcze który? Reset, czy GPIO2?

edit
dobra, sam sobie odpowiedziałem :)
GPIO2
Ostatnio zmieniony wt kwie 21, 2020 8:25 pm przez ogniwo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Potrzebujesz zamiast GPIO2 GPIO0 do wejścia w tryb fleszowania
czyli TX, RX, GND, 3V3 i GPIO0 należy zewrzeć do masy zanim podepniesz zasilanie, potem możesz odpiąć i wgrać soft.
Pozdrawiam
Wojtek
ogniwo
Posty: 24
Rejestracja: wt sie 14, 2018 6:14 pm

Tak, tylko właśnie zgłupiałem, bo inny opis jest na płytce, ale już rozkminiłem
ogniwo
Posty: 24
Rejestracja: wt sie 14, 2018 6:14 pm

wszystko dobrze poszło, tylko jakoś po zrobieniu flasha i ponownym uruchomieniu nie zgłasza się ssid supli :(
próbowałem z softem 10A, 15A, od Gosunda SP111 (za każdym razem najpierw wgrywałem blanka), ale za każdym razem brak ssid. antena podłączona, mryga wesoło dioda i tyle...

trafił mi się walnięty model?
albo po prostu (co chyba bardziej prawdopodobne) zmasakrowałem wtyczkę od anteny, bo się bida coś gibie...
chyba trzeba kupić następny...
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

A długo czekasz na SSID ?
Pozdrawiam
Wojtek
ogniwo
Posty: 24
Rejestracja: wt sie 14, 2018 6:14 pm

Tak, długo. Ale coś musiałem spartolić, jak wciskałem to maleństwo do gniazdka "na próbę", jak było jeszcze rozkręcone - coś strzeliło i potem już nie działało :)
Kolejne przyjechało z Chinowa, Supla wgrana i wszystko działa.
Pytanie tylko o kalibrację - trochę nie wiem o co w tym chodzi. Jakby ktoś podpowiedział, to będę wdzięczny.
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

ogniwo pisze: czw maja 14, 2020 9:12 pm Pytanie tylko o kalibrację - trochę nie wiem o co w tym chodzi. Jakby ktoś podpowiedział, to będę wdzięczny.
Mierzysz woltomierzem napięcie i porównujesz ze wskazaniem ze sterownika.
Współcznnik kalibracji 100 oznacza mnożnik 1.0 , czyli pomiary są identyczne i nie trzeba nic zmieniać.
Współczynnik kalibracji to jest mnożnik, przez który trzeba przemnożyć wskazanie sterownika, aby uzyskać rzeczywisty pomiar np.
współczynnik kalibracji 103 oznacza mnożnik 1.03, 089 oznacza mnożnik 0.89, itd.
Analogicznie jest dla prądu i mocy.
Do kalibracji mocy można użyć żarówki 100W. Sprawdziłem, że taka żarówka faktycznie pobiera te 100W
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowy sprzęt”