Dodatkowy wyłącznik ścienny do Sonoff Basic

siekieramb
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 15, 2019 9:27 am

Nie chce zakładać dodatkowego tematu, bo mam pytania własnie w temacie dodatkowego przycisku do SONOFF Basic.

Co mam zrobione?

Mam wgrane do swojego SONOFFA Basic oprogramowanie SUPLA Multiboard. Podczas instalacji wybrałem Sonoff Basic

https://zapodaj.net/ed036e1d10c9a.png.html>wybranie

Mam przylutowany przycisk monostabilny (dzwonkowy) pod nóżki przycisku konfiguracyjnego.

Pytania:

1. Czy tylko w tym Sofcie trzeba trzymać przycisk nienaturalnie długo (ok 1,5-2s), aby przekaźnik zmienił stan? Co w przypadku zapalania światła wydaje się długo. (fabryczny soft(ewelink) reagował od razu)

2. Czy da się to jakoś zmienić? Bo nie znalazłem w kodzie źródłowym czegoś w rodzaju "delay"

3. Szukałem softu o którym wspomniał "addaniel" czyli softu "button" z rozszerzeniem ".bin" ale nie znalazłem softu o takiej nazwie (szukałem w FAQ). Gdzie on jest dostępny? Czy też ma takie nienaturalne opóźnienie w reakcji?

4. Czy muszę przylutować rezystor pull up mimo że używam nóżek od przycisku konfiguracyjnego? Czy jego brak może być przyczyną tego opóźnienia?
siekieramb
Posty: 4
Rejestracja: pt lut 15, 2019 9:27 am

Pogrzebałem głębiej i udało mi się wysunąć jakieś wnioski.

1. Wychodzi na to że tylko w Sofcie Multiboard jest takie opóźnienie na reakcje przycisku.

2. Dalej nie znalazłem w nim tej funkcji, fakt soft wygodny bo wszystko w jednym pliku, ale widać ma swoje wady(albo przesadzam)..

3. Znalazłem soft w FAQ rzeczywiście, ale nie jest to "button" użyłem tego który daje możliwość podłączenia czujnika temperatury (można go nie podłączać, mowie wam, oni tego nie sprawdzają :) )

https://zapodaj.net/33cf57e19d2de.png.html

4. Wydaje mi się że w tym wypadku nie, ponieważ nie muszą nigdzie zwierać do masy napięcia jakie się bierze z nóżki GPI0...ileś tam... służącej za przycisk

Jak się mylę poprawcie :)
pirat
Posty: 113
Rejestracja: ndz maja 12, 2019 12:22 pm

Też mam tak zrobione światło zwłoka jest faktycznie długa a co gorsze światło załącza lub wyłącza się dopiero po puszczeniu przycisku dzwonkowego.
Soft Multiboard zastanawiam się czy ten soft tak działa ktoś ma jakieś info na ten temat ?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2802
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

pirat pisze: wt sie 06, 2019 8:09 pm Też mam tak zrobione światło zwłoka jest faktycznie długa a co gorsze światło załącza lub wyłącza się dopiero po puszczeniu przycisku dzwonkowego.
Soft Multiboard zastanawiam się czy ten soft tak działa ktoś ma jakieś info na ten temat ?
Ten soft tak działa. Też kiedyś miałem rozkminę dla łączników monostabilnych. Rozwiązanie było proste, ale w multiboard tego nie ma.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
mnowacz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 21, 2019 6:14 pm

Jak rozwiązałeś ten problem ? .. bo faktycznie mnie też denerwuje, że światło włącza się dopiero przy puszczeniu przycisku a nie przy wciśnięciu.
Patryk
Posty: 2674
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

mnowacz pisze: czw sie 15, 2019 5:27 pm Jak rozwiązałeś ten problem ? .. bo faktycznie mnie też denerwuje, że światło włącza się dopiero przy puszczeniu przycisku a nie przy wciśnięciu.
Jedną z możliwości, jest modyfikacja np. softu "sonoff" opisana tutaj:
 viewtopic.php?p=16056#p16056
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff Basic”